RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

 

História značky sa začala písať v roku 1991 ešte pod názvom VoodooPC. Herné príslušenstvo sa však medzičasom stalo trendovým a na túto vlnu zareagovala aj firma HP. V roku 2006 sa rozhodla odkúpiť VoodooPC a o 10 rokov neskôr spojila všetky svoje herné zariadenia pod značku OMEN, ktorá zahŕňa herné notebooky, PC, monitory a v neposlednom rade herné príslušenstvo vrátane headsetov a myší. Myš OMEN Vector Mouse je to, čo nás zaujíma.

Dizajn

Dizajn je typicky herný s vystupujúcou časťou pre dlaň a je určený pre pravákov. Ľaváci majú, bohužiaľ, smolu. Myš má hmotnosť 121 gramov, so závažiami 145 gramov a rozmery sú 128 x 74,5 x 41 mm. Obsahuje 6 plne programovateľných tlačidiel – typické koliesko, prepínač na DPI rozlíšenie, dve klasické tlačidlá a dve bočné tlačidlá. V útrobách myši nájdete päť 5g závaží. Toto je užitočná vlastnosť pre hráčov, ktorí si radi prispôsobia myš podľa svojich preferencií. Použité sú laserové OMEN RADAR 3 senzory s nastaviteľným rozlíšením 50-16 000 DPI, s akceleráciou 50 g a s polling rate až 1 000 Hz. Logo a koliesko si môžete nastaviť na jednu z 16,8 milióna farieb RGB LED podsvietenia. V hlavných tlačidlách sú použité Omron spínače so životnosťou 50 miliónov stlačení. Myš sa pripája cez dvojmetrový USB kábel, ktorý je vinutý, ľahko sa poddá a je odolný.

Softvér

Microsoft Store ponúka na stiahnutie softvér OMEN Command Center, ktorý má nespočetne veľa nastavení. Napríklad je to podsvietenie ľubovoľnou farbou či už postupnou zmenou, blikaním alebo zmenou farieb, a to v rôznych rýchlostiach a intenzite. Ďalej tu nájdeme možnosť prideliť každému tlačidlu ľubovoľnú funkciu a dostupné sú aj makrá. Nastavenia tiež zahŕňajú rýchlosť reakcie, prípadne reakciu, do akej výšky po zdvihnutí má ešte myš reagovať. Tiež je možné manuálne prideliť DPI tlačidlu až osem manuálnych rozlíšení DPI.

Hranie

Herná myš je ako stvorená pre FPS, preto sme tento kúsok otestovali v Doom Eternal, najnovšom pokračovaní známej série Doom, v ktorej je rýchla akcia a reakcia podmienkou prežitia. Myš sedí v ruke naozaj dobre, čomu pomáha aj pogumovanie bočných strán. Reakcie sú okamžité a kurzor presný. Najviac nám vyhovovalo všetkých päť závaží, ktoré navýšili celkovú hmotnosť o 25g. Bez nich je myš ľahká a nehrá sa s ňou tak dobre. Pri najnižšom nastavení reakcií na zdvihnutie myši bolo zdvihnutie bez odozvy a kurzor ostal na mieste. Odporúčame aj kvalitnú hernú podložku, s ktorou sa zážitok ešte umocní.

Naše hodnotenie

OMEN Vector Mouse vo svojej kategórii naplnila naše očakávania a môžeme ju odporúčať. Hranie s ňou je pohodlné, dobre sedí v ruke a umocňuje zážitok. Skvelý softvér, ktorý má množstvo nastavení, vám ponúkne veľa možností pre čo najlepšie prispôsobenie vašim potrebám. Myš neprekvapila, ale naozaj potešila. Čo viac si od nej môžeme priať?

Klady

 • možnosti OMEN Command Center
 • DPI až do 16 000
 • závažia

Zápory

 • len pre pravákov

Informácie o produkte

HP OMEN Vector Mouse 2020

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 128 mm
 • Výška: 74,5 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 41 mm
 • Hmotnosť: 121 g, so závažiami 145 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HP

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk