HONOR 6X - Recenzia

HONOR 6X - Recenzia

 

Firma Huawei v októbri minulého roku uviedla na trh HONOR 6X. Celkovo vyrobili dve výkonnostné verzie: 16GB/3GB RAM a 32GB/4GB RAM v zlatej, šedej a striebornej farbe. Predovšetkým sa zamerali na cenovú dostupnosť, jeho výdrž a celkové zhotovenie. Ako teda obstál HONOR 6X od spoločnosti Huawei?

DIZAJN A KONŠTRUKCIA

Takmer celá zadná časť smartfónu je zhotovená z hliníka. Rám so zadnou časťou je jednoliaty, predelený je len dvoma pásikmi v hornej a dolnej časti. V zadnej spodnej časti sú vytlačené údaje o smartfóne, vrchná časť obsahuje dvojtónový blesk spolu so zadnou dvojitou kamerou vystupujúcou z tela. Pod kamerou sa nachádza aj okrúhly snímač odtlačkov prstov.

Vrchná časť rámu ukrýva mikrofón a 3,5mm audio jack. Spodná časť rámu obsahuje microUSB konektor a dve mriežky pre reproduktory, no len jeden reproduktor. Na ľavej strane sa nachádza krytka pre microSIM karty, z ktorých jedna môže byť obsadená microSD kartou. Ďalej sú na pravej strane tri tlačidlá (ovládanie hlasitosti a zapnutie smartfónu). V prednej časti X6-ky je veľký 5,5-palcový displej, ktorého zvislo lemujú 3mm hrubé rámy a vodorovne 16mm a 13mm rámy. Vrchná plocha obsahuje reproduktor, kameru, senzory a notifikačné diódy. Spodná plocha nesie strieborný nápis Honor.

Smartfón sa vďaka hrúbke 8,2mm, perfektnému zadnému krytu, ktorý sa vôbec nešmýka a nezanecháva nečistoty, drží v ruke veľmi dobre. Kamera nie je v úrovni krytu, čo je veľká škoda. Konštrukcia je veľmi pevná, nič nevŕzga.

DISPLEJ

5,5-palcový IPS displej má veľmi dobrú farebnú paletu a dôveryhodnosť zobrazovania farieb. Síce nedosahuje kvalitu AMOLED displejov a čierna nie je stopercentná, i tak je jeho kvalita na veľmi vysokej úrovni. Rozlíšenie 1920×1080 pixlov je dostatočne jemné, a tak nebudete mať najmenší problém s čítaním textu, hraním či sledovaním videí.

KAMERA

Predný fotoaparát

Predný 8MPixlový fotoaparát je určený predovšetkým na zachytenie vás a vášho okolia. Dokážete si skrášliť vlastnú podobizeň v desiatich úrovniach, upraviť farbu a efekty fotografií, vyhotoviť panorámu, zachytiť časozberné alebo obyčajné video.

Zadný duálny fotoaparát

Duálny fotoaparát je trochu chudobnejší o funkcie ako sme čakali, no aspoň mu nechýba HDR fotoaparát v manuálnom móde, ktorý dokáže nastaviť veľmi dlhú expozičnú dobu. Nerobí mu potom problém zachytiť svetelné stopy či urobiť fotku v noci, ktorá vyzerá akoby bola fotená za bieleho dňa (i keď so značným šumom). Taktiež dokáže fotky skrášliť, nastaviť efekty, odfotografovať panorámu, natočiť FHD alebo časozberné video.

Medzi špeciálne efekty patrí zachytenie stôp koncových svetiel, svetelných grafitov, hodvábnej vody alebo hviezdnej oblohy.

HARDVÉR A VÝKON

Osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 655, ktorý spája štyri 2,1GHz jadrá a štyri 1,7GHz jadrá znamená úsporu energie a vysoký výkon v jednom. Sekunduje mu 3GB operačná pamäť. Pomocou microSD karty je možné 32GB úložisko, z ktorého je voľné niečo cez 25GB, rozšíriť ďalšími 256GB. Telefón je pripravený na dve SIM karty, kde jeden slot môžete obsadiť pamäťovou kartou. Rozhodnutie je len na vás. Grafická karta Mali je pripravená pre spustenie všetkých náročných hier aj vo FullHD rozlíšení. O napájanie sa stará 3340mAh Li-Poly batéria.

Káblová dátová prepojiteľnosť je možná len cez microUSB konektor a hudbu je možné počúvať cez 3,5mm audio jack. Bezdrôtová komunikácia obsahuje klasicky Wi-Fi 802.11 g/b/n, Bluetooth 4.2, GPS a NFC. Chýba tu jedine 5GHz ac Wi-Fi štandard.

SOFTVÉR

Smartfón obsahuje OS Android Marshmallow vo verzii 6.0 s nadstavbou Emotion užívateľského prostredia (Emotion vo verzii 5.0). Výrobca zvolil softvérové ovládacie tlačidlá. Všetky karty a ikony sú umiestnené priamo na domácej obrazovke bez rozširovacieho menu. Ikony a aplikácie si môžete usporiadať priamo do priečinkov alebo ich nechať bez usporiadania na ploche. Horná výsuvná lišta ukazuje upozornenia a po prepnutí na odkazy sa vám zobrazia skratky k často používaným funkciám, ako napríklad nastavenia jasu, zapnutie Wi-Fi a podobne. Priamo z uzamknutej obrazovky môžete spustiť fotoaparát, svietidlo či kalkulačku potiahnutím prsta z dolnej časti obrazovky.

Môžete odfotografovať alebo aj nahrať pohyb na obrazovke kombináciou ovládania hlasitosti a zap. tlačidla. Android má mnoho upravených používateľských nastavení ako menu, stavový riadok, údržbu atď.

TEST

Prvý sme otestovali výkon ôsmich jadier. Systém bežal svižne bez zasekávaní. Počas prihlasovania sa na Instagram sme mali nezvyčajný problém. Aplikácia sa po otvorení vždy minimalizovala a vypla, pomohol až reštart OS. Po otestovaní Antutu benchmarkov sme boli s výsledkom stotožnení. Nečakali sme nič viac či menej. Smartfón dosiahol viac než 57000 bodov. V teste 2D a 3D grafiky dosiahol podstatne menej bodov − Garden a Marooned sekali.

Hranie hier bolo bezproblémové hoci niektoré tituly ako Asphalt 8 sme si nedokázali úplne plynulo užiť. Ostatné hry bežali bez problémov. Smartfón sa pri hraní hier vôbec nezahrieval, iba pri natáčaní časozberného videa. Na 5,5-palcovom displeji sa videá sledovali pohodlne. Displej mal dobré farebné rozlíšenie aj kontrast. O ozvučenie sa staral, bohužiaľ, len jeden reproduktor umiestnený v spodnej časti smartfónu. Kvalita reproduktora bola dostatočná, no mierne vibroval pri prezeraní filmových upútaviek a jeho maximálna hlasitosť bola tiež dosť slabá. Počas telefonovania bolo slúchadlo taktiež dobre počuteľné. Mikrofón umiestnený v hornej hrane smartfónu zaznamenával zvuky zreteľne a bez evidentného šumu.

Batéria s 3340 mAh ponúkala dostatočnú výdrž na 2-3 dni prevádzky. Pri bežnom používaní nám telefón vydržal dva dni, keď sme zašli do extrému vydržal aj tri dni.

Fotenie so smartfónom bolo zábavné, ale len za pekného denného počasia. Dokázal zachytiť fotografie dostatočne ostro, a to bez enormného šumu. Za šera či tmy boli fotky roztrasené a nekvalitné. Štyri špeciálne efekty: HDR, skrášlenie fotografií, panoráma a časozberné video bolo možné aplikovať bez pár výnimiek na oboch fotoaparátoch.

Predná strana smartfónu sa nám veľmi nepáčila. Napriek tomu, že ukrývala 5,5-palcový displej mala až priveľmi hrubé vrchné a spodné orámovanie. Absencia Corning Gorilla Glass bola nahradená pribalenou fóliou. Zadná strana nezanechávala žiadne viditeľné odtlačky prstov a ani sa nešmýkala. Snímač odtlačkov prstov nereagoval vždy na prvýkrát, často až na tretí pokus. V porovnaní s Honor 8 má Honor 6X o dosť horšiu čítačku odtlačkov prstov. Prístup k microSIM slotu bol sťažený tým, že sme museli použiť špeciálnu tenkú sponu pre jej vytiahnutie.

FOTKY

Naše hodnotenie

Vynovený Honor 6X na rozdiel od staršej vlajkovej lode P8 ponúka lepší hardvér, ale nie fotoaparát. Veľký IPS LCD displej v súčinnosti s veľkokapacitnou batériou dokázali pri aktívnom používaní telefónu vystačiť na 1,5 až 3 dni. Možnosť dvoch SIM kariet vám určite príde vhod a vnútorná pamäť 32GB je dostatočná.

Zamrzí horšia kvalita zadného duálneho (vyčnievajúceho) fotoaparátu, absencia stereo reproduktora 5GHz WiFi a nového USB C konektora. Každopádne ide o solídny kúsok, ktorý vám padne do ruky. Vďaka cene 250€ ani nebude musieť veľa utratiť. Z hľadiska hardvéru, softvéru a konštrukcie ide o pekne vyladený model smartfónu.

Klady

 • dizajn, kovové prevedenie
 • dostatočne kvalitné fotoaparáty
 • dostatočný výkon, displej
 • dualSIM
 • cena

Zápory

 • málo kustomizácií pre manuálne fotenie
 • vystupujúci duálny fotoaparát z tela
 • vyššia hmotnosť

Informácie o produkte

HONOR 6X 2017

 • Kategória: Mobilné telefóny
 • Šírka: 150,9 mm
 • Výška: 76,2 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 8,2 mm
 • Hmotnosť: 162 g
 • Farba: šedá/zlatá/strieborná
 • Orientačná cena: 245 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Huawei

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: AndRea Cingelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk