Japonský špeciál #5

Japonský špeciál #5

 

Po týždni strávenom v Japonsku sa vaša redakcia opäť vracia na rodné Slovensko, aby vás informovala o tých najzaujímavejších novinkách z najrozmanitejšieho herného trhnu na tejto planéte. Dnes sa napríklad dovziete, že Nintendo prvýkrát od roku 1990 znova spustí masívne súťaže Nintendo World Championships na E3, fanúšikov série Tales of potešia hneď tri nové potencionálne hry, milovníci taktickej RPG Project X Zone 2 si prídu na svoje pohľadom na nové obrázky z hry a niečo veľmi zaujímavé opäť prichádza aj na Steam.

 

Nintendo kuchtí plány pre na E3 2015

Nintendo prináša po dlhých 25 rokoch na udalosť E3 Nintendo World Championships, čo je séria masívnych videoherných súťaží odohrávajúcich sa naprieč celými Spojenými štátmi. Tá začne už 30. mája vo vybraných lokalitách Best Buy, odkiaľ sa výhercovia spolu s vybranými súťažiacimi od Nintenda stretnú 14. júna v Los Angeles na NOKIA Theatre L.A. LIVE vo finále, v ktorom sa rozhodne o definitívnom šampiónovi nesúcom titul 2015 Nintendo World Champion.

Okrem tejto veľkej udalosti bude mať Nintendo aj sériu prezentácií, ktorých časový rozpis je nasledovný:

 • Nedeľa, 14. jún – Nintendo World Championships 2015
 • Utorok, 16. jún - Nintendo Digital Event (18.00 nášho času)
 • demo Mario Maker v Best Buy – 17. jún (13.00 - 18.00 nášho času)
 • demo Mario Maker v Best Buy – 20. jpn (12.00 - 14.00 nášho času)
 • Nintendo Treehouse Live (detaily nie sú zatiaľ známe)

Lost Dimension sa dočká vydania aj v Európe

Taktické RPG odohrávajúce sa v nie veľmi využívanom sci-fi prostredí Lost Dimension príde nakoniec aj do Európy. Hoci presný dátum ešte určený nebol, hra by sa tu mala objaviť v priebehu leta. Vzhľadom na to, že Lost Dimension vychádza v USA 28. júla, môžeme očakávať, že dátum európskeho vydania bude podobný, ak nie taký istý. Lost Dimension bola vyvíjaná pre platformy PlayStation 3 a PlayStation Vita.

Tvorcovia ohlasujú, že v prvých dvoch týždňoch budú prístupné všetky DLC, ktoré majú hodnotu dokopy približne 20 dolárov, úplne zadarmo. DLC budú obsahovať kostýmy, avatary a prídavné vedľajšie questy.

Bandai Namco myslí na budúcnosť  série Tales of | Monster Strike zaútočí na 3DS

Spoločnosť Bandai Namco má s JRPG sériou Tales of pravdepodobne veľké plány, pretože si zaregistrovala hneď tri názvy pre potencionálne nové hry. Konkrétne ide o Tales of Berseria, Tales of Orfellia a Tales of Alestia. Nateraz samozrejme nie je isté, či budú vlastne niekedy použité alebo či patria len výhradne pre hlavné hry série. Vzhľadom na obľúbenosť mobilného hrania v Japonsku je totiž možné, že budú patriť niektorému zo spin-offov, ktoré môžu byť plánované pre mobilné platformy.

"Príšerné" RPG Monster Strike príde aj na Nintendo 3DS. V Japonsku mimoriadne úspešná mobilná hra tak príde aj na handheld od Nintenda, aj keď zatiaľ detaily nie sú známe. Nevedno, či bude hra nejako zvlášť upravená po technickej stránke, alebo či sa nejakých zmien dočká hrateľnosť.

Nový diel Kingdom Hearts ohlásený ....

Nový Kingdom Hearts? Juhúú!! Takto určite reagovalo mnoho z vás, keď videlo titulok. Bohužiaľ sa ale ešte príliš netešte. Kingdom Hearts sa síce rozrastie o nový prírastok, no v prvom rade to nebude až taký nový prírastok a v rade druhom, vyjde len na mobilné telefóny s Androidom a iOS. Hra s názvom Kingdom Hearts Unchained X[chi] bude mobilnou hrou vychádzajúcou z pôvodnej hry Kingdom Hearts Unchained vydanej pre webové prehliadače.

Hra bude obsahovať nový herný systém ako aj nové príbehové mechaniky a vyjsť by mala niekedy v priebehu tohto roka. Vydanie u nás je stále otázne.

The Great Ace Attorney sa dočká dvoch zaujímavých noviniek

Najnovší diel obľúbenej detektívnej série bude sledovať osudy potomka Rijunosuka Narudohoua, potomka Aceho, ktorý spojí svoje sily so Sherlockom Holmesom v riešení záhad a prípadov. Tento diel prinesie dve zaujímavé novinky, z ktorých prvou sledovanie objektov a ľudí z rôznych uhlov, aby sme tak zistili určitú pravdu, alebo získali kľúčové dôkazy (pasáž vo videu v čase 1:48). Druhou je "Closing Argument", ktorý sa bude využívať v samotnom súdnom procese pri nejednoznačnej rozhodnosti porotcov. Touto schopnosťou, budeme môcť zvrátiť proces na vlastnú stranu a donútiť sudcu, aby pokračoval ďalej (od času 2:20).

The Great Ace Attorney vychádza 9. júna na Nintendo 3DS v Japonsku. Vzhľadom na to, že sa séria teší obľube aj u nás, môžeme predpokladať, že sa k nám skôr, či neskôr dostane.

WonderFlick končí po slabom začiatku | Vychutnajte si nahrávanie krásnej skladby pre Dissidia Final Fantasy

Crossplatform RPG WonderFlick od japonských vývojárov Level-5 končí po nepresvedčivom začiatku. Táto ambiciózna hra, ktorá mala spájať dokopy platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One a Wii U, sa bohužiaľ nedokázala zbaviť dlhopretrvávajúcich neduhov vychádzajúcich z crossplatformingu a svoje brány zatvorí v septembri. Hra bola doteraz dostupná len v Japonsku. Spoločnosť sa plne zameria na vývoj Fantasy Life 2 pre Android a iOS.

Pred pár týždňami odprezentované video na najnovší diel Dissidia Final Fantasy obsahovalo aj dynamickú rockovú skladbu s chytľavým refrénom. Teraz si môžete vychutnať jej nahrávací proces v štúdiu. Skladba zatiaľ nemá názov, no skúseným harcovníkom určite netreba pripomínať, že tento track je svojim spôsobom spievaný remix skladby "Preparation for Battle" z prvej Dissidie.

Pokochajte sa krásnymi zábermi na Land of No Night

Nová hra od spoločnosti Gust s tajomne poetickým názvom Land of No Night predstavuje kolekciu prvých záberov. Hra sa odohráva na ostrove Le Soir, kde rozpovie príbeh o osude dvoch dievčat, ktoré sa za použitia mečov a démonov známych ako Servan snažia potlačiť zlo. Land of No Night je vo svojej podstate akčné RPG s možnosťou kooperačného hrania.

Vydanie na západe ešte nebolo potvrdené, no v Japonsku sa tejto akcie dočkajú už 27. augusta, kedy vyjde na PlayStation 3, PlayStation 4 a PlayStation Vita.

Project X Zone 2 zachytené na nových screenoch

Pokračovanie 3DS hitu Project X Zone z roku 2013 sa predstavuje na nových záberoch, z ktorých môžeme určiť, že hra bude zachovávať pôvodný štýl hry. Toto taktické RPG prinesie celú plejádu kultových herných postáv ako Chrisa Redfielda a Leona Kennedyho zo série Resident Evil, Jina z Tekkena alebo tiež  Mega Mana z ...no z Mega Mana. Hra opäť predstaví svoj izometrický pohľad na bojové pole s prestrihom do beat'em up bojov snímaných v 2D.

Trojica JRPG chce niečo oznámiť PC hráčom

Tvorcovia Idea Factory ohlasujú, že vydanie PC verzie Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Geneartion bolo odložené na 2. jún. Dôvod posunu vydania nie je známy. Hra bude podporovať 1080p a kúpiť sa bude dať za 29,99€.

Úchylné JRPG Akiba's Trip: Undead & Undressed, v ktorom budeme ničiť upírov tak, že ich budeme musieť vyzliecť úplne do naha, vyjde 26. mája na Steame za 26,99€. Hra tu bude obsahovať vychytávku z PS4 tzv. Visual Editor, ktorým sa bude dať upravovať vizuál hry od výmyslu sveta, ďalej bude podporovať steamacke achievementy, kartičky alebo aj rozlíšenie 1080p.

Vizuálna novela The Fruit of Grisaia vyjde na Steame 29. mája. Táto hra od Sekai Project je prvá z trojice, ktoré boli úspešne kickstarterované v decembri minulého roka.

Remake Dragon Quest VIII ohlásený pre 3DS | Grandia 2 poteší PC hráčov

Po legendárnej 7. časti sa na Nintendo 3DS dostáva v remasterovanej podobe aj ešte legendárnejšia osmička. Dragon Quest VIII prinesie všetko to, čo by remaster/remake obsahovať mal a navyše k tomu pridá ešte niekoľko svojich bodov. Viac o tomto titule sa môžete dočítať v novinke Jedna z legendárnych JRPG sérií prichádza na 3DS od Petra Bagoňu.

Steam znovu raz privíta klasické JRPG. Tentokrát ide o kultovú Grandia 2, ktorá sa na PC dočká svojho opätovného vydania po 13 rokoch. Táto hra prinesie hlavne vylepšenú technickú stránku a podporu klávesnice a myši. O tomto titule sa môžete viac dočítať v samostatnej novinke Ďalšie skvelé JRPG prichádza na Steam, tentokrát z Dreamcastu.

Hodnotenia z výtlačku časopisu Famitsu č. 1379

 • Abunai Koi no Sousashitsu: Eterna Happiness (PSV) – 6/7/7/6 [26/40]
 • Dasshutsu Adventure: Noroi no Suuretsu (3DS) – 7/7/7/7 [28/40]
 • Lovely x Cation 1&2 (PSV) – 8/7/7/7 [29/40]
 • Nihilumbra (PSV) – 8/8/7/8 [31/40]
 • Pony Pet 3D (3DS) – 7/8/8/7 [30/40]
 • Shizuku Memory (3DS) – 7/7/7/7 [28/40]
 • Touch Battle Sensha 3D-3 (3DS) – 7/7/6/7 [27/40]
Zdroj:  SiliconEra, Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk