Diablo Immortal hrá už 20 miliónov hráčov, no peniaze sa začnú sypať až teraz

Diablo Immortal hrá už 20 miliónov hráčov, no peniaze sa začnú sypať až teraz

 

Blíži sa druhé vydanie.

Napriek kontroverzii okolo monetizácie Diablo Immortal sa hre darí. Podľa nedávnych štatistík zarába Blizzard na mikrotransakciách každý deň približne milión dolárov a tento príjem je podľa štatistických portálov stabilný.

A pribúda aj počet hráčov. Blizzard totiž oznámil, že Diablo Immortal si zahralo už 20 miliónov hráčov, čo síce nie je veľmi vražedné tempo prírastku nových hráčov, no je zrejmé, že o hru je u hráčov záujem. Ako poďakovanie za hranie dá Blizzard všetkým, ktorí sa prihlásia do hry Legendary Crest, zlato a ďalšie in-game predmety.

Veľký deň D však pre Blizzard nastáva až dnes. Hra Diablo Immortal totiž oficiálne vychádza v Číne. Pôvodne malo k vydaniu prísť skôr, no následne si zamestnanec Blizzardu neodpustil poznámku smerom režimu v tamojšej krajine, na čo miestne orgány reagovali pozastavením vydania hry. Hra okamžite vystrelila do rebríčka najpopulárnejších hier v krajine a podľa odhadov mala viac ako 15 miliónov pred-registrácii. Uvidíme teda, ako vydanie v Číne ovplyvní celkový počet hráčov a zárobkov Blizzardu.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk