Corsair HS60 - Recenzia

Corsair HS60 - Recenzia

Spoločnosť Corsair sa orientuje prevažne na počítačové komponenty, no v posledných rokoch rozbieha aj kategóriu počítačového príslušenstva. Na náš trh uvádza nové slúchadlá HS60 s priestorovým zvukom a minimalistickým dizajnom. Poďme sa na ne spoločne pozrieť v recenzii.

Obsah balenia, vonkajší vzhľad

Corsair HS60 prichádzajú v čierno-žltej škatuli. Vnútri nájdeme samotné slúchadlá, USB zvukovú kartu, mikrofón a manuály.

Slúchadlá sú celočierne, tvorené prevažne z tvrdého plastu a kovu. Ich zloženie je naozaj dobré, najmä vďaka vhodne použitým materiálom, čím je zaistená ich pevnosť. Mušle majú na strane čiernu kovovú sieťku, ktorá má v strede logo výrobcu.

Hlavový most je potiahnutý jemnou čiernou koženkou, ktorá ma navrchu vyrazené logo Corsair a zospodu má vyšitý štvorcový vzor, ktorý pôsobí celkom elegantne.

Hlavový most s mušľami prepája čierny most z čierneho brúseného kovu.

LED diódy by sme na slúchadlách hľadali márne, žiadne tu nie sú. Výrobca sa spolieha čisto na minimalistický dizajn s využitím jednej farby. Celkovo pôsobia slúchadlá elegantne a pevne.

Ergonomicky sú slúchadla vyriešené dobre. Náušníky sú dostatočne polstrované, rovnako ako aj hlavový most. Slúchadlá sedia príjemne na ušiach a vďaka primeranému prítlaku netlačia ani používateľa s okuliarmi.

Corsair osadil na ľavú mušľu aj ovládanie hlasitosti pomocou kolieska a prepínač aktivity mikrofónu.

Zvukový prejav, mikrofón

Zvuk sprostredkovávajú dva 50 mm neodýmové meniče, ktoré poháňa USB zvuková karta namieru. Nie je nutné využiť pribalenú zvukovú kartu - môžete byť pripojení len pomocou jacku, ale prídete tak o zážitok zo 7.1 virtuálneho zvuku. Jedným z dôvodov, prečo je zvuková karta v balení separátne pribalená a nie je integrovaná, je fakt, že slúchadlá sú kompatibilné s konzolami a mobilnými zariadeniami, pričom niektoré neposkytujú možnosť prehrávať zvuk pomocou USB.

Kvalita zvuku je, v porovnaní s ostatnými konkurentmi v tejto cenovej hladine, na dobrej úrovni. Počas počúvania hudby určite oceníte skvelé stredy a výšky. Basy sú jemne podcenené, ale to vyrieši každý dobrý ekvalizér. Celkovo je zvuk približne vyvážený a žiadna zo zložiek výrazne neprevláda.

Počas hrania sa vám zíde priestorový zvuk, ktorý môže poskytnúť výhodu napríklad v tom, že budete počuť kroky prichádzajúceho nepriateľa a stihnete sa pripraviť na akciu a prekvapíte ho. Tieto slúchadlá takéto akcie rozhodne podporujú. Priestorový zvuk je dobre emulovaný a jednotlivé kanály sa do seba príliš nezlievajú.

Temnou stránkou tohto headsetu je práve mikrofón. Jeho schopnosti zaznamenávať zvuk sú celkovo na nízkej úrovni. Je síce pravda, že okolité ruchy filtruje dobre, no dosť výrazne a nepríjemne upravuje hlas hovoriaceho. Je certifikovaný pre použitie s komunikačným programom Discord.

Softvér

Softvér CUE (Corsair Utility Engine) sa stará o softvérovú podporu. Ponúka všetky nutné funkcie bez tých zbytočných, ktoré nevyužijeme. Nájdeme tu kontrolu hlasitosti, ekvalizér, konfiguráciu priestorového zvuku a nakoniec aj pár preddefinovaných profilov zvuku.

Naše hodnotenie

Nové slúchadla od Corsair sú skvelou voľbou pre pokročilého hráča, ktorý sa nebojí investovať do svojho herného vybavenia. Headset poskytne obstojný zvuk a softvér, ktorý je na trhu určite konkurencieschopný. Jediným výrazným mínusom je kvalita mikrofónu, ktorá mohla byť vyššia.

Klady

  • konštrukcia
  • dizajn
  • zvuk
  • ergonómia

Zápory

  • mikrofón

Informácie o produkte

Corsair HS60 2018

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 70 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť:  Corsair

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk