Dream Machines DM2 Comfy S - Recenzia

Dream Machines DM2 Comfy S - Recenzia

 

Spoločnosť Dream Machines je poľský výrobca, ktorý sa špecializuje na výrobu herných myší, podložiek a skladanie herných notebookov. Hlavným lákadlom týchto produktov je veľmi rozumný parametrový pomer cena/výkon. Ako je to ale v skutočnosti, sa môžete dočítať v recenzii hernej myši s označením DM2 Comfy S.

Balenie

Comfy S dostanete v papierovej červeno-bielej škatuli doplnenej grafikou myši a skromným popisom technických parametrov. Vnútri sa nachádza myš uložená v bielom penovom lôžku, letáčik s grafickým návodom na použitie a zaobchádzanie s myšou a nájdete v nej i štvoricu samolepiek, ktoré slúžia ako náhrady za kĺzne plôšky na spodnej časti myši. Ak mám byť úprimný, balenie a ani jeho obsah ma vôbec neoslovili, sú naozaj obyčajné a základné, no pre túto recenziu je podstatná myš a jej výkon.

Dizajn, prevedenie

Dizajn myši Comfy S vychádza z modelu Comfy a je s sním úplne totožný, no po technickej stránke ide o jeho vylepšenú verziu. Je síce úplne jednoduchý, ale úplne účelný a poskytuje všetko, čo od hernej myši potrebujete. Dizajn pozostáva zo zaoblených hrán a tvarov a je pomerne robustný, veľmi dobre sadne skôr do stredne veľkej alebo väčšej ruky. Úchop myši je typu palm grip a vďaka usporiadaniu ovládacích prvkov a „úložnej“ plochy pre prstenník a malíček určená pre pravákov.

Jej rozmery sú 131 × 84 × 39 mm a hmotnosť bez kábla 94 g. K myši vedie pekný, červeno-čierny opletaný USB kábel s pozlátenou koncovkou a dĺžkou 1,8 m, na konci ktorého je feritové jadierko.

Myš je farebne ladená do matnej čiernej farby s pogumovanou povrchovou úpravou, vďaka ktorej myš drží veľmi dobre v ruke a nekĺže sa. Na moje prekvapenie je táto povrchová úprava odolná voči odtlačkom prstov a nečistotám.

Na myši sa nachádza celkovo sedem tlačidiel – dvojica hlavných, dvojica bočných, dvojica pre zmenu DPI s koliesko scroll lock. Ku všetkým tlačidlám je dobrý prístup, trošku horšie už ide obsluha tlačidiel zmeny DPI, no tie nebudete používať tak často, ako ostatné.

Spodná časť obsahuje optický snímač a štvoricu klzných plôch, vďaka ktorým myš po podložke kĺže s ľahkosťou. Dojem väčšej rýchlosti nadobudnete aj vďaka jej hmotnosti 94 g.

Softvér

Dobrým zvykom pri herných perifériách býva aj príslušný softvér, pomocou ktorého si viete nastavenia modifikovať podľa vlastného uváženia. To však neplatí pre myš Comfy S, ku ktorej som softvér nenašiel. Podarilo sa mi nájsť len firmvér k myške, ani ten mi však nechcelo nainštalovať.

Absenciu softvéru považujem za krok späť, pretože som ochudobnený o širokú paletu nastavení, či už ide o voľbu polling rate, podsvietenie, nastavenie tlačidiel, makier a podobne.

Technické okienko

V predošlej kapitole som spomínal, že model Comfy S je nástupca modelu Comfy, ktorých dizajn je totožný, rozdiel je však v hardvéri. Vylepšený model ponúkne optický snímač Pixart 3360, maximálnu úroveň DPI 12000, voliteľnú v šiestich krokoch – po 400, 800, 1600, 2400, 4800 a 12000DPI, zdvih 1,8 mm, maximálnu rýchlosť 7 m/s polling rate v hodnote 1000 Hz a tlačidlá od spoločnosti Omron so životnosťou 20 miliónov kliknutí.

Myš disponuje podsvietením, ktoré si však nemôžete upravovať, jeho farba sa mení len v závislosti od zvolenej úrovne DPI. Podsvietené je logo na chrbte myši, koliesko a tlačidlá pre zmenu DPI. Pri každej farbe beží efekt podsvietenia pripomínajúci efekt breathing.

Naše hodnotenie

Záver recenzie bude, podobne ako recenzia, celkom stručný, pretože o hernej myši Comfy S od spoločnosti Dream Machines jednoducho nie je veľa čo napísať. Ako som v úvode spomínal, hlavnou snahou je zaujať zákazníka, najmä v súvislosti s pomerom cena/výkon, v dôsledku toho ale treba stáť nohami na zemi. Mám na mysli vysoké očakávania, čo sa nejakej pridanej hodnoty týka. Ak to vezmem od začiatku, balenie a jeho obsah predstavuje len úplný základ, výrobca si nedal námahu, aby pre myš vytvoril nejaký softvér a podobne. Comfy S síce ponúka po technickej stránke slušné parametre, poteší aj podsvietenie, no ich ďalšia obsluha a nastavenia v dôsledku absencie softvéru nie sú možné. Absencia softvéru oberá Comfy S o množstvo možností a široký potenciál.

Aby som len nekritizoval, Comfy S má viacero svetlých stránok. V prvom rade je to účelný dizajn a prevedenie povrchovej úpravy, ktorá zabraňuje kĺzaniu myši v ruke a chráni ju pred odtlačkami prstov a nečistotami. Myš vďaka svojej robustnosti sadne lepšie do stredne väčšej až väčšej ruky, prístup k všetkým tlačidlám je dobrý. Dream Machines vo svojej myši použil tlačidlá z dielne Omron so životnosťou 20 miliónov kliknutí. Na môj vkus sú trošku hlučnejšie, ale nevadí, hlavne nech fungujú tak, ako majú.

To najpodstatnejšie sa ale ukrýva vnútri myši. Ide o optický snímač Pixart 3360, ktorý sa používa aj u množstva renomovaných značiek, takže v tomto smere to určite nebol krok vedľa. Maximálna úroveň DPI je 12000 a výrobca použil 6 ich prednastavených volieb, ktoré si odsledujete, žiaľ, len prostredníctvom zmeny farby podsvietenia. Ďalej potešia také detaily, ako je opletaný USB kábel s pozlátenou koncovkou. V neposlednom rade bude pre kupujúcich zaujímavá cena, ktorá by sa mala pohybovať na úrovni 35 €, čo nie je zlé. Ak by sa to zdalo niekomu veľa, v predaji je ešte stále model Comfy (bez S na konci), ktorý síce obsahuje starší snímač, no o pár eur nižšiu cenu a rovnaký dizajn.

Klady

 • optický snímač
 • prevedenie, povrch
 • podsvietenie
 • sympatická cena

Zápory

 • absencia softvéru

Informácie o produkte

Dream Machines DM2 Comfy S 2018

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 84 mm
 • Výška: 139 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 39 mm
 • Hmotnosť: 94 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Dream Machines

Zobraziť viac

Korekcia: Miroslav Konkoľ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk