Slovensko po prvýkrát bojuje o titul majstra sveta v esportoch!

Slovensko po prvýkrát bojuje o titul majstra sveta v esportoch!

 

Juhokórejský Soul privítal národné reprezentácie, ktoré súťažia o prestížny titul majstra sveta. Slovensko ukáže svoje kvality v hrách Dota 2, Tekken 7 a Pro Evolution Soccer 2020.

Prestížne esportové podujatie otvorilo svoje brány už dnes a potrvá do nedele 15.12. Slovenská republika bude mať na jedenástich IESF Majstrovstvách sveta v esportoch historicky prvé zastúpenie. Podľa slov Miroslava Kratochvíla, člena výkonného výboru Slovenskej asociácie elektronických športov, ide o obrovský krok vpred pre domácu esportovú scénu. Vďaka aktivitám asociácie a účasti našich športovcov na tomto podujatí sa dostáva elektronický šport ešte viac do popredia a čoraz viac naberá na popularite.

Národné dresy si v Južnej Kórei oblečú členovia tímu Inaequalis Lutea, aktuálni majstri Slovenska v hre Dota 2, v zložení Michal ´Miško´ Seryj, Samuel ´Sammi´ Frajka, Dávid ´Yellowpanda´ Šandala, Martin ´Gaulteezy´ Beťko a Lukáš ´Lukyno´ Džubek, ktorých nominoval do Kórei tréner národnej reprezentácie - Eduard Winkler. Inaequalis Lutea už dlhé roky dokazujú svoje kvality na zahraničných, ale aj domácich herných turnajoch Y-Games. Po návrate niekoľkých Dota 2 slovenských legiend sa zostava postupne prebojovala až na najvyššiu priečku medzi slovenskými tímami.

V titule Tekken bude reprezentovať Dávid “Dave93” Maťo, ktorý sa do Južnej Kórei prebojoval z národnej kvalifikačnej časti rovnako ako reprezentant v hre Football Pro Evolution Soccer 2020 - Andrej “Andy_R4” Remeň.

Otvárací ceremoniál sa začína 12.12. o 10:00 miestneho kórejského času (02:00 nášho času) a turnaj pokračuje skupinovými súbojmi. Finále DOTA 2 sa uskutoční v nedeľu 3:30 nášho času, posledný zápas v PES 2020 sa začína o 7:00 a záverečné súboje v hre Tekken si môžete pozrieť od 9:00.

Napínavé zápasy budete môcť sledovať naživo vďaka online vysielaniu so slovenským a českými komentátormi tu. Livestream, ako aj záznamy zápasov môžete sledovať i na oficiálnom streame v anglickom jazyku

Držte palce našej prvej národnej reprezentácií v esportoch.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk