Návrat k písacím strojom s tabletmi v hlavnej úlohe

Návrat k písacím strojom s tabletmi v hlavnej úlohe

 

Miliónový nápad. Aj tak by sa dal charakterizovať počin kalifornskej spoločnosti Elretron, ktorá sa u svojich bezdrôtových klávesníc pre mobilné telefóny a tablety rozhodla staviť na ľúbivý retro dizajn klasických písacích strojov. Výsledok si už predobjednalo bezmála tritisíc ľudí.

 

Produkt nazvaný Penna, na ktorého vývoji spoločnosť pracuje posledné dva roky, nemá byť jednoduchým retro doplnkom do domácnosti, ale plnohodnotným pracovným nástrojom. Svedčí o tom napríklad použitie špeciálnych patentovaných klávesov alebo kvalitných nemeckých mechanických spínačov Cherry MX.

Ich prítomnosť je zárukou nielen rýchleho a presného písania, ale aj dlhodobého intenzívneho používania. Stretnúť sa s nimi môžete okrem iného napríklad v herných perifériách značiek Logitech, Corsair alebo SteelSeries.

Jednoduché vkladanie makier

Svoje miesto na klávesnici našla aj obdoba "riadkovača" známeho z klasických písacích strojov, neslúži však už pre riadkovanie, ale vkladanie vopred zaznamenaných makier. Princíp záznamu je pritom veľmi jednoduchý - stačí zdvihnúť kľučku a stlačiť často používanú klávesu, ich kombináciu alebo pokojne napísať celú vetu. Po vrátení do stredovej polohy je záznam hotový a pripravený k častému používaniu. To docielite, ako inak, stlačením páky dole.

Pre komunikáciu s tabletmi, mobilnými telefónmi alebo počítačmi klávesnica využíva bezdrôtovú technológiu Bluetooth. Možno ju pritom spárovať až s piatimi zariadeniami a ľubovoľne medzi nimi prepínať. Podporované sú zariadenia s operačným systémom Windows, Android a iOS / Mac OS.

Novinka nadchla tisíce ľudí

Vzhľadom k rozdielnosti týchto systémov sú dokonca k dispozícii dve prevedenia navrhnuté na mieru jednotlivým platformám. Vyberať môžete tiež z piatich dizajnových variantov: matne čierna, čisto biela, ružovkastá, olivovo zelená a drevená. K dispozícii je rovnako luxusne vyzerajúca brašna pre prenášanie klávesnice i tabletu a niekoľkých ďalších drobností.

Keďže sa spoločnosti na serveri Kickstarter, ktorý podnikatelia a nadšenci z celého sveta využívajú pre zber finančných prostriedkov na realizáciu svojich projektov, podarilo vybrať už viac ako desať miliónov korún, je zrejmé, že sa novinka objaví na predajných pultoch. Novinku si zakúpili takmer tritisíc ľudí.

Treba podotknúť, že aktuálna suma predstavuje štvornásobok sumy potrebnej na začatie výroby a do konca kampane ešte zostáva jeden týždeň. Cena klávesnica v rámci kickstarterového projektu začína na 2200 € a prvým záujemcom by mala byť doručená v auguste tohto roku.

Zdroj: Elretron

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk