RECENZIA: Endorfy Lix Plus Wireless

RECENZIA: Endorfy Lix Plus Wireless

 

Herná bezdrôtová myš Endorfy LIX Plus Wireless je súčasťou série LIX, ktorá odkazuje na vysokú kvalitu, pevnosť a eleganciu. Tú podčiarkujú ARGB podsvietenie a v súčasnosti veľmi populárny voštinový dizajn.

Balenie

Balenie je tradične v šedej farbe ako väčšina produktov spoločnosti. Nájdeme v ňom používateľský manuál, napájací kábel, náhradné protišmykové podložky a nálepku Endorfy.

Dizajn a ergonómia

Dizajn produktu je jednoduchý, línie sú čisté, pričom myš je oficiálne určená pre pravákov. Hmotnosť je napriek vstavanej batérii veľmi nízkych 69 gramov, čomu vďačí voštinovej „Honeycomb“ konštrukcii. Myš sa drží veľmi pohodlne a dobre sa s ňou pracuje. Materiály sú príjemné na dotyk a spracovanie je príkladné. Nikde nenájdete ani náznak ostrých hrán, všetko veľmi pekne lícuje a myš ako celok pôsobí špičkovým dojmom. Voštinový dizajn má aj ďalší praktický význam – vďaka cirkulácii vzduchu sa používateľovi nebude potiť ruka.

Čo sa podsvietenia týka, myš disponuje plne ARGB podsvietením, ktoré je možné nastavovať pomocou kombinácie tlačidiel, prípadne cez aplikáciu Endorfy, pričom tá umožňuje ďalšie nastavenia a profily. Endorfy Lix Plus Wireless disponuje veľmi dobrým snímačom od spoločnosti PixArt PAW 3370, ktorého citlivosť je 19000 DPI.

Myš je vybavená spínačmi Kailh GM 8.0, ktoré sú extrémne rýchle a ich životnosť predpisuje výrobca na 80 miliónov kliknutí. Fungovať by teda mala bez problémov dlhé roky aj pri náročnom používaní.

Používateľské dojmy

Myš sa pripája k PC štandardne cez USB port prostredníctvom USB adaptéra, ktorý sa nachádza na jej spodnej strane a pripojený je pomocou magnetu. Po zapojení sa myš automaticky nainštaluje a pripojí, je však možné používať ju v káblovom variante, keď sa automaticky dobíja batéria. Ak potrebujete nainštalovať používateľský softvér pre hranie sa s nastavením RGB, profilov a podobne, je možné stiahnuť si ho zo stránok Endorfy.

Osvetlenie RGB je možné ovládať pomocou softvéru, prípadne prepínať kombináciou tlačidiel. Používateľský softvér je jednoduchý a intuitívny, zároveň však ponúka množstvo rôznych nastavení. Endorfy zapracovalo aj na grafike, ktorá je moderná a oku lahodiaca.

Myš sa ovláda dobre, je ľahká a ani po viacerých hodinách nebudete mať pocit únavy. Pocit po týždni používania ako pracovnej a hernej myši bol veľmi dobrý. Voštinový dizajn je príjemný aj z toho hľadiska, že cez myš cirkuluje vzduch a ako už bolo spomenuté, nedochádza k poteniu ruky.

Nabíjanie akumulátora zaberie približne dve hodiny, pričom výdrž na jedno nabitie so zapnutými RGB efektami dosiahla zhruba dvanásť hodín. Tu upozorňujeme, že výdrž sa v závislosti od používania môže výrazne líšiť – záleží na tom, aké používate DPI a RGB, s akou intenzitou s myšou pracujete a podobne.

Naše hodnotenie

V prípade Endorfy LIX Plus Wireless rozhodne ide o špičkovo vybavenú myš, ktorá nesklame ani náročných hráčov a používateľov. Je perfektne spracovaná, dizajn a možnosti nastavenia taktiež zaujmú, pričom voštinový dizajn je prínosom najmä z hľadiska nižšej hmotnosti a dobrého vetrania. Cena začína na necelých 50 eurách, čo je v tomto prípade výborné vzhľadom na spracovanie a použité komponenty. Na tejto myši je jednoducho ťažké nájsť nejaké mínusy.

Klady

 • voštinový dizajn a nízka hmotnosť
 • technické parametre
 • kvalitné spracovanie so špičkovými komponentmi
 • ARGB podsvietenie

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Endorfy Lix Plus Wireless

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 126 mm
 • Výška: 65,7 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38,5 mm
 • Hmotnosť: 69 g
 • Orientačná cena: 49,9 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Endorfy

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk