EVOLVEO FitBand B3 – Recenzia

EVOLVEO FitBand B3 – Recenzia

Inteligentné náramky sú vstupnou bránou do sveta merania fyzickej aktivity. Nedisponujú síce takými pokročilými funkciami, aké ponúkajú drahšie profesionálne hodinky, no sú ideálnym kompromisom pre rekreačných športovcov alebo používateľov, ktorých smartfón nedisponuje krokomerom. Čo okrem toho ponúka náramok EVOLVEO FitBand B3?

Obsah balenia

Aj napriek menšej plastovej krabičke sa do balenia vmestil aj náhradný tyrkysový remienok, ktorý je temperamentnejšou voľbou v porovnaní s konzervatívnym čiernym variantom nasadeným priamo z výroby. Mierne ma zaskočila absencia napájacieho kábla, no po rýchlom prečítaní úvodného manuálu, ktorý je dostupný len na webe, som zistil, že zariadenie sa nabíja vstavaným USB konektorom ukrytým v gumovom remienku.

Dizajn a dielenské spracovanie

Práve vďaka dvom farebným variantom remienka je EVOLVEO FitBand B3 vhodný na celodenné nosenie. Čiernu ocenia predovšetkým používatelia, ktorých práca vyžaduje odev s čo najmenej výraznými prvkami, zatiaľ čo tyrkysová ideálne doplní farebný športový outfit. Dĺžka remienka je necelých 24 cm, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako dostačujúce, no používatelia s väčším zápästím budú mať problém remienok pripevniť čo i len o poslednú dierku. Na remienku sa zároveň nenachádza ani priestor pre vytvorenie novej dierky a odporúčam vám, aby ste si pred kúpou dôkladne odmerali obvod svojho zápästia.

Samotné zariadenie je kompletne vyrobené z plastu, no konštrukcia je pevná a ani len náznakom sa neprehýba. Všetky časti konštrukcie perfektne lícujú, čo platí aj v prípade, ak je zariadenie umiestnené v remienku. Aj vďaka tomu je odolné podľa špecifikácie IP67, ktorá zaručuje odolnosť voči prachu a pobyt vo vode v maximálnej hĺbke 1 m po dobu 30 minút. Náramok tak vydrží pobyt v záhradnom bazéne, no pred vstupom do plaveckého ho odporúčam uložiť na bezpečné miesto.

Dojmy z používania

Párovanie so smartfónom prebieha bezproblémovo, no zarazila ma potreba registrácie pre používanie aplikácie. Žiadny zmysel v registrácii, tým pádom ani v poskytnutí citlivých osobných údajov, nevidím, a to hlavne z dôvodu, že aplikácia ponúka prehľad iba o počte krokov naprieč komunitou. To síce navodzuje dojem, že aplikácia do cloudu výrobcu odosiela iba tieto (na prvý pohľad) nepodstatné údaje, no opak môže byť pravdou.

Keďže aplikácia nemá otvorený zdrojový kód, nemáte šancu dozvedieť sa, či sa do rúk výrobcu dostávajú aj údaje o vašom pulze alebo krvnom tlaku. Aby toho nebolo málo, aplikácia ako predvolený identifikátor používa telefónne číslo, ktoré sa v prípade krádeže údajov dá zneužiť ľahšie než anonymný email.

Vráťme sa ale k samotným fitnes funkciám náramku. Okrem overenej klasiky v podobe krokomeru, merania kvality spánku a merania pulzu, ktoré zvláda na jednotku, disponuje aj meraním vzdialenosti pri behu alebo bicyklovaní. Za najväčšiu slabinu považujem neexistujúci export týchto údajov, keďže tie sa zbierajú iba do celkového prehľadu jednotlivých bodov záujmu (počet krokov, hodnota pulzu a počet spálených kalórií).

Prístup k celkovému výsledku cvičenia tak máte len do okamihu, kým sa nevrátite na domovskú obrazovku náramku. Je to však moja jediná výhrada k fitnes funkciám a s výsledkami ostatných meraní som bol spokojný. Hodnoty krvného tlaku mi síce viackrát vyčarili úsmev na tvári a dúfam, že namerané hodnoty nebudete brať vážne ani vy. Náramok EVOLVEO FitBand B3 jednoducho nenahradí návštevu u lekára.

Interakcia s používateľským prostredím je veľmi jednoduchá a orientovaná na krátky a dlhý dotyk obrazovky. Tá sa pýši IPS panelom, no nízky maximálny jas ju značne degraduje. Počas slnečných dní na displeji neuvidíte prakticky nič a jediným vyslobodením je tienenie druhou rukou. Pochváliť musím skvelú stabilitu Bluetooth pripojenia, ktoré ma počas takmer dvojtýždňového testovania ani raz nenechalo v štichu. Mohol som sa tak spoľahnúť, že budem vedieť o každej notifikácii zo smartfónu.

Notifikácie sú aj napriek malému displeju pomerne dobre čitateľné, no po prečítaní sa automaticky nevymažú a je nutné ich manuálne odstrániť po dočítaní poslednej správy. Bezproblémová a veľmi rýchla bola aj synchronizácia údajov z náramku do aplikácie. Potešila ma aj výdrž, ktorá dosiahla deklarovaných desať dní aj pri náročnejšom používaní, ktoré zahŕňalo tri hodinové cvičenia aj s meraním vzdialenosti.

Naše hodnotenie

Náramok EVOLVEO FitBand B3 je veľmi dobrý fitnes náramok, ktorý si funkcie spojené s meraním aktivity plní veľmi dobre, no spôsob ich manipulácie je vyriešený nešťastne. Aplikácii chýba prehľad o jednotlivých cvičeniach a namerané hodnoty sa automaticky zahŕňajú do celkového prehľadu. Za zlý krok považujem aj povinnú registráciu pri prvom spustení aplikácie. Oceňujem však skvelú výdrž batérie a prehľadné používateľské prostredie, ktoré sa aj napriek malému displeju ovláda prehľadne. Škoda nízkej maximálnej úrovne jasu a z nej vyplývajúcej zlej viditeľnosti pri priamom slnečnom žiarení. Pozor si taktiež musia dať používatelia s väčším zápästím, ktorým náramok na ruku nemusí sadnúť.

Klady

 • jednoduché nastavenie
 • výdrž batérie
 • stabilné pripojenie cez Bluetooth
 • aj napriek menšiemu displeju veľmi dobre vyriešené používateľské prostredie systému
 • dostatok fitnes funkcií a dostatočne presné merania
 • dvojica dodávaných remienkov

Zápory

 • nevhodný pre používateľov s väčším zápästím
 • horšia viditeľnosť pri priamom slnečnom žiarení
 • zbytočná potreba registrácie
 • absencia prehľadu výsledkov jednotlivých cvičení

Informácie o produkte

EVOLVEO FitBand B3 2018

 • Kategória: Ostatné
 • Operačný sytém: Android
 • Hmotnosť: 20 g
 • Farba: čierna/tyrkysová
 • Orientačná cena: 49,9 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: EVOLVEO

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk