Cooler Master MasterBox 5 MSI Edition

Cooler Master MasterBox 5 MSI Edition

 

Cooler Master prichádza na trh so špeciálnou dračou edíciou MSI PC skríň MasterBox 5. Tie zaujmú nielen vzhľadom, ale aj svojou funkčnosťou. Množstvo rôznorodej kustomizácie a priaznivá cena sú len ďalšími plusmi. O tom, ako MasterBox obstál v skúške, sa dočítate nižšie.

OBAL A JEHO OBSAH

Výrobca pri obale vsadil na kartón s čiernobielou potlačou. Vo vnútri kartónu je umiestnená samotná skriňa, ktorá je chránená dvomi polystyrénovými výplňami. Ochranný obal chráni aj časti z plexiskla. Ďalej sa tu nachádza ešte rýchla príručka a zvyšné príslušenstvo je vo vnútri skrine.

PRVÉ DOJMY A SPRACOVANIE

Skriňa na prvý pohľad vyzerá byť spracovaná vcelku slušne a je tvarovaná viac do šírky. Celá je odetá do čiernej matnej farby (až na prednú lesklú časť, ktorá sa na niektorých miestach pýši sýtočervenou farbou). Veľkú plochu skrine taktiež zaberá logo MSI Gaming series a ikona draka. Prevládajú tu kovové prvky, a to rámy, úchyty, pláty, ale nájdeme na nej i plastové prvky ako predný panel či zdrojový filter.

Predná časť je osadená priehľadným plastovým vyberateľným panelom s miernym predným a spodným nasávaním vzduchu. Má hranatý tvar a dominuje na nej červené logo draka MSI. Za túto časť je možné osadiť tri 12cm veľké ventilátory alebo dva veľkosti14cm.

Vo vrchnej časti sa tentoraz nenachádza priestor pre ventilátory ani odvetrávacie mriežky. Všetky diely sú ľahko odnímateľné a dajú sa upraviť. Taktiež je tu panel s LED indikátormi stavu PC, dva USB 3.0 porty, dva 3,5mm jack konektory a tlačidlá pre zapnutie/resetovanie.

Zadná časť má svoj profil kompletne vyrobený z veľkých celistvých dier a mriežok, ktoré zabezpečujú slušné prúdenie vzduchu. Do zadnej časti je možné osadiť jeden ventilátor, ktorý môže mať maximálne 12cm. Spodná časť obsahuje veľké, podstatne vysoké, hranaté podstavce. Taktiež tu nechýba malý vyberateľný filter pre počítačový zdroj, ktorý ale filtruje len časť zdroja.

Pravá bočnica je z veľkej časti presklená, v spodnej časti skla sa nachádza nápis MSI. Na ľavej bočnici je vygravírovaný obrovský nápis MSI aj s logom Gaming Series lesklej tmavej farby.

VNÚTORNÉ ROZLOŽENIE

Vnútorné rozloženie skrine pozostáva z oddelenej spodnej časti, na ktorej sa nachádza zdroj s prieduchom a možnosťou určitej prispôsobivosti. Miesto je určené káblovému manažmentu, dvom 3,5-palcovým harddiskom a zdroju. Na odnímateľnom oddeľujúcom plaste je zvrchu umiestnený jeden otvor pre káblový manažment.

Po pravej strane vo zvislej polohe vedľa umiestnenia základnej dosky sa nachádzajú až tri široké podlhovasté otvory pre káblový manažment. Nad základnou doskou sú ďalšie dva menšie a užšie otvory. Zo zadnej strany za základnou doskou je priestor pre montáž dvoch 2,5-palcových diskov. Priestor pod doskou nie je ani veľký, ani malý, ale taký akurát. Pre rozloženie celého káblového manažmentu je tu približne 2,5 – 3,5cm priestor.

Pri nesadených predných ventilátoroch je možné osadiť 41cm GPU. V zadnej časti skrine je výrobcom osadený 12cm 3PIN ventilátor Cooler Master. Nachádza sa tu aj slot pre dva 3,5/2,5 palcové disky, ktorý je odnímateľný a ľahko prispôsobiteľný. Celkovo je možné založiť až štyri 2,5-palcové disky.

MOŽNOSTI CHLADENIA

Celá skriňa je viac pekná ako efektívna. Presné nasávanie chladného vzduchu je slabšie, aj keď, samozrejme, predný panel sa dá vybrať, vtedy je nasávanie výborné. Osadenie ventilátorov hovorí za seba. Výrobca úmyselne pridal len jeden základný ventilátor, takže je na zákazníkovi, aby si osadil ventilátory takej značky a veľkosti, ako sám uzná za vhodné. Priestor v skrini je dostačujúci, ale chýba možnosť osadiť ventilátory aj do hornej pozície skrine. Dopredu je možné osadiť tri 12cm ventilátory alebo dva 14cm ventilátory. Do zadnej pozície, klasicky, jeden 12cm ventilátor. Celkový priestor je navrhnutý tak, aby bolo možné osadiť ventilátory do maximálnej veľkosti len 12cm.

Naše hodnotenie

Skriňa má veľmi dobre zvládnutý vnútorný priestor a rozloženie komponentov, čo je azda najdôležitejšie. Túto praktickú vlastnosť si zachováva už len málo výrobcov. Skriňa je ľahko rozoberateľná a je vyhotovená z pomerne pevných a ľahkých materiálov. Vyberanie bočníc je rýchle, rovnako ako aj pri prednom paneli. Údržba skrine je jednoduchá, nakoľko sa tu nenachádza žiadny materiál, na ktorý by enormne sadal prach či špina. Pre náročného používateľa bude dostatočne dobrá a zároveň sa dá aj ľahko upraviť, avšak bez možnosti umiestnenia aj vodného chladenia. Prítomná je možnosť osadiť do skrine štyri 12cm ventilátory. Celková kvalita zostavy je na slušnej úrovni. Napriek tomu, že ide o peknú špeciálnu MSI edíciu, je cena stále celkom primeraná.

Klady

 • dizajn, použité materiály
 • príslušenstvo
 • veľké množstvo priestoru a úchytov pre káble
 • možnosť vlastného prispôsobenia
 • priehľadná bočnica, logá MSI, kontrast červenej farby

Zápory

 • chýbajúce odvetrávanie vo vrchnej časti
 • horšie nasávanie vzduchu odpredu v prípade založeného panela

Informácie o produkte

Cooler Master MasterBox 5 MSI Edition 2017

 • Kategória: PC skrinky
 • Šírka: 220 mm
 • Výška: 475 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 500 mm
 • Hmotnosť: 7460 g
 • Farba: čierna/červená
 • Orientačná cena: 75€ €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cooler Master

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk