RECENZIA: Endorfy Viro Plus USB - Výborný zvuk, kvalita a konektivita za prijateľnú cenu

RECENZIA: Endorfy Viro Plus USB - Výborný zvuk, kvalita a konektivita za prijateľnú cenu

 

Vznik novej značky Endorfy je výsledkom medzinárodnej obchodnej expanzie. Cieľom výrobcu je svojimi novými produktami osloviť fanúšikov moderných technológií. Pozreli sme sa na zúbky ďalším slúchadlám, konkrétne modelu Endorfy Viro Plus USB, ktoré nás veru zaujali.

Balenie

Balenie je v tomto prípade nadštandardné. Veľká škatuľa obsahuje slúchadlá, používateľský manuál, náhradné náušníky v látkovom prevedení (na slúchadlách sú od výroby nasadené koženkové), odnímateľný mikrofón, dokonca krytku na zaslepenie otvoru, keď ho odpojíte, rozdvojku na 3,5 mm jack a nakoniec ešte ďalší predlžovací kábel s ovládaním hlasitosti a mikrofónu. Komu by nestačilo ani toto, tak je tu aj redukcia na USB pripojenie, resp. externá zvuková karta, ktorá vytvára 7.1 zvuk.

Takto si predstavujeme poriadne balenie!

Dizajn a ergonómia

Spracovanie slúchadiel je príkladné a veľmi kvalitné, o tom netreba asi nijak polemizovať. Vďaka kovovému rámu sú veľmi pevné, plastové časti pôsobia kvalitne, náušníky sú z mäkkej a príjemnej koženky. Čelenka je opäť z mäkkého materiálu, potiahnutá koženkou a vrch je dokonca prešívaný.

Náušníky majú priemer 53 mm a ako už bolo spomenuté, v balení sa nachádzajú náhradné, látkové. Nastaviteľnosť polohy je maximálne dostatočná a vyhovovať bude zrejme väčšine užívateľov. Ergonómia je teda veľmi príjemná a slúchadlá na ušiach neprekážajú a nijako netlačia ani po pár hodinách používania. Potešia aj pozlátené koncovky konektorov. Na ovládači je možné nájsť ovládacie prvky hlasitosti pomocou ovládacieho kolieska potenciometra a taktiež zapínacie tlačidlo mikrofónu.

Zvuk a používateľské dojmy

Zvukový prejav sme chválili aj pri modeli Viro Infra, no v tomto prípade sa posunul zase o niečo ďalej. Potešia vás príjemné hlboké basy a taktiež pomerne vysoká hlasitosť. Celkovo hodnotíme zvukový prejav slúchadiel ako nadpriemerný, opäť tu máme aj príkladné odhlučnenie, do exteriéru nepreniká takmer žiadny hluk a platí to aj naopak. Po nasadení slúchadiel na uši prestanete vnímať okolitý svet.

Používateľský software umožňuje vytváranie rôznych profilov, či už na počúvanie rôznych hudobných žánrov, prípadne na hranie hier, alebo si užívateľ môže prispôsobovať a vylepšovať kvalitu zvuku podľa svojich potrieb a preferencií.

Naše hodnotenie

Rozmýšľal som, čo môžem reálne týmto slúchadlám vytknúť. Je to úprimne veľmi ťažké. Ak by stáli okolo 100 a viac eur, poviem si, že by som si vedel predstaviť ešte hlasnejší a kvalitnejší zvuk. Ale pri cene, ktorá začína na približne 50 eurách? Asi by som chcel príliš. Veľmi kvalitné spracovanie, ešte lepšia ergonómia, na svoju triedu rozhodne nadpriemerný zvuk, ktorý nesklame ani náročnejších poslucháčov, skvelé odhlučnenie a bohaté príslušenstvo. Kúpou rozhodne chybu neurobíte a určite by som im dal šancu. Možno splnia očakávania aj náročnejších používateľov, ktorí si potrpia na zavedené prémiové značky.

Klady

 • výborné spracovanie a použité kvalitné materiály
 • príjemná ergonómia
 • výborná kvalita zvuku
 • super cena
 • bohaté príslušenstvo a softvérové možnosti úpravy zvuku

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Endorfy Viro Plus USB 2023

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 158 mm
 • Výška: 200 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 93 mm
 • Hmotnosť: í g
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Endorfy

Zobraziť viac

Korekcia: Friderika Hodossyová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk