RECENZIA: Lenovo Legion S7 - Tenký, ale stále prekvapivo výkonný

RECENZIA: Lenovo Legion S7 - Tenký, ale stále prekvapivo výkonný

 

Herné notebooky sa dlhé roky niesli v duchu hrubých a ťažkých kvádrov, ktoré by pri častejšom prenášaní netrénovaným hráčom veľmi jednoducho zlomili chrbát. Avšak pokrok sa nezastavuje a do notebookov sú osádzané stále výkonnejšie a výkonnejšie komponenty. Napredujú aj možnosti chladenia a tým pádom je ich možné zaobaliť do šasi „kompaktnejších“ rozmerov. Samozrejme, ultrabookom alebo tabletom sa herné notebooky nevyrovnajú, pokiaľ spoločnosti nepristúpia k drastickým opatreniam, ako napríklad osadenie dedikovanej grafickej karty do samostatnej krabičky. Ale so svojou hrúbkou je nový Lenovo Legion S7, kde písmenko S znamená „Slim“, teda tenký, naozaj zaujímavé zariadenie.

Osobne najviac fandím stolovým počítačom, pri ktorých nemusím pozerať na výkon, robiť kompromisy a na cesty si v „prípade núdze“ beriem iba SteamDeck. Ako ukazujú aj globálne dáta predajov, po dobrom hernom notebooku siaha stále viac ľudí. Na recenziu sa nám tentokrát dostal vcelku obstojne vybavený kúsok, ponúkajúci procesor i7 12tej generácie v spojení s grafickou kartou RTX 3060 a prišiel v tom najlepšom čase, aby som si ho zobral so sebou počas vianočných sviatkov ku rodine mojej priateľky a mal tak aspoň trochu únik pred neustálym socializovaním a prejedaním sa sviatočného jedla.

Stále osvedčený dizajn a rozloženie

Lenovo Legion S7, rovnako ako jeho hrubší predchodcovia, ponúka strieborné telo s 16 palcovou obrazovkou, pomerom strán 16:10 namiesto tradičných 16:9, rozlíšením 2560x1600 pixelov a obnovovacou frekvenciou 165Hz. Obrazovka je stále takmer úplne bezrámčeková a plnohodnotná klávesnica (aj s num-padom) ponúka biele podsvietenie pre prácu či hranie v tme. Na notebooku sa nachádza aj FullHD webkamera, ktorú v dnešných ešte-stále-covidových dňoch je príjemné mať a poteší aj možnosť jej hardvérového vypnutia. Telo Legion S7-ky naďalej ponúka rozloženie, kedy sa pánty obrazovky nachádzajú asi centimeter a pol od zadnej časti, v ktorej sa nachádza drvivá väčšina portov. Veľa hráčov pri svojich notebookoch ešte stále musí trpieť, že im z bokov notebooku trčí päť káblov a z toho tri priamo do miest, kde zvyknú pohybovať myšou. Riešenie Legion notebookov je premyslené a nadmieru ergonomické.

Tento model na zadnej strane ponúka trojicu USB-A 3.2 Gen 2 portov (z toho jeden so stálym napájaním), HDMI 2.1 a napájanie. Na ľavej strane sa nachádza dvojica USB-C portov spolu s hardvérovým vypínačom webkamery (túto možnosť kvitujem) a na pravej sú umiestnené kombo-audio port a čítačka plnohodnotných SD kariet a hardvérový vypínač webkamery. Nakoľko ide o tenšie šasi, je absencia LAN portu logická, hoci stále mierne zamrzí. A keďže ide o model s Intel procesorom, podporuje jeden z USB-C portov aj Thunderbolt 4.0 štandard a druhý stále poteší podporou DisplayPort 1.4 videa a možnosťou nabíjať cez neho notebook až silou 135W.

Extrémny výkon a hardvér

Model s označením 82TF0053CK, ktorý som mal možnosť testovať poteší na „kompaktné“ rozmery stále nečakaným výkonom. 14 jadrový procesor Intel Core i7-12700H (6 P-jadier, 8 E-jadier, 20 vláken) si vďaka turbo taktu až 4.7 GHz, v spojení s grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 3060 6G a stále obstojných 16 GB RAM, poradí aj s tými najnovšími hrami, hoci netreba čakať, že si ich na 2K monitore zahráte v tých najvyšších detailoch.

Samozrejme, všetky hry je možné uložiť na 1TB PCIe 4.0x4 NVMe disk.

Obstojné prevedenie

Telo Legion S7 napriek svojmu väčšiemu pôdorysu a tenšom prevedení netrpí takmer žiadnym prehýbaním, ktoré býva najviac badateľné na samotnej obrazovke a bokoch spodnej časti. Klávesnica je kvalitná a ponúka intuitívne a hlavne plnohodnotné rozvrhnutie, no pocit pri dlhšom písaní na nej nebol stopercentný. Trackpad je oproti minulým rokom zas o niečo lepší, a dvojica spodných reproduktorov je stále schopná vydávať dostatočne hlasný zvuk bez toho, aby basy zneli príliš skreslene.

Diskotéku na LAN párty s nimi síce nespravíte, ale na hranie, sledovanie filmu vo dvojici či zabavenie menšej skupinky budú viac ako dostatočné. A prekričia aj hlučné zvuky, ktoré tento notebook vydáva, keď jeho chladenie pracuje naplno. Na záver poteší čítačka odtlačkov prstov zabudovaná do tlačidla zapínania umiestneného v strednej hornej časti šasi.

Testovanie

Nižšie si môžete prezrieť grafy, ako sa Legion S7 darilo v hrách aj syntetických testoch.

Naše hodnotenie

Trh s notebookmi neustále narastá a nie je divu, že do vývoja nových a kvalitných zariadení investujú veľké spoločnosti nemalé úsilie a peniaze. Lenovo Legion S7 zaujme jednoduchým, no moderným dizajnom, ergonomickým prevedením a naozaj obstojným hardvérom. Ibaže za kvalitné a výkonné prevedenie si treba vždy priplatiť, a preto nie je prekvapením, že sa jeho cena pohybuje bližšie ku 2 000 eurám. Treba ale uznať, že aj za takúto cenu sa oplatí.

Klady

 • výkonný hardvér
 • obstojné chladenie
 • väčšina portov na zadnej časti
 • osvedčený dizajn
 • možnosti vylepšenia
 • kvalitná obrazovka

Zápory

 • prémiová cena
 • iba biele podsvietenie kláves

Informácie o produkte

Lenovo Legion S7

 • Kategória: Notebooky
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 357,7 mm
 • Výška: 260 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 16,9 mm
 • Hmotnosť: 2230 g
 • Farba: šedá
 • Orientačná cena: 1800 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac

Korekcia: Nataša Bôžiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk