Svetom profesionálneho FIFA e-športu hýbe veľký škandál, ktorého súčasťou sú tí najlepší hráči

Svetom profesionálneho FIFA e-športu hýbe veľký škandál, ktorého súčasťou sú tí najlepší hráči

 

A už sa rozdali aj prvé bany.

S narastajúcou popularitou e-športu sa k tejto oblasti športu presúvajú peniaze sponzorov. Nie však iba tie. Ale aj mnoho neduhov, ktoré so súťažením súvisia. Tu totiž často rozhodujú drobnosti a niektorí sú dostatočne bezcharakterní na to, aby pre úspech urobili doslova všetko.

A jeden takýto škandál bol nedávno odhalený v sérii FIFA. A už naň stihla zareagovať aj spoločnosť Electronic Arts, takže si to môžeme kompletne zhrnúť.

O čo teda ide? Vo FUT Móde existuje tzv. Weekend League, kde záujemcovia odohrajú 30 zápasov a kde sa stretávajú tí najlepší z najlepších. Súťaží sa samozrejme o čo najviac výhier, pričom sa neberie do úvahy kvalita oponentov. Za úspech v tejto lige môžu hráči získať balíčky FUT Champions kartičiek, ktoré by inak stáli stovky eur, no hlavne pre pro hráčov je to cesta ako sa dostať na FIFA eWorld Cup. Samozrejme, všetko je riadené štandardným matchmakingom a súperi nie sú hráčom vopred priradení.

A práve to využila skupinka hráčov, aby získali neférovú výhodu. Jeden z najrešpektovanejších členov FIFA komunity Nick Bartels, ktorý vystupuje pod prezývkou „RunTheFutMarket“ totiž odhalil, že veľká skupina týchto pro-hráčov sa schádza na Discord serveri, kde koordinujú svoj postup tak, aby na seba v zápasoch nenarazili. A vzhľadom na to, že títo hráči sú považovaní za jedných z najlepších, tak si zľahčujú prácu, aby sa dostali na FIFA eWorld Cup, pretože tým, že nenarazia v zápasoch na seba, tak majú väčšiu šancu vyhrať.

Na celú situáciu už zareagovala aj spoločnosť EA, ktorá dala hráčovi NYC_Chris ban.NYC_Chris, ktorý bol mimochodom prvým šampiónom eChampions League dostal ban na podujatia FUT Champions Cup Stage II online qualifier a FUT Champions Cup Stage III online qualifier

Celá táto udalosť dokazuje nie len to, že niektorí ľudia sú pre úspech schopní spraviť všetko, ale aj to, ako „v plienkach“ môže byť e-športová časť tak veľkej série, akou je FIFA.

Celú reportáž o tom škandále pripravil web Eurogamer.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk