RECENZIA: Marvo Scorpion M450 - Myš pre low-budget hráčov

RECENZIA: Marvo Scorpion M450 - Myš pre low-budget hráčov

 

Nie je tomu tak dávno, čo sme v redakcii od spoločnosti Marvo testovali produkty, ktoré podľa môjho skromného názoru boli veľmi obstojné, ba až nadpriemerné a za nízku cenu. Tentokrát sa pozrieme na zúbok hernej myši, ktorá má svojou cenou bližšie ku kancelárskej myši a kvalitou od nej, bohužiaľ, tiež nemá ďaleko. No, sám som zvedavý, čo nám Marvo svojou myšou z radu Scorpion a modelu M450 ukáže.

BALENIE, SPRACOVANIE A DIZAJN

V balení, v ktorom mi myš prišla, som okrem nej našiel aj používateľskú príručku a nejaké ďalšie papiere. Hneď po rozbalení myši som si všimol látkou potiahnutý kábel, čo by som vnímal ako menšie plus, no nečakal som to. Výrobcovia na túto myš použili prevažne nejaký, nie veľmi kvalitný, plast, ktorý je miestami matný a miestami lesklý. Dizajn nevyzerá vôbec zle, ten celkom ujde. Celkovo sa pri dizajne a spracovaní tela nemôžem vzhľadom na cenu na nič sťažovať.

POUŽÍVANIE

Po zapojení myši do počítača som si ako prvú vec všimol podsvietenie. To je, na môj vkus, obstojné, no nachádza sa práve na takých miestach, že keď na produkt položíte ruku, automaticky si okrem skrolovacieho kolieska zakryjete všetko podsvietenie. Farby však sú pomerne sýte a nevyzerajú zle. Pochváliť musím aj ergonomickosť a komfort pri držaní tejto periférie.

Ďalšiu vec, ktorú som si všimol, bola citlivosť stláčania tlačidiel. Nieže by bol nejaký problém s pravým a ľavým tlačidlom, no horšie to bolo s tými prídavnými. Produkt totiž disponuje až štyrmi prídavnými tlačidlami, z ktorých ani jedno sa nestláča príjemne, práve naopak. Pri ich používaní som sa skôr cítil, akoby po tom stlačení malo tlačidlo ostať v myši alebo by malo vypadnúť. Všetko ale, samozrejme, spoľahlivo drží a nemôžem povedať, že by nespĺňali svoju funkciu. Tlačidlá slúžia na nasledovné: multi-click, pretáčanie dopredu/dozadu a zmenu DPI.

Medzi tým, čo musím spomenúť, je snímanie pohybu myši. To je trochu nepresné a pri opatrnejších pohyboch mierne sekavé, na to sa však dá zvyknúť a po dni či dvoch to nebudete veľmi vnímať.

Naše hodnotenie

Myš Marvo Scorpion M450 by som, vzhľadom na jej cenu, zhodnotil ako priemer, pretože na nej nebolo nič extra okúzľujúce, no ani nič, čo by ma od jej kúpy úplne odradilo. Je to myš a svoj účel plní. Výbavu má síce peknú, no nič z nej nie je dobre kvalitne spracované, čo je celkom škoda. Bavíme sa ale o myši, ktorej cena začína približne na 8 eurách, a preto na ňu nemôžem mať až také ťažké srdce. Pokiaľ patríte medzi hráčov, ktorí na perifériách šetria a nechcú veľa míňať, toto by mohla byť vhodná myš pre vás.

Klady

 • má podsvietenie
 • nie zlý dizajn
 • kábel potiahnutý textíliou

Zápory

 • labilnosť prídavných tlačidiel
 • kvalita spracovania

Informácie o produkte

Marvo Scorpion M450

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 87 mm
 • Výška: 133 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 42 mm
 • Orientačná cena: 8 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Marvo

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk