Apple sa plánuje pustiť do herného biznisu

Apple sa plánuje pustiť do herného biznisu

 

Spoločnosť chce byť „Netflixom herného priemyslu.“

Slovné spojenie „Netflix herného priemyslu“ sa v poslednej dobe vyskytuje veľmi často. Nedávno to povedal šéf spoločnosti Microsoft Satya Nadella, ktorý vidí veľký potenciál v službe Xbox Game Pass. A nie je sa čo čudovať. Hranie môže prilákať oveľa väčšie množstvo ľudí, ak bude existovať možnosť platiť mesačný poplatok namiesto kupovania hier.

A zdá sa, že tento systém je atraktívny aj pre spoločnosť Apple. Tá podľa informácií od piatich nezávislých zdrojov z vnútra spoločnosť pracuje na vlastnej hernej službe. Tvrdia, že Apple plánuje spustenie služby, pri ktorej sa bude platiť jeden mesačný poplatok za účelom získania prístupu ku knižnici hier. Taktiež tvrdia, že projekt je v úvodných štádiách vývoja a Apple je momentálne v rozhovoroch s vývojármi.

V prípade Apple to však vyzerá na zameranie sa na mobilné hry v ktorých sú obrovské peniaze. Na mobily by sa týmto spôsobom mohli konečne dostať hry, ktorých úlohou nie je vydojiť zákazníka, ale také, ktoré ponúknu kvalitný zážitok, pretože vývojári týchto hier budú mať peniaze z predplatného od Apple. Asi ťažko si predstaviť, že Apple by s momentálnou nulovou infraštruktúrou v oblasti konzolového hrania alebo streamovania hier chcel do tohto segmentu vstúpiť. V mobilnom hraní však majú skúsenosti a vybudovanú platformu.

Uvidíme však, ktorým smerom Apple pôjde.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk