RECENZIA: Natec Falcon - Ergonomická bezdrôtová myš, ktorá sa vám zapáči

RECENZIA: Natec Falcon - Ergonomická bezdrôtová myš, ktorá sa vám zapáči

 

Spoločnosť Natec sa už dlhšie zaoberá výrobou všelijakých počítačových periférií a doplnkov, v čom sú celkom úspešní. Najviac sa asi zaoberajú myšami a klávesnicami. Ich produkty bývajú vcelku kvalitné a sú prevažne low-budget, čiže si ich môže dovoliť ktokoľvek. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich novú bezdrôtovú kancelársku myš Falcon, ktorá zapadá do strednej cenovej kategórie a mala by ponúkať niečo viac, ako bežné, lacné myšky.

BALENIE

Falcon prišiel v bežnej malej krabičke v, pre ich spoločnosť typickej, modro-čiernej farbe. Na škatuli máme prístup k stručným špecifikáciám a popisu produktu, ako aj k obrázku a logu spoločnosti. V jej vnútri sa nachádza malý USB prijímač, nabíjací kábel, použivateľská príručka a samozrejme myš.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Produkt je vzhľadom k jeho veľkosti dosť ľahký. Konkrétne rozmery sú 119 x 77 x 47 mm a jeho ergonomický vzhľad naozaj príjemne sadne do ruky. Z obrázkov je jasne vydedukovateľné, že ide o myš pre pravákov. Boky zariadenia sú pogumované, čo zabraňuje šmýkaniu v ruke, čo je určite plus pre ľudí, ktorí pri počítači presedia dlhé hodiny.

Dizajn myši pôsobí naozaj prémiovo a materiály svojou kvalitou celkom prekvapia. Natec stavil na tvrdený matný plast a elegantný ergonomický dizajn, ktorý vám do ruky veľmi dobre sadne a nenamáha zbytočne zápästie.

POUŽÍVANIE

Veľkou výhodou tejto myšky je, že ju môžete pripojiť až na tri zariadenia naraz, a to pomocou malého 2,4 GHz USB prijímača dodávaného v balení a Bluetoothu 5.0. Potom si už len tlačidlom na spodku zariadenia prepínate, ktoré zariadenie budete používať.

Ďalšou technológiou, ktorou produkt disponuje, je tzv. SilentClick. To v skratke znamená, že máte takmer úplne odhlučnené hlavné tlačidlá myši. Nevravím, že by mi táto technológia vyslovene vadila, no nezdá sa mi nijak veľmi užitočná. Skôr mám pocit, že sa to odzrkadlilo na tom, ako sa tlačidlá stláčajú. Mám pocit, že ako pravé, tak i ľavé tlačidlo sú celkom pevné a stláčajú sa tažšie, ako som čakal. Pre niekoho to možno nie je nevýhodou, no osobne by som uvítal asi produkt bez takejto technológie. Na druhú stranu chápem, že ide o kancelársku myš a tam môže mať táto technológia omnoho väčší význam.

Myš prichádza so šiestimi tlačidlami a bočným skrolovacím kolieskom, ktoré asi využije poriadne len málokto, ale dobre. Oceňujem tlačidlo na prispôsobenie citlivosti, čo znamená, že si môžete prepínať medzi hneď až piatimi profilmi v rozmedzí od 800 do 3200 DPI.

Spomenúť musím, že Falcon má 500 mAh batériu, ktorá vám zabezpečí dlhé hodiny používania. Výhodou je tlačidlo na zapínanie a vypínanie zariadenia a absencia štandardných, tužkových batérií, čiže pri používaní produktu nemusíte nič riešiť a pri vybití proste myš pripojíte káblom do počítača.

Naše hodnotenie

Natec Falcon je myš, ktorá síce má svoje muchy, no aj tak si myslím, že ide o obstojnú kancelársku myš nadpriemernej kvality spracovania a štýlového dizajnu. Za cenu približne 35 eur si tak môžete dopriať bezdrôtovú myš od rozrastajúcej sa poľskej firmy.

Klady

 • dizajn
 • ergonomickosť
 • spracivanie tela

Zápory

 • tvrdosť tlačidiel

Informácie o produkte

Natec Falcon

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 119 mm
 • Výška: 77 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 47 mm
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk