UMIDIGI S2 Pro 4G Black - Recenzia

UMIDIGI S2 Pro 4G Black - Recenzia

 

Spoločnosť Umidigi pôvodom z Číny nie je až taká známa v našich končinách a predstavila svoj nový vlajkový model S2 Pro 4G. Sľubuje veľké veci za nízku cenu. Medzi ne patrí takmer bezrámový dizajn a výdrž batérie až dva dni.

DIZAJN A KONŠTRUKCIA

Telo a rovnako aj zadná časť telefónu sú celokovové a veľmi pevné. Určite tak uchránia všetky komponenty. Na zadnej časti sa nachádza dvojica fotoaparátov. Pod fotoaparátmi je umiestnený blesk spolu so snímačom odtlačkov prstov. Musím povedať, že snímač je naozaj dobre umiestnený a počas každodenného používania som nikdy nemal problém odomknúť zariadenie. Na samom spodu zariadenia sa nachádza malé logo UMIDIGI.

Displej s minimalistickými rámikmi spolu s čiernou farbou vytvárajú decetný a moderný dizajn, za ktorý sa určite nebude hanbiť ani prvotriedny manažér. Na prednej strane sa nachádza aj foťák, senzor svietivosti, notifikačná LED dióda a hlasový reproduktor.

Na spodnej strane sa nachádza USB-C port na nabíjanie, reproduktor a mikrofón. Na ľavej strane je rámik pre vsunutie dvoch SIM kariet a SD karty. Na pravej strane je umiestnená trojica tlačidiel – ovládanie hlasitosti a tlačidlo na zapnutie telefónu.

DISPLEJ

Umidigi nešetrilo ani na displeji. Nachádza sa tu 6-palcový IPS FHD+ displej so sklom značky Gorilla Glass 4. Pomer strán je menej tradičných 18 : 9. Vďaka použitej IPS technológii má obraz vynikajúce zobrazovanie farieb a vyššie rozlíšenie (2160×1080p). Zabezpečuje čistý a ostrý obraz, a to či už počas sledovania videií, alebo hrania hier.

KAMERA

Na zadnej strane nás prekvapia až dva fotoaparáty od spoločnosti Sony. Spolu fungujú v konfigurácii 13MP + 5MP. S dosvetlením im pomáha QUAD-LED blesk. Nechýba ani v dnešnej dobe obľúbená vymoženosť HDR. Fotky vyzerajú skvelo, no iba pri dobrých svetelných podmienkach. V noci alebo v tmavých miestnostiach sa často stáva, že nepomôže ani inak dobrý blesk od Sony a na fotkách sa ukazuje nechcený šum. Dvojica fotoaparátov má dlhší zaostrovací čas oproti vlajkovým lodiam konkurencie, no v danej cenovej kategórii to neberiem ako veľké mínus.


Na prednej strane sa ešte nachádza 5MP fotoaparát. Slúži najmä ako novinka, ktorú sme už mohli vidieť aj na Apple Iphone X, a je ňou FaceID. Áno, aj tento telefón je možné odomknúť pomocou rozoznania tváre. A musím uznať, že funguje bezproblémovo! Nestalo sa mi, že by som nedokázal odomknúť telefón pri priamom pozretí na kameru. Čo sa týka fotiek, sú dostačujúce a na „selfíčka“ na sociálne siete kvalita absolútne postačuje. Taktiež sa tu nachádza veľká škála rôznych efektov a úprav fotiek v reálnom čase.

HARDVÉR A VÝKON

Mozgom telefónu je výkonný osemjadrový procesor Helio P25, ktorý beží na frekvencii 2,6GHz. O plynulý chod aplikácií sa stará až 6GB RAM pamäte typu DDR4X, čo úplne postačuje aj náročnejším používateľom. Grafický čip Mali T880 nemá problem zvládať aj náročnejšie hry či benchmarky. Vnútorná pamäť telefónu činí 128GB a ponúka možnosť rozšírenia pomocou SD karty až do 256GB. Miesta pre dve SIM karty využíva funkcia DUAL-SIM a umožňuje tak používať dve rôzne SIM karty v jednom mobile naraz. Najzaujímavejšiou časťou je nepochybne batéria, ktorá má obrovskú kapacitu – až 5100mAh. Výrobca udáva dvojdňové používanie telefónu na jedno nabitie. Tento údaj môžem potvrdiť, a dokonca, keď som si odpustil hranie hier, výdrž sa zdvihla až na štyri dni.

SOFTVÉR

Telefón beží na operačnom systéme Android vo verzii 7.0 Nougat. Umidigi použilo vlastnú nadstavbu UMI OS, ktorá je momentálne vo verzii 2.0. Táto nadstavba je veľmi podobná rozhraniu iOS, kedže všetky aplikácie a súbory sa ukladajú na jednu plochu. Horná lišta s nastaveniami sa vysunie pohybom prsta z horného rohu, ako to býva bežné pri čistom Androide. Nadstavba celkovo pôsobí rýchlym a svižným dojmom, jediný problém nastáva pri aplikácii Facebook, keď pri prvom spustení treba počkať asi dve sekundy, kým sa načíta. Ďalšie spustenia aplikácie sú už bez čakania.

TEST

Ako prvé som otestoval telefón v obľúbenom benchmarku AnTuTu. Výsledné skóre bolo cez 61 tisíc bodov. To nie je vôbec v danej cenovej kategórii zlé a veľmi tomu pomohlo použitie výkonneho 8-jadrového procesoru. Telefón zaostával skôr v testoch zameraných na grafický čip. Ďalší test sa týkal pamäte RAM, testovali sme, koľko aplikácií dokáže naraz bežať bez sekania rozhrania. Test znova dopadol úspešne, pri zapnutí viacerych obľúbených aplikácií systém bežal normálne a nenastal žiadny „sek“. Ako posledný sme testovali reproduktor. Hudba bola počúvateľná, avšak nebolo to nič zázračné.

Naše hodnotenie

Nádejný čínsky výrobca Umidigi nám ukázal, že aj za menej peňazí sa dá vyrobiť šikovný a výkonný smartfón, ktorý ponúka zaujímavé funkcie ako FaceID, fotoaparát s HDR alebo 8-jadrový procesor. Telefón sa nestratí ani v náročnejších úlohách a zároveň disponuje výdržou batérie až dva dni. Odporúčam ho každému, kto si potrpí na kvalitu, ale nechce premrhať za smartfón celú svoju výplatu. Jediným mínusom je pre mňa absencia 3,5mm jack.

Klady

 • FaceID
 • otpimalizovaný UMI OS
 • nízka cena
 • fotoaparát s HDR
 • výdrž batérie
 • výkonný procesor

Zápory

 • absencia 3.5mm jack

Informácie o produkte

UMIDIGI S2 Pro 4G

 • Kategória: Mobilné telefóny
 • Operačný sytém: Android
 • Šírka: 74.6 mm
 • Výška: 158,1 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 8,8 mm
 • Hmotnosť: 186 g
 • Farba: čierna,červená
 • Orientačná cena: 250 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Umidigi

Zobraziť viac

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk