Microsoft oznámil Xbox Live pre Android a iOS

Microsoft oznámil Xbox Live pre Android a iOS

 

Rozširuje svoje služby aj na smartfóny.

Spoločnosť Microsoft robí ďalšie kroky smerom k čo najväčšej otvorenosti. Ak sledujete ich filozofiu, tak ste si pravdepodobne všimli, že už netlačia na predaj konzol, ale chcú, aby hráči využívali ich služby. Preto napríklad The Master Chief Collection, ktorého port bol oznámený začiatkom týždňa bude aj na PC používať Xbox Live.

To isté chce Microsoft preniesť aj do sveta smartfónov a preto oznámil Xbox Live pre Android a iOS. To znamená, že vývojári budú môcť používať Xbox achievementy, Gamerscore, zoznam priateľov, kluby, uložené pozície a taktiež aj rodinné nastavenia na tieto mobilné platformy.

„Veríme v silu komunity a Xbox Live je srdcom tejto komunity. Keď sledujete čo sme za posledné roky robili napríklad s Minecraftom tak vidíte, že sme ho rozšírili na všetky platformy a spojili tak všetkých hráčov tejto hry do jedného celku,“ prezradil šéf Microsoftu pre herný cloud Kareem Choudhry.

Zároveň prezradil, že sú otvorení všetkým platformám a ich cieľom je spojiť 2 miliardy ľudí, ktorí sa na tomto svete označujú ako hráči hier. Čo sa týka rozšírenia Xbox Live na Switch a Playstation 4, Microsoft zatiaľ pre nás žiadne oznámenia nemá.

Microsoft tak dáva vývojárom do rúk mnoho nástrojov, ktoré môžu po novom využiť aj v smartfónoch ako napríklad Azure PlayFab, havok, Azure, Mixer, Simplygon, Visual Studio a ďalšie, ktoré volá Microsoft Game Stack.

Zdroj: Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk