SanDisk Ultra Dual 64 GB Type-C - Recenzia

SanDisk Ultra Dual 64 GB Type-C - Recenzia

 

Tak, ako digitálna distribúcia filmov, hudby a hier nahrádza klasické optické nosiče (CD, DVD a Blu-Ray), cloudové služby vytláčajú z trhu USB flash disky. Tie v minulosti predstavovali jedinú cenovo dostupnú možnosť, ak ste chceli mať k dispozícii rôzne osobné súbory. Spolu so vzrastajúcou kapacitou a klesajúcou cenou sú ale stále užitočnými pomocníkmi. Ako dopadol v našom teste kompaktný disk SanDisk Ultra Dual s dvomi konektormi?

Aj napriek nižšej cene je väčšia časť konštrukcie vyrobená z hliníka, ktorý nepridáva telu výrazne na odolnosti, skôr zvyšuje celkový dojem z dizajnu. Dozaista uznáte, že už len malý prvok z kovu robí z každého produktu príťažlivejší kúsok techniky. Vrchnú hranu i tie bočné lemuje sivý plast a každá strana obsahuje istý funkčný prvok. Zatiaľ čo v prípade bočných hrán sú to konektory USB typ A, respektíve USB typ C, vrchná stena je domovom posuvného mechanizmu, ktorý vysúva jednotlivé porty z tela.

Mechanizmus je kompletne vyrobený z plastu, pôsobí celkom kvalitne, no ocenili by sme, ak by bola jeho hlava mierne povrchovo upravená, keďže lesklé prevedenie bez vrúbkovania spôsobovalo občasné kĺzanie prstov.

Výrobca deklaruje maximálnu rýchlosť čítania na úrovni 150 MB/s, čomu odpovedá aj výsledok benchmarku Disk Speed Test od spoločnosti Blackmagic Design. Výsledok 141 MB/s je v 10% tolerancii nepresnosti merania a podobné rýchlosti sme dosahovali aj pri práci s väčšími súbormi. Zápis sa pohyboval na úrovni 76MB/s. Pri dlhšej práci sme registrovali mierne vyššie zahrievanie tela, no na celkový výkon nemalo dopad.

USB typ C konektor je určený primárne pre smartfóny alebo tablety, no manipulácia so súbormi v rámci systému Android pre menej skúsených používateľov nie je práve najjednoduchšia úloha. Z tohto dôvodu SanDisk pripravil aplikáciu SanDisk Memory Zone, ktorej používateľské prostredie je jednoduché, detekcia príslušenstva SanDisk okamžitá a samotný proces zálohovania súborov bezproblémový. SanDisk vo všeobecnosti patrí k výrobcom, ktorí produkujú skutočne kvalitné doplnkové aplikácie, vďaka čomu vytvárajú aj z príslušenstva plnohodnotné zariadenia.

Naše hodnotenie

SanDisk Dual Drive USB-C 64GB je kvalitný kompaktný USB disk, ktorý poteší deklarovanou rýchlosťou čítania, dobrou rýchlosťou zápisu a aj vzhľadom na cenu je podareným dielenským spracovaním. Pomyselný ekosystém od výrobcu dopĺňa kvalitná aplikácia SanDisk Memory Zone pre operačný systém Android. Pri dlhšom používaní sa telo mierne zahrieva, čo, našťastie, nemá vplyv na výkon zariadenia a chýbalo nám aj vrúbkovanie hlavy posuvného mechanizmu. To sú však len detaily, ktoré nemajú na celkovú funkčnosť markantný vplyv a oprávnenými výčitkami by boli len pri vyššej cene disku.

Klady

 • dizajn
 • čiastočne hliníková konštrukcia
 • kvalitná aplikácia SanDisk Memory Zone pre OS Android
 • deklarovaná rýchlosť čítania
 • kvalitný posuvný systém vysúvania konektorov

Zápory

 • mierne zvýšené zahrievanie
 • povrch posuvného mechanizmu nie je vrúbkovaný

Informácie o produkte

SanDisk Ultra Dual 64 GB Type-C 2018

 • Kategória: Ostatné
 • Farba: strieborná
 • Orientačná cena: 29,90 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SanDisk

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk