MSI Clutch GM50 - Recenzia

MSI Clutch GM50 - Recenzia

 

Spoločnosť MSI nám na testovanie zapožičala jednu zo svojich noviniek v oblasti počítačových periférií, ktorou je herná myš s označením Clutch GM50. Má za úlohu obstáť v náročnej konkurencii v cenovom segmente okolo 50 eur, v ktorom sa nachádza mnoho vydarených modelov. Výrobca ju teda vybavil kvalitným optickým senzorom a spínačmi Omron, ktoré zaručujú príjemný chod a dlhú životnosť.

Balenie

Po otvorení bielo-červenej škatule nájdete okrem blistra s myšou iba papierový manuál. Balenie veľmi neohúri, vedel by som si v ňom predstaviť aspoň peknú samolepku s logom výrobcu, ale to je iba detail.

Dizajn a konštrukcia

Po dizajnovej stránke sa myš podľa mňa podarila. Celý povrch je vyhotovený z čierneho plastu, pričom po stranách sa nachádzajú textúrované plochy pre lepšie uchopenie. Na zadnej strane myši je okrem podsvieteného loga draka aj integrovaný priesvitný pruh v tvare písmena U, na ktorom je možné ľubovoľne meniť charakteristiku podsvietenia. Rovnako po stránke konštrukcie nemôžem myške nič vyčítať. Všetky prvky spolu pekne lícujú a myš nevydáva ani pri silnejšom stlačení žiadne pazvuky. Veľmi oceňujem pogumovaný USB kábel, ktorý je skladný a ľahko ohybný. Som rád, že výrobca nepodľahol módnej vlne opletených káblov, ktorých pridaná hodnota spočíva v drahšom vzhľade, no pri reálnom používaní sú skôr na ťarchu.

Čo sa týka samotného uchopenia, myš je ergonomicky navrhnutá pre pravákov, verziu pre ľavákov výrobca v ponuke nemá. Ide skôr o kompaktnú myš, a tak bude zrejme najviac sedieť v menšej až stredne veľkej ruke. Osobne som zvyknutý na „claw“ uchopenie a s dlaňou vo veľkosti približne 19 cm mi veľkosťou vyhovovala.

Myš ponúka celkovo šesť tlačidiel. Okrem štandardných troch sú na ľavom boku aj tlačidlá pre navigáciu vpred a vzad a na vrchu sa nachádza tlačidlo na zmenu DPI v piatich predvolených hodnotách. Ako už bolo spomenuté v úvode recenzie, pre hlavné tlačidlá použilo MSI spínače Omron. Tie zrejme vo svete počítačových myší netreba veľmi predstavovať, pretože ich používa mnoho výrobcov herných myší. Vyznačujú sa dlhou životnosťou a svojou charakteristikou sú ideálne pre hranie RTS a MOBA hier, pri ktorých je potrebné rýchle a presné klikanie.

Hlavnou prednosťou myši by mal byť herný optický senzor PixArt PMW 3330. Ide o strednú triedu s rozlíšením 400 až 7200 dpi. Ten si poradí aj s naozaj prudkými pohybmi myšou a pri hraní sa tak na neho môžete spoľahnúť.

Softvér a nastavenie

MSI k myši dodáva aj softvér MSI Gaming Centre, ktorý je potrebné stiahnuť zo stránok výrobcu a nainštalovať. Po otvorení programu a výbere pripojeného zariadenia môžete spravovať tri prednastavené profily, premapovať tlačidlá, meniť nastavenie senzora či podsvietenie myši. Je dobré spomenúť, že nastavenie podsvietenia ponúka naozaj bohaté možnosti a taktiež si všetky podsvietené prvky môžete nastaviť osobitne. Podsvietenie je kompatibilné s RGB systémom MSI Mystic Light, a preto, ak máte v počítači iné komponenty, ktoré tento systém podporujú, môžete s nimi myš synchronizovať. Hoci nie som fanúšikom rozsiahlych možností nastavenia, softvér od MSI musím pochváliť, je veľmi intuitívny a pracuje príkladne rýchlo.

Naše hodnotenie

MSI Clutch GM50 je produkt, na ktorom sa negatíva hľadajú ťažko. Za cenu na úrovni približne 50 eur ponúka kvalitnú výbavu, pekný dizajn a efektné podsvietenie, ktoré si navyše dokážete synchronizovať s inými perifériami, či komponentami od MSI. Ako som už spomínal, v tejto cenovej hladine je konkurencia silná, avšak rozdiely medzi jednotlivými myšami sú prakticky na úrovni osobných preferencií. Preto ak hľadáte kvalitnú hernú myš, prípadne chcete doladiť svoj setup produktom od MSI, verím, že budete s touto myšou spokojní.

Klady

 • dizajn
 • kvalita konštrukcie
 • mäkký a ohybný kábel
 • rýchlosť a presnosť snímania
 • kvalitné spínače Omron
 • rýchly a jednoduchý softvér
 • nastaviteľné RGB podsvietenie (kompatibilné s MSI Mystic Light)

Zápory

 • iba pre pravákov
 • chudobnejší obsah balenia

Informácie o produkte

MSI Clutch GM50

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 120 mm
 • Výška: 67 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Hmotnosť: 87 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 49 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk