Aj keď Modern Warfare vyzerá pôsobivo, tak jednoducho nemám záujem

Aj keď Modern Warfare vyzerá pôsobivo, tak jednoducho nemám záujem

 

...ďakujem Activision.

Keď je téma Battlefield vs. Call of Duty, tak aj napriek obrovským rozdielom v štýle a zameraní jednotlivých hier som bol vždy väčší fanúšik Battlefieldu. Ale faktom zostáva, že Modern Warfare (ten pôvodný) je jednou z najrevolučnejších hier z hľadiska multiplayeru a dodnes mám na desiatky hodín v tej hre príjemné spomienky. Ale...

...asi som vyrástol. A som cynik. Alebo ani nie cynik. Skôr tak zdravo skeptický. Tesne pred odhalením nového Modern Warfare som si kúpil kombo Infinite Warfare a Modern Warfare Remastered. Jednak kvôli kampani Infinite Warfare na ktorú som počul relatívne chvály a hlavne kvôli multiplayeru Modern Warfare Remastered. A užil som si opäť takmer všetko...takmer.

To všetko by vám malo napovedať, že by som sa teda na nový Modern Warfare mal tešiť. A aj sa máme na čo. Nový engine, väčšie mapy, viac hráčov. Vizuál vyzerá skvelo, hrateľnosť vyzerá solídne, aj keď trochu viac smerom k taktickosti, čo nie je zvykom. Hype machine by sa teda mala začať. No bohužiaľ jediné čo sa mi v hlave ozýva je otázka, ako Activision po*erie túto hru tentokrát.

Prečo som spomínal Infinite Warfare? Pretože po piatich minútach v tamojšom multiplayeri som mal chuť vraziť niekomu. A nehovorím teraz o otrasných mapách a zlom balansi. To je problém vývojárov, nie Activisionu. Hovorím skôr o fakte, že hra bola vyslovene Pay-to-win. To znamená, že čím dlhšie ste hrali, tým objektívnejšie lepšie zbrane ste mali k dispozícii. Ako noob s rankom 1 ste teda mali smolu. Teda, pokiaľ nechcete v hre preinvestovať 3 výplaty.

Ako to však súvisí s Modern Warfare? Call of Duty hry proste fungujú na cykloch. A aj zarytý fanúšikovia série to musia vidieť. Najprv je vydaná hra. Všetko je OK. Všetko je krásne. Patche opravia balans a fanúšikovia začínajú krochkať blahom. Lenže príde prvý zádrhel. A potom druhý. A potom tretí. A hra sa každým ďalším podujatím a patchom posúva viac k Pay-to-win schéme, pričom vrchol dosiahne v momente, keď je ohlásený ďalší diel Call of Duty a tento kolotoč začína odznova.

Úprimne, už teraz mi je smutno, aké pokusy vydojiť z hry čo najviac peňazí bude Activision skúšať na hráčov teraz. A ja nemám záujem na týchto pokusoch participovať. A preto ma ani Modern Warfare netrápi, aj keď z hľadiska hrateľnosti by mal, pretože brnká na presne tie nostalgické struny, na ktoré očakávam, že brnkať bude. Cítim nadšenie a očakávanie. Lenže potom si uvedomím, kto je vydavateľom hry a aký bordel je v každom jednom Call of Duty 2-3 mesiace po vydaní. A načo budem investovať svoj drahocenný čas do multiplayeru tejto hry, keď po chvíli sa hráči stanú súčasťou sociologického výskumu, kde sa hľadajú hráči s hlbokými vreckami, malým množstvom trpezlivosti a impulzívnym nakupovaním?

O to horšie, že hra nemá Season Pass. Pretože tým pádom je prakticky isté, že všetky pokusy o monetizáciu hry budú 100x horšie ako pri Black Ops 4. A nehovorte, že nemám odsudzovať, pokiaľ sa to tak nedeje, pretože všetci dobre vieme, čo sa stane. Stalo sa to pri Advanced Warfare pri Black Ops III, pri Infinite Warfare, pri WWII a aj pri Black Ops 4. A podľa mňa neexistuje spôsob, ako by sa to mohlo zmeniť.

Som aktívny hráč Destiny 2, ktorý donedávna taktiež vydával Activision. A paradoxne, to najhoršie obdobie hry bolo počas prvých dvoch expanzií hry, keď bol pri moci mikrotransakcií Activision. A najlepšie obdobie je práve teraz, kedy je Bungie slobodné a robí si vlastné rozhodnutia.

Mrzí ma to, pretože Modern Warfare Remastered mi pripomenul, prečo som túto sériu mal rád. Dnes je však séria synonymom s psychologickým vydieraním. A keď mu nepodľahnete, tak vedzte, že budete v nevýhode. Keď nie pri vydaní, tak niekoľko mesiacov po vydaní určite. A to je viac ako smutné.

Tešte sa, ak môžete. Pokojne. Ale vedzte, že Call of Duty cyklus je neúprosný. A tak ako dobehol Infinite Warfare a Black Ops IIII, tak dobehne aj Modern Warfare. Stavím sa s vami o prepotené trenky...

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk