Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

Titulný obrázok pre Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

Harry Potter and the Sorcerer's Stone je prvá videohra Harry Potter pre PlayStation a jedna z niekoľkých rôznych hier podľa knihy a filmu. Táto verzia je trojrozmerná akčná adventúra, v ktorej musí Harry splniť niekoľko úloh, aby úspešne absolvoval prvý rok štúdia na Škole čarodejníckej a kúzelníckej v Bradaviciach. Úspešné splnenie úloh často prináša domové body pre Harryho dom Nebojsa a neúspech v niektorých odráta body, takže preteky o domový pohár môžu zostať otvorené až do konca.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation - 16.11.2001
Platformy: PlayStation
Vývojár: Argonaut Games
Vydavateľ: Electronic Arts
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Harry Potter
Herný engine: Unreal Engine
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person), Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: Harry Potter und der Stein der Weisen, Harry Potter y la Piedra Filosofal, Harry Potter e a Pedra Filosofal, Harry Potter to Kenja no Ishi, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter 1, HP, HP1, Harry Potter à l'École des Sorciers, Harry Potter and the Philosopher's Stone
Príbeh hry:

Príbeh sleduje hlavného hrdinu Harryho Pottera, ktorý je po zistení, že je čarodejník, poslaný do Školy čarov a kúziel v Bradaviciach, kde si nájde priateľov, absolvuje magický výcvik a spolu so svojimi priateľmi zabráni lordovi Voldemortovi v návrate k moci.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 3ESRB rating E
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB