HTC DESIRE 200 - Recenzia

 

Low-cost – internacionalizmus pre slovo dostupný. Za prijateľnú cenu. Lacný. Nenáročný na cenu. Tento termín nájdete v slovníku každej veľkej firmy, predávajúcej elektroniku. Je tu vždy, keď potrebujeme nahradiť svoje drahšie prístroje rýchlo a za čo najnižšie náklady. Keby firma HTC Corporation mala nájsť vo svojich radoch produkt, ktorý by mal byť synonymom pre tento výraz, mohla by položiť na stôl práve HTC Desire 200.

Na prvý pohľad sa tento mobil snaží upútať pozornosť akýmsi hybridným dizajnom, v ktorom zlučuje prvky starších generácií, dopĺňané o prvky z tej najnovšej (ako napríklad HTC One). Môžete ho dostať na trhu v čiernom a bielom prevedení, kde čierna verzia na nás pôsobila o dosť prémiovejšie a aj materiály sa zdali byť, aspoň na pohľad, pevnejšieho charakteru. Ako sa vraví, to, čo je na povrchu, nie je všetko a treba hľadať aj to, čo je vo vnútri. Pri “Dvestovke” to platí dvojnásobne.

Zloženie materiálov je presne také, aké by ste od mobilu, brázdiaceho moria najnižšej cenovej kategórie, očakávali. V tele nenájdete ani gram hliníku, mobil je celý zaobalený v plaste, ktorý je na naše potešenie dostatočne kvalitný nato, aby vydržal nejaký ten pád. Ako na dotyk, tak aj vizuálne.

Displej je zážitkom sám o sebe. Pri zapnutí obrazovky vás uvíta na dnešnú dobu už niekoľko rokov zastarané rozlíšenie 320×480p, používajúce 3.5-palcový, multitouch kapacitný, LCD displej. Minimálne pixelart umelci by sa potešili tomuto faktu, keďže „zrnitosť” displeja je vidno aj z väčšej vzdialenosti.

Vybavenosť “Dvestovky” je v skutku niečo, o čom rozprávame už s pozitívnejším pohľadom na vec. Celý mobil beží na single core 1GHz procesore s 512MB RAM pamäte, čo nie je veľa, ale chváli sa vnútornou pamäťou (až krásnych 4GB), ktorá je rozšíriteľná cez microSD karty do hranice 32GB. Tento výkon dopĺňa Android OS, verzia 4.0, tzv. Ice Cream Sandwich. Ak je jedna vec, pri ktorej sme sa v prípade tohto mobilu príjemne usmievali, je to práve operačný systém. Napriek nízkemu výkonu je HTC Desire 200 dostatočne silný na to, aby bežal bez trhania, zamŕzania a aby všetko bežalo plynulo za každých okolností.

Po výkonnostnej stránke vo vizuálnom oddelení nečakajte žiadne zázraky. Fotoaparát prináša rozlíšenie 5 megapixlov s fixným ostrením, clonou 2.8 a ekvivalentnom 34mm objektívu. Technicky znalým čitateľom to možno zaznie prívetivo, ale opak je pravdou. Fotky sú nízkej kvality a skôr pripomínajú časy prvých megapixlových fotoaparátov. Video sa nesnaží dosiahnuť ani len 720p kvality, namiesto toho dostanete VGA rozlíšenie, čo vám poslúži možno tak na nahrávanie prednášky na vysokej škole.

HTC presadzuje vo svojich posledných modeloch aj svoju Beats Audio zvukovú technológiu, ktorá, zase raz, prekvapivo funguje na výbornú a napriek všetkému je počúvanie hudby cez HTC Desire 200 kvalitným zážitkom hodným svojej ceny.

“Dvestovka” je napájaná 1230mAh Li-Ion batériou, ktorú budete nabíjať cez micro-USB rozhranie na boku, ako aj prenášať potrebné dáta. Mobil vydrží na jedno nabitie niečo málo cez jeden deň aj pri extenzívnom používaní, čo považujeme za výhodu, berúc do úvahy jeho výkon.

Tak ako pri väčšine mobilných zariadení, aj tu nájdete Bluetooth 4.0 rozhranie, Wi-Fi a 3G konektivitu. Ďalšia výhoda je veľkosť a váha produktu. Veľkosťou je o niečo väčší ako vaša typická kreditná karta, zatiaľ čo váhou to predstavuje rovných 100g.

Prečo by ste mali chcieť práve HTC Desire 200? Dôvodov rozhodne nie je veľa, ale napriek svojmu postaveniu ponúka toto zariadenie určité výhody, ktoré môžu prísť vhod z času na čas, napríklad výborne odladený operačný systém Android 4.0 či flexibilita odrážajúca sa vo váhe a veľkosti mobilu. Či už ste užívateľ, hľadajúci rýchlu a lacnú náhradu svojho pokazeného high-endového mobilu, alebo len máte nízky budget, HTC Desire 200 je jednou z možností. Pomôže vám v čase núdze, ale ďalej by sme tento vzťah neposúvali.

Technické špecifikácie:

Rozmery: 107.7×60.8×11.9mm
Hmotnosť: 100g
Procesor: 1GHz procesor
OS: Android 4.0, Ice Cream Sandwich
Pamäť: operačná: 1GB RAM, vnútorná: 4GB/32GB Slot pre karty: microSD/SDHC
Displej: Typ: HVGA, Uhlopriečka: 3.5", Rozlíšenie: 320×480 pixlov
Fotoaparát: predná kamera: 5mpx, video: VGA
Bezdrôtové spojenie: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.
Rozhranie: MicroUSB 2.0, 3,5mm jack
Batéria: 1230mAh

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
HTC DESIRE 200
TYP: Smartfón
Vyrobil: HTC
Cena: 162€
Produkt zapožičala spoločnosť: HTC
Zaujal vás tento produkt? Kúpte si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

65%

 
Pán priemer, zoznámte sa

  Klady

  • hmotnosť, rozmery
  • výdrž batérie
  • kvalita zvuku

  Zápory

  • rozlíšenie displeja
  • materiály
  • fotoaparát, video kvalita
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk