RECENZIA: Genesis Vanad 500 - Multifunkčná vecička

RECENZIA: Genesis Vanad 500 - Multifunkčná vecička

 

Hardvérový špecialista, ktorý od vás nechce horibilné sumy peňazí, čiže poľská spoločnosť Genesis, pokračuje v produkcii zaujímavých periférií, ktoré vo vašom hernom kútiku nájdu dozaista široké uplatnenie. Žiarivým príkladom je aj evolúcia radu Vanad, teda akéhosi stojanu na headset kombinovaného s ramenom pre kábel od myši (ak samozrejme používate káblovú myš) a USB rozbočovačom. Tento dizajnovo zaujímavý a dozaista aj praktický kúsok sa nám nedávno dostal do redakcie, a keďže mňa samotného svojím širokým záberom dokázal osloviť, čo si budeme hovoriť, už som to po tom zástupe myší a klávesníc, ktoré sa na seba podobajú, ako keď kopnete do kopírovacieho stroja, potreboval, rozhodol som sa mu preto venovať patričnú pozornosť.

Vanad 500 sa po dizajnovej stránke musí okamžite votrieť do srdiečka každého milovníka strohých liniek dekorovaných RGB svetielkami. Akonáhle tento sotva pól kilogramu vážiaci, vysoký tubus postavíte na stôl a zapojíte pomocou dostatočne dlhého USB káblu do PC či notebooku, vyčaruje vám okamžite úsmev na tvári. Keď sa pozrieme nejako všeobecne na plochu herných stolov súčasnosti, takmer všade dominuje šialene blikajúci desktop po boku obrovského monitoru či viacerých obrazoviek – výskum som vykonal počas prezerania Instagramu sediac na toalete.

Prvenstvo v zmysle pozornosti síce Vanad 500 daným produktom neukradne, to nie je ani jeho cieľom, avšak ako vedľajší
a praktický doplnok môže nájsť svoje uplatnenie. Rýdzo čierny stojan má sám o sebe pevnú základňu a s dvojicou USB-A vstupov druhej generácie vám dáva možnosť si rozšíriť počet pripojených zariadení. Fascinovala mňa jeho účelná jednoduchosť. Zoberiete akýkoľvek headset a len ho prevesíte cez vrchnú a plne hladkú stranu. Slúchadlá tam držia vďaka jemným drážkam po okrajoch a nie je možné aby spadli spolu so stojanom, keďže spodná základňa svojou váhou prevyšuje zvyšok daného hardvéru.

128 mm x 128 mm x 253 mm

Na tele, z prednej strany, sa nachádza jedno jediné aktívne tlačidlo (dotykové), vďaka ktorému môžete meniť osvetlenie. RGB paleta v tomto prípade ponúka sedem rôznych farieb, ktoré sú dostačujúcim spestrením pre všetkých milovníkov rumunských diskoték. Osvetlenie je možné vypnúť a to na základe držania spomínaného tlačidla – zaberie vám to pár sekúnd a ide o veľkého pomocníka hlavne počas večerného hrania. Prvým miernym sklamaním sa stala nemožnosť nastavovania prostredníctvom Genesis softvéru, ktorý sa za tie roky už dostal na výbornú úroveň kvality (spomínam si na začiatky, kedy to nebolo vôbec takto kvalitne vyvedené). Stredom tela tohto multifunkčného stojanu potom vedie už vyššie spomínané gumové rameno určené na vyzdvihovanie káblu od myši. Ja osobne už roky preferujem bezdrôtové verzie akéhokoľvek náradia (nech už ide o herné, kreatívne alebo kancelárske), ale keďže mi v čase testovania Vanad 500 poslal distribútor aj hromadu klasických myší, mal som možnosť samotné rameno patrične vyskúšať. V tomto ohľade som sa trocha obával, že akonáhle budem pri hektickom hraní trhať myšou do strany a automaticky aj ťahať kábel, zhodím či posuniem celú konštrukciu stojanu. Nič také sa však našťastie nestalo, ani zhodenie a ani ťahanie, a ak spadáte pod užívateľov tradičnej káblovej formy myší, určite vám toto rameno môže prísť vhod.

Vďaka všetkým spomínaným funkciám aké daný produkt ponúka, si na svojom stole môžete razom upratať neporiadok a ešte získať aj pekný dizajnový doplnok. Uvedomujem si fakt, že uvádzaný rozbočovač so svojou 2.0 charakteristikou nespadá zrovna do nejakého technického stropu, avšak na pripojenie menej podstatných prístrojov to nie je vôbec zlý doplnok. Genesis sa podľa môjho názoru opäť raz posunul bližšie k už tak širokej náruči hráčskej komunity, ktorá ich invencii jednoducho musí byť vďačná. Táto firma totižto nejde len cestou hromadného vypľúvania hardvéru z čínskych manufaktúr, ktorému v súčte chýba myšlienka či nápaditosť, nie, táto spoločnosť sa snaží prinášať oku lahodiace portfólio pre hráčov, s akým sa nemusíte hanbiť pochváliť pred vzácnou návštevou. Veľkou výhodou, a to je samozrejme aj prípad v tomto texte hodnotiaceho produktu, je nízka cenová hladina bez priameho dopadu na výslednú kvalitu.

Komu sa momentálne okolo klávesnice len tak bezprizorne povaľuje headset, komu chýba ďalší USB vstup na pripojenie nabíjačky od telefónu či hodiniek a komu sa zdá, že celý jeho milovaný setup stále málo žiari, tak práve pre neho mám jasné odporúčania. Vanad 500 je totižto solídnym pomocníkom, akému kazí povesť snáď len nemožnosť špecifického nastavovania prostredíctvom softvéru. Ako stojan určený na headset a vedenie káblu od myši, si však zaslúži jednotku aj so žiarivou hviezdičkou.

Naše hodnotenie

Poctivý a po dizajnovej stránke podarený stojan s hromadou funkcií.

Klady

 • dizajn
 • praktické funkcie
 • RGB
 • stabilita

Zápory

 • žiadna podpora softvéru

Informácie o produkte

Genesis Vanad 500 2021

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 253 mm
 • Výška: 128 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 128 mm
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk