AVACOM Prisma PD-20 - Recenzia

AVACOM Prisma PD-20 - Recenzia

Powerbanky sú dnes bežne rozšíreným produktom, vďaka ktorému si na cestách rýchlo a bez problémov nabijete napríklad svoje mobily či iPod-y. Na trhu nájdete aj powerbanku PD-20 od spoločnosti Avacom, ktorá umožňuje nabíjať, okrem vyššie spomenutého, aj notebooky podporujúce nabíjanie prostredníctvom USB-C, ako napríklad MacBook Pro 2017. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo v sebe táto novinka ukrýva.

PD-20 prichádza v malej kartónovej škatuli, na ktorej sa nachádza štítok s informáciami o produkte. Vnútri balenia nájdeme okrem samotnej powerbanky aj manuál a kábel USB typ-C – USB typ-C (samec – samec).

Obal z čierneho tvrdého plastu a zároveň aj kapacita 20 000 mAh sa podpísali na jej výslednej hmotnosti 480 gramov. Telo powerbanky je celočierne, výnimkou sú špecifikácie na zadnej strane, ktoré sú bielej farby.

PD-20 je možné nabiť pomocou microUSB alebo USB typ-C konektora. Nabíjacie napätie a prúd sprostredkovaný USB typ-C konektorom môže byť 5 V/3 A, 9 V/2 A, 15 V/2 A alebo 20 V/1,5 A.

Z výstupných konektorov nám Avacom nadelilo USB typ-C a 2 USB typu A. Nabíjací prúd môže byť až 3A vďaka univerzálnemu štandardu Power Delivery. Niektoré zariadenia si vyžadujú vyšší nabíjací výkon. Ten PD-20 rozpozná a prispôsobí sa zariadeniu tak, aby sa nabíjalo čo najrýchlejšie. Pribalený USB-C kábel podporuje túto technológiu a je schopný priniesť výkon až 60W. Netreba zabudnúť, že aj samotnú powerbanku je možné nabíjať pomocou Power Delivery štandardu, pokiaľ použijete USB-C konektor. Jedinou podmienkou tohto štandardu je podpora ako nabíjačky/powerbanky tak aj samotného zariadenia.

Na boku tela nájdeme tlačidlo, ktoré rozsvieti LED diódy na vrchu banky, ktoré signalizujú, aká kapacita ešte ostáva. A keďže sú štyri, každá reprezentuje 25 percent.

Kapacita 20 Ah dokáže na 100% nabiť aj niekoľko zariadení, pri modeli PD-20 môžete nabíjať až tri zariadenia naraz. Nemusí ísť len o malé zariadenia, môžu to byť pokojne aj notebooky, ktoré podporujú nabíjanie pomocou USB typ-C konektora.

Naše hodnotenie

Powerbanka od spoločnosti Avacom ponúka všetky funkcie powerbanky a navyše umožňuje nabíjať notebooky, ktorých vstupný prúd je vyšší ako u ostatných zariadení. Jedinou nevýhodou je jej vyššia cena.

Klady

  • pomer rozmery/kapacita
  • nabíjanie až troch zariadení súčasne
  • kapacita 20 Ah
  • pevná konštrukcia

Zápory

  • cena
  • hmotnosť

Informácie o produkte

AVACOM Prisma PD-20 2018

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 70 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Avacom

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk