MSI Immerse GH70 - Recenzia

MSI Immerse GH70 - Recenzia

 

Herné slúchadlá sú dnes k dispozícii v rôznych farebných kombináciách, v rôznej výbave či cene. MSI sa spolu s novým headsetom Immerse GH70 rozhodli na trh priniesť Hi-Res audio, RGB podsvietenie Mystic Light ako aj kvalitný dizajn s odolnou kovovou konštrukciou. To, či sa mu podarí v praxi obstáť, sa dočítate v našej recenzii.

Balenie

Headset k nám dorazil v štandardnom balení. Na prvý pohľad upúta nielen jeho nadpriemerná veľkosť, no najmä grafika, ktorá zobrazuje headset z viacerých uhlov. Po otvorení balenia nás uvíta headset na plastovej podložke. Pod ňou sa nachádza už len koženkové vrecko na prepravu headsetu, vymeniteľné látkové náušníky a, samozrejme, aj krátky informačný leták o headsete.

Dizajn a konštrukcia

Headset sa z hľadiska dizajnu skutočne podaril. Oblý hlavový mostík plynulo prechádza až na ostré, agresívne hrany na zadnej strane náušníkov. Je na nich sa dračie logo MSI podsvietené červenými LED diódami, no rozhodne sklame chýbajúca možnosť zmeny farby podsvietenia a jej vypnutia. Pod zadným krytom náušníkov sa ukrýva okrúhla zóna RGB LED podsvietenia. V ľavom náušníku následne nájdeme aj zaťahovateľný mikrofón.

MSI vybavilo headset už viac-menej štandardnou kombináciou kovového rámu a pružného hlavového mostíka z mäkkej peny potiahnutého koženkou. Škoda len, že je príliš pružný. Dá sa naň zvyknúť, no pri dlhšom používaní má headset tendenciu posúvať sa nahor. Nemôžem sa však sťažovať na použité materiály. Celý headset nielen, že vyzerá veľmi kvalitne, no dôležitejšie je, že kvalita z neho priam sála aj počas nosenia. Samotné náušníky sú vyrobené z mäkkej peny a potiahnuté jemnou koženkou. MSI však s headsetom dodáva aj látkový variant, takže si na svoje príde hádam každý. Náušníky sa tiež dajú otočiť o 90°, čo uľahčuje ich prepravu, napríklad aj v dodávanom koženkovom vrecku.

Na hrubom opletenom kábli sa nachádza malá plastová krabička s analógovým ovládaním hlasitosti a dvojicou tlačidiel na stlmenie mikrofónu a zapnutie virtuálneho 7.1 Surround zvuku. MSI umiestnilo krabičku približne do stredu kábla a pravdepodobne si predstavovali jeho umiestnenie na stole, aby bola hráčovi na dosah. Teória znie výborne, no v praxi táto krabička často visí niekde vo vzduchu. A ak vám vaša zostava dovolí ponechať si ju na stole, bude sa po ňom len voľne kĺzať. Má síce gumové nôžky, no je príliš ľahká, aby sa akokoľvek uchytili na stole. Kábel je dostatočne dlhý (2m) a hravo dosiahne aj do zadných USB portov na počítači.

Zvuk a mikrofón

Po audio stránke by som headset ohodnotil ako nadpriemerný. MSI sa chváli certifikáciou Hi-Res, čo znamená, že headset zvládne vyprodukovať zvuky až s frekvenciou 40kHz aj keď ľudské ucho v ideálnom prípade zvláda hodnotu 20kHz. Zvuk síce znel dobre, no mierne tlmene, ako keby ste mali v ušiach vatu. Stredné frekvencie zneli vynikajúco, no vyššie a nižšie frekvencie mierne zaostávali. Používať headset len v stereo režime sa teda príliš neoplatí.

Ako je na tom však headset počas hier? Tu mu výrazne pomáha virtuálny 7.1 Surround zvuk, vďaka ktorému úplne presne počujete akýkoľvek pozičný zvuk. Obetujete kvôli tomu trochu audio kvality. Počas zážitkových hier typu Zaklínač by som teda ponechal Surround vypnutý. No nájde sa aj zopár výnimiek. Zapnutie virtuálneho 7.1 Surround zvuku prekvapivo pomohlo pri určitých skladbách dotvoriť atmosféru a aj vylepšiť zážitok. Také niečo som fakt nečakal a v tomto ma headset veľmi príjemne prekvapil. Samozrejme, vo väčšine skladieb to malo skôr opačný efekt, no to nie je nezvyčajné.

Čo by to bol za herný headset bez integrovaného mikrofónu? Ani ten mu nechýba, lebo sa ukrýva v ľavom náušníku. Jeho kvalita nepatrí medzi najvyššie, no všetku komunikáciu počuť čisto a pekne. So spoluhráčmi sa budete dorozumievať bez problémov.

Softvér

MSI k headsetu ponúka rovno dve aplikácie. MSI MysticLight slúži na ovládanie RGB podsvietenia slúchadiel. V aplikácii MSI Gaming Center zasa nastavíte rôzne parametre headsetu. A tých nie je málo. Ekvalizér s 10 prednastavenými voľbami, dynamická úroveň basov, nastavenie čistoty hlasu, Surround zvuku a oveľa, oveľa viac. Nájdete tu dokonca aj ovládanie podsvietenia headsetu. Na výber máte 7 režimov, ovládanie jasu, farby, prípadne rýchlosť jednotlivých efektov.

No a tu sa dostávame k druhému softvéru, ktorý taktiež slúži na ovládanie RGB podsvietenia - MSI Mystic Light. Podľa mňa ani nemá dôvod existovať. Na výber je len 6 svetelných efektov a hlavný ťahák tejto aplikácie - synchronizácia s ďalšími zariadeniami od MSI – sa mi vôbec nepodarilo rozbehnúť. Obe tieto aplikácie navyše často spolu bojovali, veľakrát sa mi podsvietenie len tak z ničoho nič zmenilo na iné. Odporúčam teda aplikáciu Mystic Light vôbec nepoužívať a namiesto toho si stiahnuť len Gaming Center.

Naše hodnotenie

MSI Immerse GH70 má v určitých aspektoch veľmi príjemne prekvapil. Má špičkový dizajn a pevná konštrukcia zaručí dlhú životnosť. Jeho moderný vzhľad podčiarkuje aj nastaviteľné RGB podsvietenie. Štýlové cestovné vrecúško je súčasť balenia a určite sa zíde každému, kto potrebuje s headsetom kamkoľvek cestovať. Sklamaním je však nekomfortný hlavový mostík, nemožnosť prepojiť headset štandardným 3,5mm Audio jackom, a hlavne iba nadpriemerný zvuk. Spracovanie ovládacej krabičky sa taktiež v praxi príliš neosvedčilo.

Klady

  • elegantná konštrukcia
  • odolný dizajn
  • podsvietenie
  • Plug & Play 7.1 Surround

Zápory

  • zvuk mohol byť lepší
  • nekomfortný hlavový mostík
  • nemotorná ovládacia krabička
  • len USB pripojenie

Informácie o produkte

MSI Immerse GH70 2017

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk