Lamax Solitaire1 - Recenzia

Lamax Solitaire1 - Recenzia

 

Musím sa priznať, že donedávna bola pre mňa značka Lamax celkom neznámou, no bezdrôtové slúchadlá Dots1, ktoré som recenzoval, ma príjemne prekvapili. Preto som rád, že sa mi do rúk dostal ďalší produkt tejto značky. Tentokrát ide o bezdrôtový reproduktor s označením Solitaire1, ktorý sa v prvom rade vyznačuje veľmi priaznivou cenou. Nebude to ale mať vplyv na kvalitu? Všetko podstatné sa dočítate ďalej.

Balenie

Reproduktor sa dodáva v pevnej zeleno-bielej papierovej škatuľke, ktorej obsah tvorí samotný reproduktor, prepojovací USB kábel, ktorý slúži na dobíjanie, prepojovací 3,5mm jack kábel, dvojica samolepiek a rôzna technická dokumentácia. Na škatuli nájdete grafické vyobrazenie reproduktora a prehľad najdôležitejších funkcií a parametrov.

Dizajn, prevedenie

Po dizajnovej stránke ide o pomerne malé, po stránke farebnej zas o čierne zariadenie. Pozornosť na seba púta tyrkysovými prvkami v podobe lemovania tlačidiel a prednej kovovej membrány reproduktorov, v strede ktorej je umiestnený text s menom výrobcu.

Čo sa týka prevedenia, reproduktor je spracovaný na kvalitnej úrovni. Ako prvé vás prekvapí hliníkové telo, čo je v danej cenovej kategórii obrovský bonus, dobrý dojem vo mne zanechal aj detail, že na tele Solitaire 1 nenájdete ani jednu skrutku. Rozmery reproduktora sú 200×65×60mm a hmotnosť úctyhodných 715g.

Myslím, že vzhľadom na vyššie spomenuté fakty sa Solitaire1 nestratí v domácnosti, kancelárii či v prírode.

Ovládacie prvky, konektivita

Ovládacie prvky sú umiestnené v hornej časti reproduktora. Konkrétne ide o kruh, ktorý je rozdelený do štyroch tlačidiel. Tie plnia základné funkcie ako zvyšovanie či znižovanie hlasitosti, tlačidlo napájania a play/pause, ale aj sekundárne ako napríklad prepnutie skladby dopredu/dozadu či zvýšenie/zníženie hlasitosti podržaním tlačidla. Tlačidlo play zase poslúži na zdvihnutie/zloženie hovoru.

Reproduktor vďaka zabudovanému mikrofónu využijete aj pri telefonovaní ako handsfree. Súčasťou zostavy je aj malá dióda, ktorá vás upozorňuje na zapnutie zariadenia, párovanie mobilného telefónu s reproduktorom či dobíjanie. Všetky informácie nájdete v pribalenej používateľskej príručke, ktorá je naozaj prehľadná.

Prvky konektivity sú situované v zadnej časti Solitaire1. Nájdete tu microUSB port slúžiaci na dobíjanie reproduktora a 3,5mm jack, s pomocou ktorého k reproduktoru pripojíte čokoľvek, z čoho ide zvuk a má daný výstup. Je škoda, že sa tu nenašiel aj slot pre USB kľúč, prípadne microSD kartu – to by bol Solitaire1 dokonalý.

Ten však dokáže s vašim zariadením komunikovať aj bezdrôtovo prostredníctvom technológie Bluetooth vo verzi 4.2 a s dosahom do 15 metrov.

Dojmy z používania

Začnem trošku od konca, no čo sa zvuku a nejakých jeho parametrov týka, Solitaire1 obsahuje dvojicu 45mm meničov s výkonom 2×10W a s frekvenčným rozsahom 75Hz - 18kHz, čo bohato postačuje na ozvučenie strednej až väčšej miestnosti. V tele reproduktora je navyše ukrytý pasívny žiarič, ktorý tlmí vzduchové vibrácie zachytené vnútri a von ich vysiela v podobe basov. Zvuk je dostatočne hlasný, reproduktor vďaka svojej hmotnosti a aj dvom podlhovastým nožičkám nerezonuje alebo netancuje po stole.

Vďaka všetkým týmto aspektom ponúka Solitaire1 naozaj kvalitný, vyvážený a čistý zvuk aj pri maximálnej hlasitosti. Povedal by som, že vo svojej cenovej kategórii je zvukový prejav nad moje očakávania.

Ovládanie reproduktora je jednoduché, veď má len štyri tlačidlá a ak si nebudete vedieť dať rady, v príručke sa dočítate o všetkom. Vďaka kombinovanému bezdrôtovo/drôtovému vstupu k nemu pripojíte asi naozaj čokoľvek, z čoho ide zvuk, pričom kvalita zvuku pri Bluetooth prehrávaní nejak neutrpí. Svoju hudbu budete môcť vďaka zabudovanej 6000mAh Li-Ion počúvať až 12 hodín, pričom plné dobitie trvá len 3 hodiny. Aby ste batériu zbytočne nevybíjali, reproduktor sa po 10 minútach nečinnosti automaticky vypne.

Naše hodnotenie

Na záver toho nie je veľa, čo by som dodal. Lamax Solitaire1 je naozaj podarený reproduktor, ktorému nemožno vyčítať takmer nič. Vďaka neutrálnemu dizajnu je výborným spoločníkom pri každej príležitosti, či už ide o počúvanie doma, v práci či v prírode. Kovová konštrukcia zvládne aj nešetrnejšie zachádzanie, samozrejme, ak nepôjde o hádzanie o zem. Zvuk je na veľmi dobrej úrovni, je príjemne vyvážený, čistý a s dostatočnými basmi, pričom vám umožní ozvučiť miestnosti bežnej veľkosti, ale aj pomerne väčšie priestory. Vďaka 6000mAh zabudovanej batérii ho nebudete musieť dobíjať každú chvíľu, plné dobitie navyše trvá len približne 3 hodiny. Maličkým negatívom je možno absencia slotu pre USB kľúče, prípadne microSD karty, ale vzhľadom na cenu, za ktorú sa dá kúpiť, sa kvôli tomu na Solitaire1 vôbec nehnevám.

Klady

 • dizajn
 • hliníkové telo
 • doba prehrávania/doba nabíjania
 • vyvážený zvuk
 • obsah balenia
 • bezdrôtové prehrávanie

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Lamax Solitaire1

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 200 mm
 • Výška: 65 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 60 mm
 • Hmotnosť: 715 g
 • Orientačná cena: 58 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk