Ďalšie Xbox hry na Switchi nečakajme: „Nie je to udržateľné“

Ďalšie Xbox hry na Switchi nečakajme: „Nie je to udržateľné“

 

Všetko alebo nič.

Microsoft má s Nintendom veľmi dobrý vzťah. Je to zrejmé asi všetkým, ktorí situáciu pozorne sledujú. Je zrejmé, že jeden s druhým sa za veľkých konkurentov nepovažujú a skôr ide o vzťah „každý si hrabe na vlastnom piesočku.“

Microsoft tak pre Nintendo pripravil porty niekoľkých svojich hier, vrátane Cuphead a oboch Ori hier. A aby toho nebolo málo, pre Super Smash Bros. poskytol Microsoft postavu Banjo Kazooie a Stevea z Minecraftu.

Spencer však potvrdil, že ďalšie porty Microsoft hier na Switch očakávať nemáme: „Máme skvelý vzťah s Nintendom. Každú konverzáciu, ktorú sme s nimi mali bola jednoduchá.“ Spencer však tvrdí, že vydávanie hier „prípad-od-prípadu“ na Switch nie je udržateľné: „V prípade, keď chceme platformu podporovať, tak tam chcem mať kompletný Xbox ekosystém. A to znamená Xbox Live a aj Xbox Game Pass a ďalšie veci.“

Je teda zrejmé, že prístup Specncera k budúcnosti spolupráce s Nintendom je „všetko alebo nič.“ Ak Nintendo chce ďalšie Xbox hry na Switchi, tak to pravdepodobne iba formou služby Xbox Game Pass a v prípade Switchu a jeho relatívne nízkeho výkonu by to skôr znamenalo formou streamovania cez Project xCloud.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk