RECENZIA: MARVO KG954G svieti úplne celá!

RECENZIA: MARVO KG954G svieti úplne celá!

 

Spoločnosť MARVO vznikla v roku 2010 ako značka, ktorá chce maximalizovať herný zážitok PC hráčov. Sľubuje profesionálny prístup, kvalifikovaných pracovníkov a prvotriedne produkty, ktoré uspokoja aj náročnejších zákazníkov. Presne taká by mala byť aj klávesnica MARVO KG954G.

Obal a jeho obsah

Klávesnica prichádza zabalená v peknej kartónovej krabici, ktorá na každej strane obsahuje nejakú informáciu o produkte, alebo aspoň logo výrobcu, či typ klávesnice. Rozbalená krabica obsahuje klávesnicu chránenú penovým obalom, produktovú dokumentáciu a malé mikroténové vrecúško so štyrmi náhradnými spínačmi a dvomi vyťahovačmi tlačidiel − kovovým a plastovým. Balenie celkovo pôsobí skôr rozpočtovým dojmom.

Prvé dojmy a spracovanie

Klávesnica Marvo KG954G je cenovo dostupná mechanická klávesnica, ktorá láka svojim zaujímavým podsvietením spodnej časti po celom obvode. Používateľovi ponúka spínače typu OUTEMU RED, ktoré fungujú dobre. Plastová spodná časť je na prvý pohľad lesklá biela, vrchná časť klávesnice je matná čierna, na spínačoch sú nasadené čierne tlačidlá s priesvitnými znakmi. Dojem zo spracovania vrchnej časti klávesnice mierne kazia štyri vystúpené skrutky v riadku medzi tlačidlami ESC a F12. Vrchná strana tiež obsahuje tri výrazne svietiace modré LED diódy signalizujúce zapnutie funkcie CapsLock, ScrollLock a NumLock. Kvalita plastových tlačidiel je takisto uspokojivá, po ohmataní ich stien je na spodnej strane cítiť mierna ostrosť hrán. Na tlačidlách je použitý dosť agresívny font, ktorý sa nemusí páčiť každému, preto pred kúpou akejkoľvek klávesnice odporúčame zamerať sa na tento detail. Takmer nad tlačidlom NumLock vychádza z klávesnice aj 160 centimetrový neodnímateľný opletaný kábel s konektorom typu USB 2.0. Spracovanie klávesnice je vzhľadom na cenu na dobrej úrovni, klávesnica je dostatočne robustná a nepôsobí dojmom, že by sa mohla kedykoľvek zlomiť.

Používanie a softvér

Treba poznamenať, že táto klávesnica neprichádza vybavená opierkou na ruky, pretože tá by zakryla podsvietenie, ktoré má byť pýchou klávesnice, no napriek absencii opierky je používanie klávesnice pohodlné. Farebné podsvietenie pri prvom zapojení klávesnice pôsobí mierne „kolotočársky“, avšak po krátkom nastavení sme dosiahli veľmi pekný výsledok, pričom celkové podsvietenie vyzeralo veľmi dobre. Je nutné poznamenať, že na nami testovanom kúsku boli štyri LED diódy, ktoré pri navolení ružovej farby svietili slabšie ako ostatné, čo bolo vidieť na spodnej časti klávesnice. Ovládanie podsvietenia je možné pomocou softvéru aj priamo na klávesnici klávesovými skratkami. Verzia softvéru dodávaného spoločnosťou MARVO počas testovania klávesnice ponúkala len veľmi základné nastavenia – prakticky len vytváranie profilov, makier a farebného efektu pre každé tlačidlo zvlášť. Spínače OUTEMU RED fungovali počas hier aj písania textov spoľahlivo, stláčanie spínačov je pocitovo o trošku ťažšie ako obľúbené CHERRY MX RED, OUTEMU RED sú však o niečo tichšie. Počas suchého písania bez zvukov v pozadí sa však používateľ stretne s nepríjemnou kovovou pružinovou ozvenou, ktorá znie trošku ako „spring reverb“ na vintage gitarových zosilňovačoch.

Naše hodnotenie

Klávesnica MARVO KG954G je pekná, dobre vypracovaná klávesnica za vynikajúcu cenu a ponúka veľmi pekné podsvietenie, ktoré sa naplno prejaví počas šera až tmy.

Klady

  • vyzerá drahšie než v skutočnosti je
  • vynikajúci pomer cena/výkon

Zápory

  • veľmi jednoduchý softvér
  • nepríjemný pružinový zvuk počas písania

Informácie o produkte

MARVO KG954G

  • Kategória: Klávesnice
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: LAMA Plus Slovakia s. r. o.

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk