Logitech Optical Gaming Mouse G400 - Recenzia

 

Ak hrávate hry a medzi vašu obľúbenú značku herného hardvéru patrí Logitech, tak ten pre vás pripravil novú hernú myšku G400. Tá by mala nahradiť značne obľúbenú a komerčne veľmi úspešnú MX518-ku.

G400-ka neprináša žiadnu revolúciu v tomto segmente a ani sa nesnaží provokovať extravagantným dizajnom či nejakými atypickými výstrelkami. Neponúka ani žiaden displej či informačné LED diódy a taktiež ani možnosť meniť hmotnosť myšky rôznymi závažiami. Jednoducho máte pred sebou štandardnú myšku pomerne veľkých rozmerov, ktorá umožňuje zmenu DPI pomocou troch tlačidiel (4 úrovne), klasické rolovacie koliesko a ešte dve postranné tlačidlá. Myška je drôtová a pripája sa na USB port. Snímač je optický, s rozlíšením 3800 DPI. G400-ka je dosť tvarovaná a hodí sa iba pre pravákov. Či Logitech v budúcnosti pripravuje obdobnú myšku aj pre ľavákov je otázne.

Dizajn myšky je skôr konzervatívny, ale dvojfarebné prevedenie pôsobí elegantne. Vrchná časť v tvare piškóty je zhotovená z tmavo sivého až sivo-strieborného plastu a našlo si tu miesto aj logo výrobcu. Zbytok myšky, s ktorým prichádzame pri jej používaní do kontaktu, je z čierneho, jemne zdrsneného plastu. Na dotyk táto časť pripomína gumu a zrejme má zabrániť šmýkaniu sa spotených prstov po myške. Na ľavej strane myšky je pomerne hlboká preliačina pre palec a nad ňou sú umiestnené dve tlačidlá. Ich stisk je vcelku príjemný, akurát s ich umiestnením môžu mať niektorí používatelia problém, všetko závisí od veľkosti ruky a spôsobu uchopenia myšky. Ja napríklad nerád posúvam ruku po myške a tu jednoducho keď som chcel stlačiť jedno z tlačidiel, tak som musel ruku po myške mierne posunúť dozadu.

Keď už sme pri tej ergonómii, mne dosť vadila aj priehlbina na pravej strane myšky, ktorá síce nebola veľká, ale jej vrchná hrana bola pomerne „ostrá“. A keď sa o ňu časť prsta pri držaní myšky opierala, tak to dosť vadilo/rušilo. Mne osobne viac vyhovuje táto strana myšky rovná. Ale je možné, že x ďalším ľuďom by to nevadilo :-) Ináč je myška po konštrukčnej stránke vyhotovená precízne, pôsobí pevne a nič nevŕzga, plast sa nikde pod tlakom neprehýba. Stisk dvoch hlavných tlačidiel je príjemný, taký akurátny. Podobne rolovacie koliesko je spracovane výborne, pri otáčaní kladie slabý odpor a citeľne krokuje. Takéto správanie kolieska mi vyhovuje viac, ako úplne hladký chod, používateľ aspoň presne vie, že ním otočil a jeden diel. Stláčanie kolieska je presné a nestalo sa, že by som nim náhodne pri stisku otočil. Softvérová výbava je pri tomto výrobcovi zvyčajne na vysokej úrovni a podobne je to aj pri G400-ke.

Ovládací softvér po inštalácii korektne našiel myšku a pre užívateľa pripravil niekoľko záložiek s rôznymi možnosťami nastavení. Nechýbajú preddefinované profily pre rôzne hry či možnosť tvorby ďalších, nastavenie funkcií jednotlivých tlačidiel, klávesové skratky a podobne.

Logitech G400 nesklamal a môžeme ho kľudne označiť za dôstojného nástupcu svojho predchodcu. Má výborné spracovanie, dostatočne citlivý optický senzor, obstojný ovládací softvér. Pár chybičiek sa nájde, ale ktorý výrobok ho nemá? :-)

PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk