MSI Vigor GK60 - Recenzia

MSI Vigor GK60 - Recenzia

 

Spoločnosť MSI predstavila na minuloročnom Computex-e nové herné klávesnice, GK60 a GK80 Vigor. Nám sa do rúk dostal mainstreamový model s označením GK60, ktorý ponúka kvalitné spracovanie, či mechanické spínače Cherry MX Red. V dnešnej recenzii sa teda pozrieme, čo za cenu približne 90 eur ponúka.

Balenie

Klávesnica na test dorazila v jednoduchej bielo-červenej krabici, na ktorej výrobca vyzdvihuje hlavné prednosti klávesnice. V krabici potom, okrem samotnej klávesnice, nájdete ešte užívateľský manuál, nástroj na výmenu klávesov a vymeniteľné klávesy W,S ,A ,D. Na klávesnici sú totiž miesto nich osadené klávesy s kovovým povrchom, ktoré majú za úlohu poskytnúť lepšiu spätnú väzbu pri hraní hier. Či je tomu tak, to asi neviem posúdiť, v každom prípade ale klávesy vyzerajú efektne a používajú sa dobre. Balenie klávesnice je teda pomerne jednoduché, no nájdete v ňom všetko potrebné.

Dizajn a konštrukcia

Začnime teda dizajnom. Po vybalení klávesnice a zapojení do USB portu mi ako prvé napadlo: „Tak toto sa naozaj podarilo.“ Výrobca sa na obale chváli použitím rámu z kartáčovaného hliníku, avšak jedná sa skôr o kryt klávesnice. Nič to ale nemení na fakte, že klávesnica s ním vyzerá výborne. Z hliníkového krytu vystupujú spínače kláves, z ktorých každý je osadený vlastnou LED diódou. To zabezpečuje perfektne rovnomerné podsvietenie klávesnice. Tu trochu zamrzí absencia RGB diód, podsvietenie kláves je tak červené a hoci ponúka nespočetne veľa možností nastavenia, farbu si nezmeníte. To je ale vzhľadom na cenu v poriadku. Na pomery mechanických klávesníc sa predsa len jedná o lacnejšiu klávesnicu a RGB podsvietenie si výrobca ponechal pre drahší model, GK80 Vigor. Nad numerickým blokom sa ešte nachádza logo draka, typické pre produkty od MSI. Základňa klávesnice je vyhotovená z plastu, do ktorej je skrutkami uchytený spomínaný kryt s klávesmi. Ako celok teda klávesnica pôsobí naozaj robustne a spolu s protišmykovými nožičkami a hmotnosťou viac ako 1 kilogram, sa jedná o solídny kus hardvéru. K počítaču ju pripojíte pomocou pogumovaného kábla s USB 2.0 konektorom. Ten je vcelku ohybný a preto sa dá ľahko upratať tak, aby vám na stole nezavadzal.

Ako už bolo spomenuté v úvode recenzie, výrobca osadil klávesnicu spínačmi Cherry MX Red. Tie ponúkajú životnosť viac ako 50 miliónov stlačení, lineárny chod a váhu pre stlačenie približne 45 gramov. Čo sa týka spínačov, tu sú preferencie čisto subjektívna záležitosť a každý si musí vybrať sám. Osobne používam klávesnicu so spínačmi Kailh Brown, ale Cherry MX Red sa mi páčia viac. Ak vás zaujímajú rozdiely medzi typmi mechanických spínačov, odporúčam si pozrieť videá na youtube, kde je to celkom pekne znázornené.

Klávesnica sa, ako to už pri mechanikách chodí, dodáva výhradne s US layoutom. Rozloženie je štandardné, všetko je tam kde má byť, akurát zo začiatku mi liezlo na nervy malé tlačidlo „enter“. Keďže na jeho stláčanie používam pravý malíček, takmer vždy som spravil preklep. Na to sa ale dá zvyknúť a po čase sa to zlepšilo. Pomocou funkčných kláves na klávesnici si okrem ovládania multimédií taktiež môžete meniť režimy podsvietenia, či zablokovať „Windows“ klávesu pre nechcené stlačenie počas hrania.

Softvér a nastavenie

MSI ku klávesnici dodáva softvér MSI Gaming Centre, ktorý je potrebné si stiahnuť zo stránok výrobcu. Ten funguje rýchlo a spoľahlivo, avšak v prípade tejto klávesnice ponúka len zmenu režimov a intenzity podsvietenia. Tých je naozaj veľa a vyberie si každý. Ak by ste ale hľadali nahrávanie makier, tie klávesnica neponúka. Osobne mi to neprekáža, keďže makrá vôbec nepoužívam a skôr ocením jednoduchosť klávesnice, ak je ale pre vás táto funkcia dôležitá, prípadný nákup zvážte.

Naše hodnotenie

MSI GK60 Vigor je vydarený produkt, ktorému až na pár drobností niet čo vytknúť. Vzhľadom na svoju cenu ponúka veľmi solídny dizajn. Preto ak hľadáte jednoduchú mechanickú klávesnicu a nepotrpíte si na rozsiahle možnosti nastavenia, verím že budete s týmto modelom spokojní.

Klady

 • kvalita konštrukcie
 • mechanické spínače Cherry MX
 • dizajn
 • kvalita podsvietenia
 • jednoduchý software
 • priaznivá cena

Zápory

 • absencia RGB podsvietenia
 • menšie tlačidlo Enter

Informácie o produkte

MSI Vigor GK60

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 440 mm
 • Výška: 134 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 1050 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 89 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk