RECENZIA: TrueLife FitScale W5 BT je inteligentná váha s množstvom meracích schopností

RECENZIA: TrueLife FitScale W5 BT je inteligentná váha s množstvom meracích schopností

 

Značka TrueLife vo svojom portfóliu ponúka moderné produkty z oblasti starostlivosti o zdravie s cieľom priniesť používateľom a ich rodinám zdravie a pokojný spánok. Váha TrueLife FitScale W5 BT je inteligentná, minimalistická, osobná váha s Bluetoothom, ktorá pracuje na báze bioelektrickej impedančnej analýzy (BIA), vďaka ktorej je schopná merať až 14 indexov, ponúka kompletnú históriu meraní a jej deklarovaná presnosť dosahuje dve desatiny kilogramu.

Obal a jeho obsah

Váha prichádza zabalená v krabici z tvrdého papiera s veľmi pekným, minimalistickým dizajnom. TrueLife kládol na kvalitu balenia veľký dôraz, čoho dôkazom je aj výplň obalu z tvrdej peny, ktorá dokonale chráni jeho obsah. Okrem váhy je priložená produktová dokumentácia s návodom na používanie váhy a štyri kusy alkalických AAA batérií značky FREEGO, ktorými je váha napájaná.

Prvé dojmy a spracovanie

Minimalistický dizajn váhy je naozaj vydarený, jej vrchná časť je tvorená pevným bielym sklom s krúžkom umiestneným presne v strede váhy, na ktorom sa nachádza logo značky. Spodná časť váhy je vyrobená z lacnejšieho, avšak pevného plastu. Na spodnej strane váhy sa tiež nachádza posuvný kryt priestoru pre batérie a štyri nožičky vybavené protišmykovými podložkami. Lícovanie vrchného skla a spodného plastu je po celom obvode váhy precízne, celkovo produkt vzbudzuje dojem kvality.

Používanie

Váha sa dá používať štandardným spôsobom – ako obyčajná osobná váha – používateľ sa na váhu postaví a na skrytom displeji sa mu objaví jeho nameraná hmotnosť. Pre využitie všetkých schopností produktu je potrebné nainštalovanie bezplatnej aplikácie Megafit a následné spárovanie so smartfónom, pričom FitScale W5 BT je kompatibilná ako so zariadeniami iOS, tak aj s Androidmi. Aplikácia Megafit oplýva, rovnako ako balenie a váha, minimalistickým dizajnom. Táto je veľmi prehľadná, jednoduchá na obsluhu, je kompletne v slovenskom jazyku, je svižná a stabilná. V prvom rade je potrebné založiť si používateľský profil a vyplniť požadované údaje, hneď potom je možné váhu plnohodnotne použiť. Pre čo najpresnejšie meranie je potrebné postaviť sa na váhu bosými nohami, po asi dvanástich sekundách sa v aplikácii v sekcii „meranie“ ukážu výsledky merania – hmotnosť, BMI, telesný tuk, typ postavy, hmotnosť bez tuku, podkožný tuk, viscerálny tuk, telesná voda, kostrové svalstvo, svalová hmota, kostná hmota, proteín, BMR a metabolický vek.

Oceňujeme, že pri každom údaji po rozkliknutí aplikácia zobrazí krátku vysvetlivku s malým grafom, ktorý znázorňuje úroveň nameranej hodnoty v porovnaní s normou. Sekcia „grafy“ obsahuje týždenný, mesačný a ročný graf meraných hodnôt. V poslednej sekcii „môj účet“ má používateľ možnosť nastaviť si až osem rôznych profilov pre osem rôznych osôb, a musíme vyzdvihnúť aj skvelé riešenie, ktoré sem TrueLife implementoval – v prípade, že váha nevie, kto ju práve použil, takéto meranie uloží ako neznáme a neskôr je možné ho priradiť ku konkrétnemu profilu priamo v aplikácii. Aplikácia Megafit ponúka ešte niekoľko rôznych nastavení (farba aplikácie, cieľ, jednotka hmotnosti,...), ktoré však nie je potrebné bližšie špecifikovať. Počas používania aplikácie sme si všimli, že niektoré pojmy sú v českom jazyku, toto však nemôžeme považovať za obmedzenie jej funkcionality, ani za výrazný mínus.

Naše hodnotenie

Každodenné používanie tejto váhy má veľký zmysel pre športovcov, ale aj pre bežných, športovo neaktívnych ľudí. Športovci ocenia množstvo dôležitých údajov o svojom tele, užitočných pri ďalšom zveľaďovaní svojich tiel, bežní ľudia merané údaje môžu využiť hlavne v prospech svojho zdravia a v prípade namerania horšieho údaja sa môžu sústrediť na jeho nápravu.

Klady

  • množstvo meraných indexov
  • presnosť váhy
  • jednoduché používanie

Zápory

  • mierne vyššia cena

Informácie o produkte

TrueLife FitScale W5 BT

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: biela
  • Orientačná cena: 80 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TrueLife

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk