Cooler Master CM310 - Recenzia

Cooler Master CM310 - Recenzia

 

Trh s počítačovými myškami, určenými najmä na hranie hier, je extrémne preplnený. Vybrať si tú správnu myš môže byť naozaj zdĺhavé, pokiaľ nájdete presne tú, ktorá spĺňa všetky vaše požiadavky. Jedným z adeptov je nová myš od spoločnosti Cooler Master, ktorá nedávno rozšírila svoje portfólio aj o myšky. Poďme sa spoločne pozrieť na novinku CM310.

Obsah balenia a prvý dojem

Výrobcu reprezentujú dve farby – fialová a čierna. Presne tieto dve farby dominujú vonkajšiemu obalu balenia. Vpredu a po bokoch nájdeme štandardne ilustrácie myši spolu s technickými detailmi. Vo vnútri nájdeme len myš a krátky používateľský manuál.

CM310 je na prvý pohľad celočiernou myškou s priesvitnými časťami, cez ktoré sa bude na povrch dostávať podsvietenie. Rozhodne si všimnete, že nejde o jednu z menších myší, práve naopak. Rozmery CM310 sú 127×71,5×39,5mm. Váha bez opleteného kábla je príjemných 100 gramov.

Po prvom pripojení sa myš rozsvieti vo farbách dúhy a spustí sa svetelný režim cyklovania RGB spektrom. Štandardná dvojica ľavého a pravého tlačidla je tvorená jedným kusom V-čkového plastu. Medzi týmito tlačidlami nájdeme koliesko myši, ktoré má atypický gumený protišmykový vzor. Scrollovanie je príjemné, koliesko sa nezadrháva a ani nevydáva nepríjemné škrípavé zvuky. Ako zvyšok myši je taktiež podsvietené.

Pod kolieskom nájdeme reguláciu DPI pomocou preddefinovaných profilov, ktoré sú naprogramované v myši. Taktiež je tu umiestnené tlačidlo pre výber farebného podsvietenia. Na výber je päť svetelných režimov.

Keďže je CM310 prevažne z mäkkého plastu a samotné telo je dobre tvarované, rozhodne sadne do ruky prakticky každému. Vďaka ambidextrous dizajnu nie je podstatné, či ste pravák, alebo ľavák. Po bokoch tela, teda v miestach, kde si ukladáte palec, malíček a prstenník, je gumený grip, aby sa myš nešmýkala. Na ľavej strane sú dve dodatočné tlačidlá. Môžete ich použiť svojvoľne na ľubovoľný úkon, ako napríklad PushToTalk v komunikačnej aplikácii.

Spodnú stranu vypĺňa senzor v strede, ktorý je obklopený surfmi. Senzor PixArt A3325 je síce jedným z novších senzorov, ktorý sa práve dostáva do obchodov vo väčšom množstve modelov rôznych výrobcov. Zabezpečuje hranie všetkých herných žánrov bez výrazných problémov. Taktiež nebadať ani jitter. Testovali sme s použitím novej látkovej podložky a senzor s ňou nemal žiaden problém.

CM310 nedisponuje žiadnym prídavným softvérom. Ide o kompletne Plug&Play myš. Ak ste doteraz neboli zvyknutí na DPI profily, ktoré myš ponúka, budete si musieť citlivosť v hrách prepočítať pomocou kalkulačky. Spomínané preddefinované DPI profily sú: 500, 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 a 10000 DPI. Z hľadiska životnosti by malo každé z hlavnej dvojice tlačidiel vydržať 30 miliónov stlačení.

Naše hodnotenie

Cooler Master CM310 je mainstreamovou myškou určenou pre tú najväčšiu masu ľudí, hlavne vďaka svojej 25-eurovej cenovke. Pokiaľ vám nevadí absencia softvérovej úpravy, bude myš CM310 skvelou voľbou. Možno sa v budúcnosti dočkáme softvérovej podpory z dielní výrobcu. Rozhodne treba oceniť dobrý senzor a ergonomiku.

Klady

  • konštrukcia
  • ergonómia
  • životnosť
  • senzor

Zápory

  • bez softvéru

Informácie o produkte

Cooler Master CM310

  • Kategória: Myši
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 25 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: COOLER MASTER

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk