Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Titulný obrázok pre Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban je pokračovaním hry Harry Potter and the Chamber of Secrets pre PC a Mac a ponúka podobnú akčnú adventúru a plošinovku. Hráč ovláda Harryho, ako aj jeho priateľov Rona a Hermionu, pričom zosiela kúzla, rieši hádanky a bojuje s nepriateľmi. Keď sa nevenuje konkrétnej misii, môže voľne preskúmavať hrad Bradavice. Po celom Bradaviciach, zvyčajne v skrytých oblastiach, sú roztrúsené fazuľky Every Flavour Beans, tekvicové koláčiky a kotlíkové koláčiky, ktoré fungujú ako druh meny. Možno ich vymeniť za zberateľské karty, heslá k portrétom, ktoré vedú do ďalších tajných oblastí, a bonusy.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 25.5.2004
Platformy: PC (Microsoft Windows)
Vývojár: KnowWonder
Vydavateľ: Electronic Arts
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Harry Potter
Herný engine: RenderWare, Unreal Engine 2
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Harry Potter und der Gefangene von Askaban, Harry Potter y el Prisionero de Azkaban, Harry Potter et le Prisonnier d'Azkaban, Harry Potter e o Prisioneiro de Azkaban
Príbeh hry:

Hry sledujú Harryho Pottera spolu s Ronom Weasleym a Hermionou Grangerovou, ktorí sa vracajú do školy čarodejníckej a kúzelníckej v Bradaviciach. Z čarodejníckeho väzenia Azkaban ušiel väzeň Sirius Black a údajne je pripravený zaútočiť na Harryho v Bradaviciach. Hra sa začína v Bradavickom exprese, pričom ignoruje udalosti v Harryho dome. Po príchode do Bradavíc trojica sleduje udalosti z románu a učí sa kúzla navštevovaním tried.

Franchise: Harry Potter
Vekové odporúčanie:
PEGI rating 3ESRB rating E
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB