RECENZIA: Cooler Master MM711 - Niečo, čo sa len tak nevidí

RECENZIA: Cooler Master MM711 - Niečo, čo sa len tak nevidí

 

Pole herných myší je preplnené tými stereotypnými, ničím nevynikajúcimi produktami. Všetky sú prakticky o tom istom, podobný dizajn, podsvietené prvky a nič špeciálne. Potom už si len výrobcovia určia vlastnú cenovku a predáva sa to ako teplé rožky. Niekedy však príde na trh aj niečo, čo nemáte možnosť vidieť každý deň. Bohužiaľ sú také produkty, ako ergonomické myši a myši s unikátnym spracovaním, dosť vzácne. Keď sa náhodou niečo také vyskytne, väčšinou to je od nejakých nekvalitných výrobcov alebo práve naopak, ich cenovka je takmer astronomická. Tentokrát sa mi ale do rúk dostala špeciálna myš s ešte špeciálnejším dizajnom, s prijateľnou cenovkou a z dielne Cooler Master, spoločnosti, ktorá tvorí vysokokvalitné zariadenia, čo stoja za to. Takže v dnešnej recenzii sa tejto MM711 pozrieme trochu na zúbok.

BALENIE

Myš mi prišla v dizajnovej škatuli, na ktorej bolo spredu logo spoločnosti a obrázok produktu. Na bočných stranách som sa dočítal v rozsiahlych špecifikáciách množstvo informácií o produkte a o tom, čo dokáže. Vo vnútri škatule som našiel iba jednu používateľskú príručku a samotnú myš.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Spracovanie a dizajn tejto myši je na nej pravdepodobne tá najzaujímavejšia vec. Vážne. Myš, ktorá je prakticky deravá, sa len tak nevidí. Pod povrchovým ABS plastom je schované vnútro myši s RGB podsvietením. Zariadenie sa prostredníctvom dier stáva priehľadným a vy máte možnosť nazrieť do jeho vnútra bez akéhokoľvek rozoberania, prípadne rozbíjania. Okrem toho ponúka MM711 6 programovateľných tlačidiel, čo je v dnešnej dobe úplný štandard. Vyzdvihnúť by som mal aj jej mimoriadne nízku hmotnosť 60 gramov. To sa dá považovať za výhodu aj nevýhodu, pretože niekomu vyhovujú ťažšie, no niekomu naopak ľahšie myši. Ďalej by som chcel poukázať aj na dokonale ohybný kábel, ktorý pri dotyku a manipulácii skôr pripomína šnúrky na topánky ako kábel.

Niektorí z vás si iste povedali, že pre tento „deravý“ dizajn vo vzore včelieho plástu alebo šesťuholníku stratí produkt na odolnosti a stane sa náchylnejším na rozbitie. To ale nie je tak celkom pravda, pretože aj napriek tomuto výzoru je spevnený plast dosť odolný a tvrdý.

POUŽÍVANIE

Ako len popísať pocity z používania tejto unikátnej hernej periférie? Asi by som ich najskôr popísal ako celkom dobré. Tlačidlá sú kvalitné a nestláčajú sa veľmi ľahko, ani veľmi ťažko. Pri krútení kolieskom nemáte pocit, akoby bolo vybehané a teda každý pohyb s ním je dokonale presný. Skrátka a jednoducho, používanie myši je veľmi komfortné a pokiaľ vám nebude prekážať supernízka hmotnosť, nemôžem vytknúť nič.

Čo sa týka špecifikácií, začal by som rozlíšením, teda 16 000 DPI, čo je v dnešnej dobe úplne postačujúci štandard. Spínače OMRON údajne vydržia až 20 miliónov stlačení. Toto malé zariadenie s rozmermi len 116,5 × 62,4 × 38,3 mm ponúka až 6 predom nastavených profilov DPI a zopár profilov podsvietenia. Celkovo by som vybavenie produktu zhodnotil ako slušný priemer.

Naše hodnotenie

Cooler Master odviedol pri zhotovovaní MM711 perfektnú prácu. Nielen z hľadiska kvality materiálov, no aj pri komforte používania a hlavne pri podarenom unikátnom dizajne. Tejto myši, ktorá sa pohybuje v cenovej hladine 66 eur, v skutočnosti nemám poriadne čo vytknúť. Áno, je pravda, že cena by mohla byť aspoň o trochu nižšia, ale nie je to nič hrozné. Pravdupovediac, takúto myš môžem len vrelo odporúčať. Taktiež oceňujem aj softvér, v ktorom si jednotlivé profily môžete upravovať.

Klady

 • komfort
 • dizajn
 • kvalita spracovania

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Cooler Master MM711

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 116,5 mm
 • Výška: 62,4 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38,3 mm
 • Hmotnosť: <60 g
 • Orientačná cena: 66 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cooler Master

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk