CD Projekt RED, som z tvojich plánov nadšený, len nás, prosím, znovu neoklam

CD Projekt RED, som z tvojich plánov nadšený, len nás, prosím, znovu neoklam

 

Tri nové hry zo série Zaklínač v priebehu desiatich rokov. Veľká expanzia pre Cyberpunk 2077 a jeho plnohodnotný nástupca. Separátny multiplayerový projekt a úplne nová značka. Mobilné hry, komiksy a kinematografický obsah...

Šesť obrovských herných projektov a plán na nasledujúcu dekádu. Všetko to znie nádejne, že? Poviem vám, že aj ja som počas pozerania prezentácie štúdia CD Projekt RED spred dvoch dní priam sršal nadšením. Hovorím si, paráda, konečne sa odrazili odo dna a teraz opäť idú „bomby“. No potom som vychladol a zamyslel sa. Počkať, veď toto tu už bolo. Nadšené sľuby, obrovská marketingová kampaň, ktorá nemala obdoby, Keanu Reeves, multiplayer, otvorený svet, neobmedzené možnosti, grafika ako vo sne. A po vydaní puf. Všetky nádeje sľuby a reči sa premenili na vzduch. Vyšumeli ako sóda.

Našťastie, štúdio sa toho nezľaklo a nasypalo si popol na hlavu. Sľuby sa zmenili na úctivé ospravedlnenia, odklady, rušenia plánov a hromadu práce. V tej nepoľavili a dnes máme aspoň sčasti takú hru, o ktorej sme nieže snívali, ale o ktorej sme boli doslova nútení snívať. Pretože agresívny marketing Poliakov nám inú možnosť nedal. Dnes teda máme k dispozícii zaplátaný a hrateľný Cyberpunk 2077, pokiaľ, samozrejme, oželieme ľudí na old-gen konzolách. Tí majú jednoducho smolu a inak to už nebude.

Vydanie Cyberpunku sa nedá nazvať inak ako fiaskom. Po úspešných opravách ale prišla vlna nadšenia a štúdio dostalo od fanúšikov nadšené ohlasy. K hre sa nielenže vrátili, ale pribudli aj noví - v posledných týždňoch hralo titul simultánne toľko hráčov, koľko to nebolo ani po vydaní. Vývojári teda naskočili naspäť do rozbehnutého vlaku a odmenou za more práce sa im stali aj stúpajúce predaje.

Fénix vstal z popola a má pre nás nové sľuby. No ja sa pýtam, či ich tentokrát zvládne tento vypĺznutý fénix splniť. Rozmeňme si to na drobné. CD Projekt RED doteraz vydal štyri veľké projekty v rozmedzí 15 rokov, ktorými boli trilógia Zaklínač a Cyberpunk 2077. Teraz nám sľubuje vydanie AAA Zaklínač hry v nasledujúcich rokoch (odhadom štyri) a jej dvoch pokračovaní, ktoré majú vyjsť do šiestich rokov od vydania tej prvej, a to nehovorím o ostatných projektoch. Áno, CDPR nám nedal žiadny pevný dátum ani periódu, ale dedukujme, že tento plán je na približne desať rokov a už to, že do nich chce vtesnať tri AAA tituly, je naozaj agresívny plán.

Je síce pravda, že štúdio sa masívne rozrástlo, vznikli nové divízie a plánujú sa aj ďalšie nábory, no stále sa trocha bojím, či si Poliaci opäť neodhryzli priveľký kus koláča. Snáď im teda nepodarené vydanie Cyberpunk 2077 bolo dostatočným ponaučením a tentokrát majú dobre prepočítané, do čoho sa púšťajú. Druhýkrát im to totiž už môže byť osudné.

 

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk