RECENZIA: MSI Immerse GH50 - Ponorte sa do deja s headsetom GH50

RECENZIA: MSI Immerse GH50 - Ponorte sa do deja s headsetom GH50

 

Po tom, ako ma naposledy očarili slúchadlá GH30 od MSI, som naozaj nečakala, že sa mi dostane do rúk aj ich „starší súrodenec”, GH50. Zdá sa mi mi prirodzené, že ich trochu porovnávam s tridsiatkou, takže ak vás zaujímajú headsety od MSI, urobíte dobre, ak si prečítate poslednú recenziu.

Dizajn

Moja osobná preferencia pri headsete je taká, že mám radšej odolné, väčšie konštrukcie, ktoré sedia aj na väčšie hlavy. Presne preto ma headset zaujal už na prvý pohľad, lebo jeho čelenka je naozaj široká, náušníky tučné a pôsobí tak, že keby s nimi nejaký hráč v záchvate nervov trieskal po stole (neodporúčam), tak to ustoja s prehľadom. Logicky ale vznikla obava, či nebudú slúchadlá príliš ťažké a nepohodlné. Ku mne sa headset dostal s fóliami, ktorými boli prelepené lesklé časti slúchadiel, čo považujem za fajn detail, lebo, úprimne, kto nemá rád odlepovanie fólií? Čím je ale špeciálny tento headset? V porovnaní s jeho mladším bratom pribudlo RGB podsvietenie, nastaviteľné cez takzvaný Dragon Center, čiže softvér výrobcu. Svietenie bočného loga veľmi pekne rozžiari inak celkom nenápadné slúchadlá. Telo slúchadiel je skladacie (v balení nájdete aj vrecko na ich prenos), mikrofón odnímateľný a súčasťou kábla je malé ovládacie centrum na ovládanie hlasitosti, mikrofónu, vibrácií a 7.1. zvuku.

Pohodlnosť

Hrubšia odolná konštrukcia sa prejavila v trochu vyššej hmotnosti slúchadiel. Zaujímavé je, že v porovnaní s GH30 ubral výrobca kúsok z mäkkej výstelky na čelenke. Pri prvom položení na hlavu som si však nevšimla nič z tohto, lebo jediné, čo ma zaujímalo, bolo úžasné ticho. Pri mne pustená hudba zanikla skoro úplne, ostalo z nej tak 10 %, a to len pri slúchadlách bez zvuku! Náušníky sú naozaj veľké a tučné a na filtráciu zvukov fungujú skvelo. Dokonca si dovolím povedať, že čo sa týka odhlučnenia, to je asi najvýraznejšie zo všetkých slúchadiel, aké som používala alebo testovala.

Zvuk

Ako som spomenula, level filtrovania zvukov je naozaj vynikajúci. Zvuky sa nesú zo všetkých strán, nič im nebráni ani ich nestišuje, a hlavne v prípade, že hráte niečo s bojovou hudbou a zvukmi, sa všetko okolo dobre rozlieha. Na GH50 si môžete zapnúť alebo vypnúť vibrácie, ktoré zvuk podfarbujú - ide v podstate o veľmi zosilnené basy.

Ja osobne nie som veľký fanúšik vibrácií pri počúvaní, ale chápem, že si tak viete zvýrazniť a dokrášliť gameplay nejakej akčnej hry alebo dej filmu. Problém zosilnených basových frekvencii je ten, že vás dokážu úplne ohlušiť, až nepočuť zbytok zvukov, a bez nich je zase zvuk neúplný. Deje sa to do istej miery aj headsetu GH50, ale je to otázka zvyku a preferencii. Aký je virtuálny 7.1. zvuk? V náušníkoch sa schovávajú 40 mm meniče stimulujúce 8-kanálový zvuk v príjemnej miere. Samozrejme, že sa zvukový efekt nedá porovnať so zvukom v kine, ale 7.1. zvuk sa slúchadlám hodí, nie je rušivý a nepôsobí nasilu. Mám však pocit, že nie je až taký výrazný, a neviem, či ide o zámer (keďže v rade MSI headsetov sú nad ním ešte ďalšie dva so zlepšeným 7.1.), alebo nie. Môžem to ale brať ako výhodu aj nevýhodu, takže radšej len konštatujem.

Naše hodnotenie

Tento headset si slovo Immerse (ponorenie) v jeho názve určite zaslúži. Vďaka výbornému odhlučneniu okolia, vibráciám a virtuálnemu 7.1. zvuku sa do hry naozaj ponoríte v priebehu niekoľkých sekúnd. Navyše si s ním užijete aj estetický zážitok vďaka prispôsobiteľnému RGB podsvieteniu, ktoré vyzerá naozaj žiarivo, čo sa u headsetov nedeje tak často.

Klady

  • pohodlné náušníky
  • pevná skladacia konštrukcia
  • výrazné podsvietenie
  • zosilnené basy ako “vibrácie”
  • výborné odhlučnenie okolia

Zápory

  • “vibrácie” môžu pôsobiť rušivo (dajú sa však vypnúť)

Informácie o produkte

MSI Immerse GH50

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 300 g
  • Orientačná cena: 90 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk