RECENZIA: SteelSeries Prime Mini - Herná myš z dielne Steelseries

RECENZIA: SteelSeries Prime Mini - Herná myš z dielne Steelseries

 

Spoločnosť Steelseries určite pozá každý, kto aspoň trochu sleduje videoherný priemysel a zaujíma sa o herné periférie. Ich produkty vynikajú najmä excelentným spracovaním, vynikajúcim a jednoduchým používaním doplneným o pútavý a prémiový dizajn. V dnešnej recenzii sa pozrieme na zúbok zmenšenej verzii overeného modelu Prime, konkrétne na myš Prime Mini, ktorá disponuje spoľahlivými spínačmi a presným senzorom.

SPRACOVANIE

Na začiatok si povieme niečo o materiáloch, využívaných na výrobu tejto periférie. Zväčša ide o kvalitný tvrdený ABS plast, ktorý sa jednoducho čistí, neostávajú na ňom odtlačky a je protišmykový. To umožňuje používateľom využívať myš dlhé hodiny bez akýchkoľvek nepríjemností z hľadiska jej držania. Trochu by som sa ale mohol posťažovať na kábel. Ten je síce pokrytý textilom, no problém vytvára jeho náchylnosť na ohýbanie a prílišná mäkkosť, kvôli čomu sa bojím o jeho výdrž. Pri silnejšom prehnutí môže dôjsť k jeho poškodeniu. Zároveň pôsobí až príliš nekvalitne, najmä vzhľadom na cenovku zariadenia.

Spomenúť by som ešte mohol aj rozmery, keďže sa jedná o zmenšenú verziu modelu Prime. Na dĺžku má približne 120,3 mm, šírka je 66,2 mm a výška dosahuje 40,7 mm. V hmotnosti si myš oproti svojmu predchodcovi prilepšila o 8 gramov.

DIZAJN

Čo sa týka dizajnu Prime Mini, ide o vydarený kúsok, ktorý by ale uvítal trochu viac podsvietenia. Rozumiem, že Steelseries sa pri výrobe tohto produktu inšpirovalo jeho zväčšenou verziou, a preto by som to rozhodne nebral ako mínus. Myši predsa neslúžia ako nočné lampičky, no stále som toho názoru, že okrem bokov kolieska by mohli pridať aspoň podsvietenie loga spoločnosti, vďaka čomu by bola periféria o trochu viac výraznejšia.

Každopádne, ako je už u spoločnosti zvykom, dizajn je celkovo jednoduchý a určený viac pre tých, čo ocenia eleganciu a prémiovosť – z toho hľadiska odviedli v Steelseries excelentnú prácu. Myš je mierne ergonomicky upravená tak, aby sedela pravákom, čo je rozhodne dobrý krok, pretože umožňuje jej lepšie držanie, o ktorom sa viac dočítate neskôr v recenzii.

POUŽÍVANIE A SOFTVÉR

Myš som mal možnosť niekoľko dní intenzívne testovať, preto som si pripravil zopár poznámok, ktoré by som jej vytkol, no taktiež aj vyzdvihol. Najviac ma potešila hmotnosť zariadenia – v kombinácii s kvalitnými PTFE kĺznymi plochami umožňuje používateľovi hladké a presné pohyby. Ďalším plusom je softvér Steelseries GG, v ktorom si môžete nastaviť rôzne profily citlivosti, farbu podsvietenia, zrýchlenie, spomalenie, vyhladenie pohybu a množstvo ďalších funkcií typických pre produkty spoločnosti. Ako plus vnímam aj presnosť a tichosť skrolovacieho kolieska či prídavných programovateľných tlačidiel.

Teraz prichádza rad na mínusy, ktoré so sebou zariadenie prináša. Na Prime Mini mi predovšetkým vadila hlučnosť pravého a ľavého tlačidla. Spoločnosť by na tom mala viac zapracovať, no takisto ma znepokojovala absencia tlačidla na zmenu DPI, ktoré je v dnešnej dobe už akýmsi štandardom.

Okrem toho som s používaním myši bol nadmieru spokojný, dokonca som si obľúbil aj ten „labilný“ kábel, pretože oproti ostatným tvrdším bol o niečo jednoduchší na manipuláciu pri rôznych rýchlych a väčších pohyboch. Z technického hľadiska sa o snímanie pohybov staral overený profesionálny optický senzor TrueMove Pro podporovaný až 18 000 DPI a zrýchlenie pôsobivých 50G. Ďalšou zaujímavosťou je aj využitie optických magnetických spínačov Prestige OM, ktorých výdrž je okolo 100 miliónov stlačení, čo je vysoko nad bežné hodnoty u konkurencie.

Naše hodnotenie

Aj napriek všetkým muchám, ktoré Prime Mini obnáša si myslím, že sa jedná o skvelú hernú myš, ktorej kúpu rozhodne neoľutujete. S cenovkou začínajúcou na 66 eurách si tak môžete dopriať zariadenie od svetového lídra v oblasti počítačových periférií. Vydrží nespočetné množstvo klikov a až do konca svojej životnosti bude s výbornou presnosťou snímať každý váš pohyb, ktorý pri hraní svojich obľúbených herných titulov vykonáte.

Klady

 • obrovská výdrž stlačení
 • snímač
 • senzor
 • spracovanie
 • komfort

Zápory

 • kábel
 • málo podsvietenia
 • hlučnosť tlačidiel

Informácie o produkte

SteelSeries Prime Mini 2021

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 120,3 mm
 • Výška: 66,2 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 40,7 mm
 • Hmotnosť: 61 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 66 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: SteelSeries

Zobraziť viac

Korekcia: Michaela Hudecová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk