Lenovo Y Gaming Precision Mouse M800 - Recenzia

Lenovo Y Gaming Precision Mouse M800 - Recenzia

 

Každý počítačový používateľ vie, že do správneho arzenálu nielen profi hráčov patrí tá správna výbava. Milovníci RTS a stratégií si potrpia hlavne na dobrú klávesnicu, fanúšikovia dobrej hudby a atmosférických hier si zážitok nevychutnajú bez kvalitných slúchadiel či reproduktorov. Pri akčných hrách je bez debaty najdôležitejším doplnkom počítačová myš. Ten, koho myš je presnejšia, rýchlejšia a ponúkne aj pár vychytávok navyše a zvládne v súbojoch viac, bude zaručene vyhrávať častejšie ako ten s rozheganou myšou za dve eurá.

V spoločnosti Lenovo si potreby hráčov uvedomujú, a tak vo svojom portfóliu produktov ponúkajú aj hernú myš s názvom Lenovo Y Gaming Precision Mouse M800. So zaujímavým dizajnom, senzorom podporujúcim až 8200 DPI, Omron spínačmi a možnosťou nastaviť si váhu podľa vlastných preferencií vyzerá byť M800 ako skvelý kúsok. Je to ale naozaj tak? Počas dvoch týždňov používania som myšku naozaj poriadne preveril a jej hodnotenie si môžete prečítať na nasledovných riadkoch.

Obal a jeho obsah

Myšisko do redakcie dorazilo v elegantnej krabičke, ktorej dominuje kombinácia čiernej a červenej. Ako to už pri herných myšiach býva zvykom, pod otvárateľným predným krytom sa ukrýva plastové okno tvarované podľa myši a potenciálny zákazník si môže myš poriadne prezrieť už v obchode, alebo aj na skúšku priložiť ruku. V krabici som okrem pár brožúrok s informáciami, zárukou a plastového obalu nič viac nečakal a ani nedostal, takže na tomto fronte žiadne prekvapenia.

Prvé dojmy a spracovanie

Čo ma ale hneď po vybalení prekvapilo, je veľkosť tejto myši. Osobne som sa nikdy netajil, že moje ruky sú nadpriemerne veľké a pár raz som mal vďaka nim problém s perifériami. To bolo ale kvôli tomu, že dané periférie boli na môj vkus príliš malé. Lenovo to ale vzalo z úplne opačného konca a rozhodli sa vyrobiť myš pre obrov. Naozaj si nerobím žarty, moja ruka na túto myš pasovala iba po veľkej snahe a aj tak som nikdy nemal pocit, že by tam naozaj patrila. Skúšal som aj rôzne spôsoby uchopenia, ale pri nich som zase narazil na zaujímavé rozmiestnenie multifunkčných tlačidiel a ich náhodné stláčanie sa stávalo skôr pravidlom ako omylom.

Vizuál, materiál a rozvrhnutie

Tejto myši treba uznať, že jej vzhľad sa celkom vydaril a použité materiály vyvolávajú dojem kvality. Podsvietené Y logo, ktoré myš rozsekáva zo stredu smerom do prednej časti, sa na ňu naozaj hodí a jej plasty ani pri agresívnejšom zaobchádzaní a dlhšom používaní nevŕzgali, alebo nedávali najavo žiadne iné zvukové protesty. Rozvrhnutie tlačidiel na tejto myši je však, jedným slovom, nelogické. Lenovo udáva, že sa na nej nachádza až 9 programovatelných tlačidiel, ale pokiaľ som dobre rátal, tak mi to aj so stlačiteľným kolieskom na myši vyšlo na 8. Ak by som počítal aj pohyb kolieskom hore a dole, tak je to 10. Na bežných myšiach býva tlačidlo späť a dopredu pri sebe, v Lenove sa ale rozhodli umiestniť funkciu späť na prednú špičku palca a funkciu dopredu na hornú časť. Hlavne v prvých dňoch používania som mával problémy s ich správnym používaním. Ďalšou nepríjemnosťou je umiestnenie dvoch tlačidiel na vrchnej časti myši, naľavo od ukazováka. Ich náhodné stláčanie bolo pri mojom hraní dosť časté, ale keď som ich už aj nastavil na špecifické funkcie a chcel používať, narážal som na problém s ich nájdením. Na ďalších modeloch by mali na rozložení tlačidiel a celkovej ergonómii určite zapracovať.

Softvér a vychytávky

Po stránke softvéru nie je M800 žiaden zázrak. Áno, dajú sa v ňom nastaviť takmer všetky možné nastavenia, ale potešila by možnosť ukladania makier. Z vychytávok tohto kúsku môžem vyzdvihnúť možnosť pridať do myši až 20 gramov závaží, ale ani tento systém nie je k používateľovi najprívetivejší. Najprv som musel zviesť súboj s vybraním závaží z obalu, keď som sa chvíľu obával, že boli doň pri výrobe napevno prilepené a následne ich s vynaložením väčšej sily umiestniť do úchytov v myši. Samozrejme, hneď ako sú závažia na mieste a podľa predstáv, je tu obava, či náhodne nevypadnú a nebudú hrkotať. Našťastie je všetko v poriadku, no je to zasa niečo, čo by mohlo byť zvládnuté aj lepšie.

Galéria

Naše hodnotenie

Lenovo Y Gaming Precision Mouse M800 nie je s cenou pohybujúcou sa nad 40 eur najlacnejšia. Je síce dizajnovo podarená, ale neponúka práve najlepší softvér a viacero aspektov je na nej naozaj zle zvládnutých. Najviac prekvapujúce je pre mňa to, že Lenovo to ako v počítačoch, tak i v iných segmentoch naozaj vie a viaceré produkty som osobne v minulosti využíval a bol som s nimi nadmieru spokojný. Táto myš si však podľa môjho názoru svoju cenovku nezaslúži. Ak plánujete kúpiť myš a nemáte podmienku, že musí byť čierna s červeným podsvieteným Y, tak sa radšej poobhliadnite po kúskoch od iných značiek.

Klady

 • pekný a radikálny dizajn
 • kvalitné prevedenie a spínače

Zápory

 • nelogicky rozmiestnené tlačidlá
 • priemerný softvér
 • zlá ergonómia

Informácie o produkte

Lenovo Y Gaming Precision Mouse M800 2017

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 84,4 mm
 • Výška: 40,7 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 133,8 mm
 • Hmotnosť: 170 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 45 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk