RECENZIA: MSI Vigor GK30 gaming combo - kombinácia, ktorá krásne ladí

RECENZIA: MSI Vigor GK30 gaming combo - kombinácia, ktorá krásne ladí

 

Priznávam sa, že ja som si ešte kombináciu klávesnica & myš zatiaľ nekúpila, ale na prvý pohľad vidím, akú hlavnú výhodu takáto voľba ponúka – príslušenstvo v rovnakom dizajne a podsvietení spolu naozaj pekne ladí. Mne sa dostala do rúk kombinácia Vigor GK30 od MSI, ktorá obsahuje klávesnicu s rovnakým názvom a myš Clutch GM11.

Dizajn

Pred pripojením k počítaču som si myslela, že je dizajn skôr nenápadný, myš je celá v čiernej farbe s logom na konci a klávesnica bez podsvietenia tiež pôsobí nenápadne. Hneď po ich rozsvietení som zmenila názor. Základňa klávesnice, na ktorej sedia jednotlivé tlačidlá, totiž vyslovene hrá farbami, a to isté platí pre spodný úzky lem na myške. Iste, že aj inú myš a klávesnicu od rovnakého výrobcu by ste k sebe zrejme celkom pekne zladili, ale táto dvojica sa k sebe vyslovene hodí a dopĺňa sa. Podsvietenie má, samozrejme, rôzne módy, okrem bežného dýchania a blikania aj také, ktoré reaguje na dotyk.

Podsvietenie a funkcie

Zaujímavým krokom, ktorý ja osobne vidím prvýkrát, je ovládanie funkcií klávesnice aj myši bez nutnosti používania softvéru. Na myši totiž nastavujete podsvietenie stlačením DPI tlačidla pod kolieskom súčasne s iným tlačidlom – jas svietenia nastavíte s DPI + pravým tlačidlom, s kolieskom prepnete mód svietenia, s dvoma bočnými zmeníte rýchlosť a farbu alebo smer svetla. S nastavením klávesnice sa môžete vyhrať v takzvanom Dragon Centre a v 6 rôznych úsekoch nastaviť rôzne farby a módy svietenia. Keď niektoré klávesy stlačíte spolu s drakom, ovládate jas, rýchlosť a farby LED podsvietenia a tiež niekoľko multimediálnych tlačidiel pri počúvaní hudby bez toho, aby ste museli používať softvér. Mimochodom, klávesnica má aj českú lokalizáciu.

Výkon a pohodlnosť

Táto klávesnica síce nie je mechanická, ale správa sa podobne. V porovnaní s nízkymi membránovými klávesnicami má navyše medzikus, v ktorom sedí každé tlačidlo samostatne. Výrobca tvrdí, že to predlžuje výdrž klávesnice a navyše sa vďaka tomu podklad stáva vodeodolným, čo uľahčuje aj údržbu a čistenie. Čo to ale znamená pri hraní? V porovnaní s bežnou membránovou klávesnicou má táto iný zvuk stláčania, ktorý sa podobá mechanickej, len s nižším hlukom, trochu tlmenejším. Pri hraní oceníte dobrú odozvu klávesov, stláčajú sa ľahko a ich povrch je príjemný, až vyslovene jemný. Predná strana klávesnice je skosená tak, že je jej používanie aj bez opierky na ruky pohodlné aj pri dlhšom používaní. Čo sa týka myši, Clutch GM11 je ambidextrózna a trochu menšia, respektíve s nižším profilom, ako som zvyknutá – no napriek tomu sa dobre drží a nešmýka sa. Tlačidlá sú rozmiestnené logicky a nezavadzajú pri hraní a práci s myšou.

Naše hodnotenie

Poviem to zjednodušene – zohnala by som si na základe môjho testovania túto kombináciu myši a klávesnice? Áno. Prečo? Pre ich jemný dizajn s pekným podsvietením a preto, že ak ho chcem nastaviť, nemusím (ale môžem) používať softvér. Pre pohodlnosť ambidextróznej myši s nižším profilom aj klávesnice, ktorá pôsobí skoro ako mechanická a kombinuje výhody membránových aj mechanických kláves bez toho, aby niečím rušila alebo by vám na nej niečo chýbalo. A navyše je v českej lokalizácii a jej základňa je vodeodolná.

Klady

  • pohodlné používanie myši aj klávesnice
  • vodeodolná základňa klávesnice
  • možnosť nastavovania bez softvéru
  • dobrá odozva stláčania klávesov
  • česká lokalizácia klávesnice

Zápory

  • v porovnaní s membránovými klávesnicami je trochu hlučnejšia

Informácie o produkte

MSI Vigor GK30 gaming combo

  • Kategória: Myši, Klávesnice
  • Orientačná cena: 60 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk