RECENZIA: SteelSeries Sensei Ten - Ďalší skvelý počin od Steelseries

RECENZIA: SteelSeries Sensei Ten - Ďalší skvelý počin od Steelseries

 

Každý pravdepodobne pozná spoločnosť Steelseries, ktorá je známa výrobou periférií k počítaču. To jej ide veľmi dobre, pretože jej produkty sa spravidla radia k vysokej triede preferujúcej kvalitu pred nízkou cenovkou. Steelseries vyrába prevažne profesionálne herné periférie, ktoré obvykle disponujú najnovšími a najmodernejšími technológiami. To si ukážeme aj v recenzii na hernú myš Sensei Ten.

BALENIE

Firma Steelseries je ikonická svojím logom a oranžovou farbou, ktorú u nich môžete vidieť takmer všade. Balenie prišlo v bielo-oranžovej kombinácii s obrázkom myši a stručnými špecifikáciami a popisom výrobku na bokoch škatule. V krabici som našiel iba myš s používateľskou príručkou. Jednoducho to ničím neurazí, no ani nepoteší.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Čo sa týka spracovania produktu, musím Steelseries pochváliť. Už pri prvom chytení myši do ruky som cítil, že nedržím nič lacné a obyčajné. Jednoducho ide o solídny kus hardvéru. Výrobcovia pritom využili tvrdený plast, ktorý je matný a na dotyk možno trochu viac šmykľavý, ako by som čakal, to však nie je nič, čo by vám mohlo prekážať, pretože prirodzene držíte myš v ruke tak, aby sa vám nemohla šmýkať, a pohyb ňou je veľmi príjemný.

Sensei Ten je po dizajnovej stránke jednoduchá a elegantná myš, ktorá má dva osvietené prvky. Tými sú koliesko a zadná časť, na ktorú si ukladáte dlaň. Farba podsvietenia je pritom individuálne nastaviteľná pre oba prvky. Pri koliesku je aj tlačidlo nastavenia DPI, po bokoch myši sa na oboch stranách nachádza dvojica nastaviteľných tlačidiel, pričom na ľavej časti je na konci japonský znak Ten, ktorý znamená nebo, oblohu.

POUŽÍVANIE A SOFTVÉR

Po napojení myši som ostal príjemne prekvapený. Jednoduchosť a elegancia, ktorá vyžarovala z jej dizajnu, bola viditeľná aj pri jej používaní. Príjemné pohyby, presný snímač, ľahkosť a pohodlnosť pri stláčaní tlačidiel a krútení kolieskom, týmto všetkým Sensei Ten disponuje. Určená je pritom pre pravákov aj ľavákov, keďže je dokonale symetrická. Senzor Truemove Pro odvádza dokonalú prácu a presnosť na všetkých povrchoch. Údajne je najpresnejší na trhu. Zrýchlenie 50G, celkovo až 18 000 CPI a 450 IPS toto tvrdenie len dokazuje. Nízka hmotnosť len 91,2 gramov, Tilt-tracking (funkcia pre snímanie aj v naklonenej polohe) a životnosť až 60 miliónov stlačení sú len ďalšie plusové funkcie.

Steelseries ponúka k produktu aj stiahnuteľný softvér Steelseries Engine 3, ktorý vám umožňuje všelijaké možné nastavenia od zrýchlenia a spomalenia cez Angle-Snapping (zrovnávanie kurzoru pre presnejší pohyb) až po rýchlosť odosielania údajov (tzv. polling rate).

Naše hodnotenie

Steelseries Sensei Ten je dokonalá herná myš určená na e-sport a profesionálné hranie, na ktorú sa nemôžem v žiadnom ohľade sťažovať. Dokonca mi ani nechýba možnosť nastavenia hmotnosti s pomocou závaží, pretože je dokonale vyvážená. Perfektný senzor, elegantný dizajn a príjemné používanie. S tým všetkým sa spoločnosť Steelseries zmestila do ceny približne 70 eur, čo nie je na takúto perifériu vôbec veľa. Mne neostáva nič iné, ako Senseia vrelo odporúčať.

Klady

 • dizajn
 • materiál (celkovo)
 • cena
 • podsvietenie
 • používanie
 • snímač

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Steelseries Sensei Ten 2019

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 126 mm
 • Výška: 63 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 21 mm
 • Hmotnosť: 92 g
 • Orientačná cena: 70 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SteelSeries

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk