Sports Connection - Recenzia

 

Sports Connection sa snažilo poskytnúť hru, ktorá by využívala nové možnosti Wii U-čka prostredníctvom športov, ktoré figurujú ako minihry . Je to výborný nápad, pretože keď práve nemôžeme v televízii pozerať naše obľúbené športy, z času na čas si ich radi aspoň zahráme na konzole s priateľmi a prežívame adrenalínové chvíle . Bohužiaľ, Sports connection zlyháva vo všetkých oblastiach – či už ako kolekcia minihier, športová hra alebo aj po hardvérovej stránke.

Ako sa športuje na Wii U? Moc dobre nie

Ako bolo už avizované , ide o kolekciu športových minihier. Na začiatku si vyberiete svo jho avatara, ktorého si môžete upraviť, čo hneď zapôsobí zlým dojmom, nakoľko si môžete zvoliť iba jednu z predvolených tvárí, farbu pleti a farbu vášho odevu. Inak budete vyzerať ako každý iný v hre. Veľmi nás zaskočilo aj to, že sme si nemohli do hry importovať naše Mii-čka, čo je dnes možné prakticky pri každej Wii U hre. Celkovo nájdete vnútri tenis, golf, bejsbal, americký futbal, motokáry a futbal. Ak sa tešíte, že si zašportujete a zasúťažíte vo virtuálnom svete, musíme vás sklamať, športový zážitok sa vám vôbec nedostane.

Hry sú nedomyslené, neuspokojujúce a najmä pokus využiť nové možnosti Wii U gamepadu má za dôsledok nepohodlné, až neprirodzené ovládanie. Napríklad tenis sa ovláda čisto stylusom na touchscreene a dojem je skôr taký, že hráte handheld než konzolu novej generácie. Alebo si môžete zvoliť klasický Wii ovládač, ktorého ovládanie je nepresné a frustrujúce. Pri motokárach musíte točiť gamepadom ako s volantom, ktorý reaguje veľmi oneskorene a väčšinu času budete jazdiť zľava doprava po ľudoprázdnej trati. Ak chcete šoférovať analog stickom, prehodí sa vám pretek na gamepad obrazovku a opäť budete mať pocit, že hráte skôr Nintendo 3ds ako Wii U. Na výber budete mať buď single player, alebo multiplayer, avšak obidvom verziám chýba motív, progres a obzvlášť hry viacerých hráčov nie sú dostatočne súťaživé.

Bohužiaľ, veľkým sklamaním je aj technické spracovanie. Grafika je podpriemerná, hudba je skoro neprítomná alebo veľmi nevýrazná, zvukové efekty sa stále opakujú, komentátori hovoria stále to isté dokola a atmosféra je neuspokojivá, nakoľko hrám chýba hĺbka a dynamické prostredie. Väčšinu času budete mať pocit, že ste boli hodení do sveta, kde ste len vy a vaši sokovia a kde nič iné neexistuje. Zlé technické spracovanie má za dôsledok aj konštantné sekanie, nielen pri načítavaní, ale aj pri samotnom hraní, čo je v dnešnej konzolovej ére takmer neprijateľné.

Suma sumárum – asi lepšie preskočiť

Kombinácia minihier a športov nemusí byť zlá, avšak Sports connection nemôžeme odporučiť nikomu, nakoľko ide o hru zle spracovanú a celkovo zle poňatú, ktorá bola zrejme vytvorená narýchlo a bez hlbšej myšlienky. Pokiaľ by ste mali chuť zahrať si s rodinou alebo priateľmi oddychové hry na Wii U, obzrite sa skôr po Nintendo Land alebo po klasických športových hrách ako Fifa alebo NHL, alebo ideálne si choďte zakopať loptu von s kamarátmi, pretože táto hra vám skutočne nemá čo poskytnúť.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Sports Connection
Platforma: Wii U
Žáner: Športové minihry
Výrobca: Ubisoft
Distribútor v SR: Conquest
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Conquest
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

20%
 
Veľké zlyhanie a sklamanie
  Klady
  • žiadne
  Zápory
  • zlé technické spracovanie
  • zlé ovládanie
  • bez hĺbky, progresu a motívu
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk