Voyo: aplikácia - Recenzia

 

Čím ďalej, tým viac sa vo svete stávajú populárne portály, ktoré za poplatok streamujú rôzne seriály, filmy či relácie a vy nemusíte študovať, aký program bude večer v televízii, lebo to, čo si chcete pozrieť, si pozriete kedy chcete vy. Reč je, samozrejme, o populárnych portáloch ako Netflix, CinemaNow alebo Crackle. Bohužiaľ, niektoré vôbec nie sú (zatiaľ)dostupné v Slovenskej republike a tie, čo sú, nemajú slovenské relácie. 

Voyo je jeden z mála portálov fungujúcich na Slovensku, ktorý sa práve zameriava na filmy a relácie pre slovenských divákov. Úplnou novinkou je nová Voyo aplikácia, ktorú si môžete inštalovať na svoje mobilné telefóny a tablety a filmy môžete pozerať prakticky hocikde, od pohodlia vášho domu až po cestovanie, napríklad, v autobuse.

Voyo sme si stiahli z Google Play, majitelia Iphonov a Ipadov si ho, samozrejme, stiahnu z Itunes Appstore. Registrácia prebehla úplne hladko, vyplnili sme klasický formulár a následne nám došiel potvrdzujúci email. Pochopiteľne, treba platiť predplatné v hodnote 5,99 eur za mesiac, no vaše sledovanie nebudú rušiť žiadne reklamy. Máte možnosť platiť kreditnými kartami alebo paypalom. Veľkou výhodou je, že Voyo si môžete pred predplatením najprv zadarmo na 7 dní vyskúšať a pozrieť si obmedzený počet titulov. Voyo taktiež ponúka aj exkluzívne tituly, ktoré však nie sú súčasťou predplatného, no ak si priplatíte približne dve eurá, tak si môžete pozrieť najnovšie filmy.

Rozhranie je na telefónoch aj tabletoch veľmi prehľadné. Aplikácia sa vám otvorí v hlavnom menu, v ktorom sú spomenuté nové tituly a tituly, ktoré sa ešte len pripravujú. Do vyhľadávača môžete rovno zadať názov filmu, ktorý hľadáte, alebo pokiaľ nemáte nič konkrétne, čo by ste si pozreli, z bočnej lišty vytiahnete menu, kde sú tituly rozdelené do jednotlivých žánrov a jednoducho sa nechajte inšpirovať. Môžete si pozrieť celovečerné filmy so slovenským či českým dabingom, slovenské relácie, seriály a podobne. 

Voyo sme testovali na Samsungu S4 Mini a tablete Google Nexus 7, čo sú hardvérovo priemerné zariadenia. Voyo nám na tom prehrávalo filmy, v podstate, bezproblémovo, až na jednu chybu, ktorá nastala, keď sme sa dostali do oblasti so slabým wifi pokrytím a Voyo nám vtedy občas zamrzlo a padlo. Keď sme potom chceli film pozerať, museli sme ísť úplne od začiatku. Ináč, keď nejaký film prerušíte a neskôr ho zase začnete pozerať, spustí sa vám od momentu, v ktorom ste skončili. 

Ak majú mobilné zariadenia achilovú pätu, tak je to vždy batéria. A čím sú aplikácie novšie a modernejšie, majú tendencie „prežrať sa“ vašou batériou za pár hodín. Voyo nám prekvapivo batériu „nežralo“, práve naopak, nevšimli sme si nijaký drastický pokles. Treba si však dať pozor na prenos dát. Nakoľko ide o streamovanie, pokiaľ nemáte neobmedzený prenos dát, budete Voyo najskôr pozerať pri wifi, keďže sa jeden seriál dokáže v pokoji „prežrať“ celým vaším predplateným objemom dát.

Verdikt

Voyo na mobile či tablete je veľmi pohodlná a prehľadná aplikácia, ktorá nám len občas prestala fungovať pri slabom wifi signáli. Inak sme bezproblémovo pozerali naše obľúbené seriály v HD kvalite. Obzvlášť oceňujeme, že pozeranie filmov nezaťažuje batériu. Pokiaľ však budete pozerať filmy v autobuse, vo vlaku, v škole či v práci, kde nie je wifi pokrytie, pripravte sa na to, že miniete veľa dát. Máte možnosť si Voyo vyskúšať na 7 dní zadarmo, a tak si vytvoriť vlastný názor, či vám táto aplikácia stojí za zakúpenie.

Informácie o APLIKácii

Game Cover
Voyo
Platforma: Smartfóny/tablety
Cena: 5,99EUR/mesiac
Výrobca: CME
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: http://www.markiza.sk/

Naše hodnotenie

80%
 
"Veľmi pohodlná a prehľadná aplikácia"
  Klady
  • prehľadnosť
  • nezaťažuje batériu
  • možnosť mať jeden účet na viacerých platformách
  • filmy a seriály v slovenskom či českom dabingu
  Zápory
  • občas pri slabom wifi signáli mrzne
  • streamovanie minie veľa dát
korekcia: Petra Hladíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk