Zalman Z3 PLUS - Recenzia

Zalman Z3 PLUS - Recenzia

 

Počítačová skriňa Z3 PLUS typu Mid Tower ponúkne všetko, čo si náročný používateľ od skrine žiada. Spája v sebe atraktívny dizajn, dostatočne výkonný systém chladenia, jednoduchú inštaláciu komponentov vďaka zaobleným okrajom vnútorných častí a dobrý káblový manažment.

OBAL A JEHO OBSAH

Balenie Z3 Plus je klasické. Výrobca zvolil obyčajný kartón. Vo vnútri kartónu je umiestnená skriňa chránená dvomi polystyrénovými výplňami. Skriňa nie je chránená ďalším plastovým obalom a chránené sú aj časti z plexiskla.

PRVÉ DOJMY A SPRACOVANIE

Na prvý pohľad sa Z3 Plus svojím tvarom neodlišuje od výrobkov ostatných výrobcov. Z3 PLUS sa vyznačuje ostrými hranami, ktoré sú na určitých miestach skosené až do zaoblenia a vytvárajú tak 3D dizajn. Nachádzame tu plastové a plechové časti zostavy, ktoré dopĺňa plexisklo na bočnej strane skrine.

Testovacia verzia Z3 Plus má čiernu farbu na všetkých svojich prvkoch. Obe bočnice sú vyrobené z tenkého plechu a prekvapivo nemajú žiadnu penovú výplň. Pravá bočnica má presklený stred so sklom svetlej farby, a tak vynikne ukrytý PC hardvér.

Predná časť skrine má dierovaný kovový profil a obsahuje nápis Zalman a penu redukujúcu prach, ktorý je ukotvený do vnútornej časti. Predná časť sa nedá otvoriť a ukrýva dva 5,25-palcové sloty na optickú mechaniku a na disketovú mechaniku a nasávacie mriežky na voliteľné dva predné ventilátory. Všetky časti sa dajú ručne odmontovať.

Spodná časť obsahuje štyri antivibračné nožičky, ktoré vyvyšujú skriňu o približne tri centimetre. Taktiež tu nechýba vyberateľný filter pre zdroj. Zadná časť obsahuje odvetrávacie mriežky a všetky potrebné sloty pre dosku a zdroj. Vrchná časť obsahuje odkladaciu plochu tmavej farby, na ktorú je možné položiť si HDD alebo iné príslušenstvo. Ďalej sú tu umiestnené odvetrávacie mriežky vrchných dvoch ventilátorov, zapínacie a RESET tlačidlo spolu s audio jackmi, trojicou USB portov a tlačidlom riadenia otáčok.

VNÚTORNÉ ROZLOŽENIE

Z3 PLUS podporuje základné dosky ATX/mATX a ITX, takže bežnú základnú dosku tam vložíte bez problémov. Zdroj je umiestnený v spodnej časti skrine. Do skrine zmestíte dva 3,5-palcové a jeden 2,5-palcový disk. Priestoru na káblový manažment, uchytenie a manipulovanie s káblami je tu dostatočné množstvo. V celom interiéri tak nachádzame rôzne otvory, ktoré tomu napomáhajú. Skriňa taktiež obsahuje dva úchyty na stredovej tyči pre inštaláciu prídavných ventilátorov pod vlastným sklonom a s vlastnou výškou. Tyč je navyše jednoducho odnímateľná.

Z3 Plus obsahuje štvoricu ventilátorov. Je tu taktiež možnosť zapojiť vodné chladenie. Vo vrchnej časti sa nachádzajú biele nepriehľadné, 120mm ventilátory, vzadu je osadený 120mm ventilátor tiež bielej farby a vpredu je taktiež osadený na modro podsvietený, 120mm ventilátor. Do všetkých pozícií nie je možné osadiť väčšie ventilátory ako 120mm.

Vrchná vnútorná časť skrine obsahuje dva sloty pre mechaniku a oba sloty sú prinitované, teda sa nedajú demontovať. Pod týmito slotmi sa nachádzajú sloty pre 3,5- a 2,5-palcové disky, ktoré sú tiež prinitované. Vďaka takémuto rozloženiu je možné osadiť do dosky jednu grafickú kartu do maximálnej dĺžky až 36cm. V skrini taktiež nechýbajú vstupy pre pripojenie USB 2.0/ 3.0 a pre oba audio jacky.

MOŽNOSTI CHLADENIA

O chladenie sa stará štvorica ventilátorov. Tri z nich majú 3-pinové konektory a jeden z nich 4-pinový molex konektor, čo značí, že automatická regulácia otáčok nie je možná len v prípade predného ventilátora. Chladenie skrine je dostatočné, i keď ventilátory svojou kvalitou neohúria. Pre náročných používateľov bude nutnosťou osadiť do skrine ventilátory s PWM reguláciou.

Naše hodnotenie

Z3 Plus je slušná skriňa, nad ktorou neohrnie nosom nenáročný používateľ. Skriňa zaujme jednoduchým 3D dizajnom s priehľadnou bočnicou a množstvom chladiacich mriežok. V interiéri je dostatočné miesto na umiestnenie dvoch kratších grafických kariet. Z3 Plus taktiež ponúka veľké množstvo priestoru na káblový manažment a v základe štyri ventilátory s ovládaním otáčok. Vzhľadom na cenu, približne 40 EUR, ide o veľmi sľubný kúsok od spoločnosti Zalman. Ak rozmýšľate postavať si nový PC za málo peňazí, táto skriňa bude rozhodné dobrý začiatok!

Klady

 • cena
 • dizajn
 • príslušenstvo
 • veľké množstvo priestoru a úchytov pre ventilátory

Zápory

 • iba na jeden USB 3.0
 • kvalita niektorých skrutiek

Informácie o produkte

Zalman Z3 PLUS 2016

 • Kategória: PC skrinky
 • Šírka: 192 mm
 • Výška: 430 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 465 mm
 • Hmotnosť: 6000 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Zalman

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk