Harry Potter and the Half-Blood Prince

Titulný obrázok pre Harry Potter and the Half-Blood Prince

V hre Harry Potter a Polovičný princ sa podobne ako v jej predchodcovi objavujú Bradavice a zaklínadlá na predmety v okolí školy. Hra obsahuje aj hry pre viacerých hráčov, triedy, rôzne denné doby, Quidditch, súboje čarodejníkov a výrobu elixírov. Súčasťou hry je aj mapa Marauder's Map, ktorej postup otvára ďalšie časti školy. Harry si tiež môže zavolať takmer bezhlavého Nicka, aby ho previedol po škole. Harry je hlavnou hrateľnou postavou v hre, ale v dvoch úrovniach sú k dispozícii aj Ron a Ginny.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 30.6.2009
PlayStation 2 - 30.6.2009
Xbox 360 - 30.6.2009
Wii - 30.6.2009
PC (Microsoft Windows) - 30.6.2009
Platformy: Wii, PC (Microsoft Windows), PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Mac
Vývojár: Electronic Arts
Vydavateľ: Electronic Arts
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Séria: Harry Potter
Herný engine: Bright Light Halogen
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Harry Potter und der Halbblutprinz, Harry Potter y el misterio del Príncipe, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter et le Prince de Sang-Mêlé, Harry Potter 6, HP6
Príbeh hry:

V knihe Harry Potter a Polovičný princ pripravuje Dumbledore Harryho na záverečnú bitku, o ktorej vie, že sa rýchlo blíži, pretože Voldemort sa snaží ovládnuť svet mudlov aj čarodejníkov. Spoločne sa snažia nájsť kľúč, ktorý by odblokoval Voldemortovu obranu, a na tento účel Dumbledore naverbuje svojho starého priateľa a kolegu, dobre informovaného a nič netušiaceho bonvivána profesora Horacia Křiklana, o ktorom sa domnieva, že má kľúčové informácie o Voldemortovej moci.

Franchise: Harry Potter
Vekové odporúčanie:
PEGI rating 12ESRB rating E10+GRAC rating ALL
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB