BML GameGod Bruiser - Recenzia

BML GameGod Bruiser - Recenzia

 

Dizajn headsetu oživuje kombinácia čiernej a krikľavo oranžovej farby. Výrobca skombinoval farby vkusne, produkt rozhodne nepôsobí lacno. Celkový dojem je dynamický a nápis GameGod možno niektorým majiteľom modelu trošku pošteklí aj ego.

Slúchadlá sú výhradne plastové a zrejme aj vďaka tomu majú veľmi nízku hmotnosť. Napriek tomu, že nie sú malé a sú typu over-ear, udržíte ich aj dvomi prstami, a to už je čo povedať. Komfort je na vysokej úrovni, pretože kombinácia mäkkej výstelky náušníkov a stredne silného prítlaku k hlave je ideálna, s už spomenutou nízkou hmotnosťou. Mostík je vystlaný prijateľne, aj keď hrubšia vrstva peny by prispela k ešte vyššej úrovni pohodlia.

Na ľavom náušníku nájdete flexibilný mikrofón, ktorý sa môže pochváliť rozsahom od 50Hz do 10kHz, takže vám vaši spoluhráči nebudú môcť tvrdiť, že nerozumejú tomu, čo vravíte. Mikrofón sa dá sklápať, pričom kĺb, ktorý ho drží, sa pohybuje skokovo. V praxi ho to spevňuje, keby ste si doň napríklad nechtiac brnkli rukou v zápale boja.

Výrobca vybavil model Bruiser dlhým, vyše dvojmetrovým káblom, ktorý je chránený textilným opletením a skrášlený kombináciou čiernej a oranžovej v súlade s celkovým dizajnom headsetu. Páči sa nám tiež ovládač in-line, ktorý je umiestnený v správnej výške na kábli. Dobre sa preto hľadá rukou popri hraní. Obsahuje koliesko na nastavovanie hlasitosti slúchadiel a upravuje hlasitosť jemne aj plynulo. Jediná nedokonalosť, na ktorú sme narazili, je nelogickosť tohto kolieska. Hlasitosť sa pridáva smerom nadol a znižuje smerom nahor, k uchu používateľa. Treba si na to chvíľku zvykať.

Okrem kolieska na hlasitosť tu svoje miesto našiel tiež vypínač mikrofónu. Je dostatočne veľký, zdrsnený a nemáme proti nemu žiadne výhrady. Keď si pri hraní potrebujete odbehnúť, hľadá sa ľahko. Kábel headsetu je zakončený rozdelenými pozlátenými konektormi jack, takže pripojíte aj zariadenia, ktoré majú dva separované porty na slúchadlá a mikrofón.

Ako to znie?

Skvelá správa je, že aj náročné ucho bude spokojné s čistotou prejavu slúchadiel. Pocítite jemné naladenie smerom do basových frekvencií – a tak je to pri hernom headsete správne. Vďaka tomu je pocit z hier o čosi akčnejší. Navyše si dovolíme tvrdiť, že továrenské naladenie zvukovej charakteristiky vyhovuje aj hudobnému fanúšikovi. Hlavne ak sa zameriavate na žánre, ktoré sú viac basovo orientované. Stredy a výšky však nie sú vôbec ochudobnené.

Maximálna dosiahnuteľná hlasitosť je dostatočne vysoká a oceňujeme, že slúchadlá neskĺznu do skreslenia ani pri najvyššom nastavení, ktoré je len ťažko únosné, ak si nechcete poškodiť sluch. Znamená to, že z pohľadu zvuku nemáme modelu čo vytknúť. Nastavovací softvér s ekvalizérom by bol príjemný bonus, no akosi sme ho vôbec nepotrebovali.

Naše hodnotenie

Značka BML je možno pre niekoho menej známa, no rozhodne stojí za to si ju všímať. Skratka BML znamená Better-More-Louder (lepšie-viac-hlasnejšie). Súhlasíme. Model GameGod Bruiser na nás veľmi silno zapôsobil. Kombinácia kvalitného a čistého zvuku s ultraľahkou konštrukciou a štýlovým dizajnom sa v tejto cenovej kategórii tak ľahko nevidí. Výrobcovi by sme vytkli iba nelogické, obrátené ovládanie hlasitosti a výstelka mostíka mohla byť o čosi hrubšia, no inak sme s modelom nadmieru spokojní a odporúčame ho nielen vášnivému hráčovi, ale aj fanúšikovi hudby zameranej na basovú zložku zvukového spektra. Skvelá cena je tá povestná čerešnička na torte.

Klady

 • ultraľahké vyhotovenie
 • štýlový dynamický dizajn
 • sklápateľný flexibilný mikrofón
 • kvalitný čistý zvuk
 • dlhý kábel s in-line ovládačom
 • výborný pomer ceny a kvality

Zápory

 • nelogické ovládanie hlasitosti

Informácie o produkte

BML GameGod Bruiser 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 250 g
 • Farba: čierna, oranžo
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: BML

Zobraziť viac

Korekcia: Majka Danihelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk