Služba OnLive končí, kúpila ju spoločnosť Sony

Služba OnLive končí, kúpila ju spoločnosť Sony

 

OnLive bola jedna z prvých spoločností, ktoré uviedli na trh nízkolatenčné streamovanie hier. Bol to najväčší priekopník v tejto oblasti a od roku 2009 priniesla množstvoinovácií v stremovaní hier. Ale po istých problémoch, ktoré začali v roku 2012 a pokračujú dodnes, sa vedenie spoločnosti rozhodlo, že najlepšieriešenie bude OnLive predať.

Včera zverejnilo OnLive na svojom blogu správu o predaji spoločnosti. Kúpila ju spoločnosť Sony spolu s patentami, ktorej je OnLive majiteľom. Opakuje sa teda situácia z roku 2012, keď Sony kúpilo GaiKai za 380 miliónov dolárov.

V spomínanom blogu zverejnili OnLive tento graf, ktorým NVIDIA znázornila na cloud gaming conference priebeh takzvaného "Cloud Gaming Hype Cycle", ktorý pomohol naštartovať aj spustenie služby OnLive. Teraz na konci grafu sa OnLive rozhodli ukončiť svoje služby.

Od včera nie je možné kúpiť si predplatné na ich služby a tí, ktorí to stihli od soboty 28. marca do 3. apríla, dostanú peniaze naspäť. Služba OnLive zostane aktívna do 30. apríla. Potom bude zrušená a spoločnosť sa stane súčasťou PlayStation Now, cloud gamingovej služby od Sony.

Pôvodná správa, v ktorej Onlive vysvetľujú momentálnu situáciu, je dostupná na tomto odkaze.

Zdroj:  blog.onlive.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk