Japonský špeciál #7

Japonský špeciál #7

 

V siedmom pokračovaní nášho týždenníka venovanému japonskému trhu, čiže trhu, na ktorý sa našinec pozerá väčšinou, bohužiaľ, s nepochopením, sa dozviete, že Square Enix podporí Windows 10 vydaním jedného titulu z ich najznámejšej série, pozriete si debutový trailer 3DS verzie obľúbenej RPG Dragon Quest VIII, alebo sa dozviete, ako to vyzerá s európskym vydaním očakávaného sci-fi Star Ocean 5.

Final Fantasy Agito prichádza na Windows 10

Square Enix ohlásilo počas konferencie de:code 2015 príchod Final Fantasy Agito na PC, presnejšie na operačný systém Windows 10. Final Fantasy Agito je pôvodom mobilný titul vychádzajúci z mytológie Fabula Nova Crystallis a histórie decentného akčného RPG Final Fantasy Type-0, ktorej HD verziu sme recenzovali len minulý mesiac. Detaily PC verzie neboli zverejnené, no ak pôjde v stopách pôvodnej hry, bude to free-to-play titul obohatený o mikrotransakcie. Hra by mala vyjsť ešte tento rok.

Devil May Cry v metalovom balení

Capcom zverejňuje informáciu, že v súčasnosti pracuje na nových aranžmách tých najlepších skladieb naprieč soundtrackmi z celej série Devil May Cry. Album ponesie názov Devil May Cry HR/HM Arrange a bude obsahovať dokopy 12 skladieb od rôznych skladateľov ako Masato Koda, Tetsuja Šibata, Kota Suzuki, Kento Hasegavaa či Akihiko Narita. Celý remaster vznikne pod taktovkou druhého menovaného Tetsuja Šibaty.

Nie je isté, či sa nahrávka bude ponúkať aj na západnom trhu. V Japonsku sa na pulty obchodov dostane 19. augusta a bude stáť 3000 jenov, čo činí približne 22€. Séria Devil May Cry a žáner metal mali k sebe blízko už od svojho vzniku, vypočujte si pri tejto príležitosti napríklad beštiálnu skladbu Pull the Pin od aggrotechových Combichrist.

Epický trailer na Ghost in the Shell vám privodí husiu kožu

Teraz na chvíľu odbočíme od hier a vkročíme do sveta filmu. Pozrite si monumentálny trailer na pokračovanie kultového kyberpunkového snímku Ghost in the Shell, ktoré vyjde u nás v roku 2017 (v Japonsku už 20. júna 2015!!) pod rovnakým názvom Ghost in the Shell.

O scenár sa postaral Tov Ubukata, ktorý pracoval už na predchádzajúcom seriále Ghost in the Shell: Arise. Film bude zachytávať dramatické udalosti vraždy premiéra, ktorú budú vyšetrovať jednotky Public Security Section 9 spolu s jeho synom. Vražda to ale nebola obyčajná, zahaľuje ju veľké mystérium.

Dragon Quest VIII si odbilo debutové video

3DS remaster obľúbeného JRPG Dragon Quest VIII, vydaného pred mnohými rokmi na PlayStation 2, sa prvýkrát prezentuje vo videu. Trailer bol zverejnený počas japonskej verzie relácie Nintendo Direct. Hra zatiaľ nebola ohlásená na západe, no súdiac podľa toho, že predchádzajúci remaster Dragon Quest VII sa u nás nakoniec neobjavil, je možné, že sa neobjaví ani „osmička“.

Dark Half prvýkrát v anglickom jazyku

Staré, no zaslúžilé RPG Dark Half z konzoly SNES, ktoré sa oficiálnou cestou nikdy nedostalo na západ, dostáva svoj neoficiálny patch pridávajúci do hry anglickú lokalizáciu. O preklad sa postaral prekladateľský tím AGTP, ktorý sprístupnil patch na stiahnutie na svojich oficiálnych stránkach.

Dark Half vyšlo v roku 1996 a okrem mnoho iného zaujal aj netradičnou možnosťou hrať za hlavného nepriateľa. Každú jednu situáciu hráči spoznajú z pohľadu dobra i z pohľadu zla. Ak sa rozhodnete hrať za paladina, budete napríklad dedinu chráni pred útokmi, ak za zlého diabla, na dedinu budete útočiť priamo vy.

Ďalšia štýlová hra od Square Enix vo vývoji

Spoločnosť Square Enix spustila webstránku, ktorou teasuje novú mobilnú hru Alice Order. Žánrovo ju tvorcovia označujú ako mystické psychologické RPG a vzhľadom na jej výtvarný štýl je jasné, že znovu pôjde o niečo špeciálne. Dej hry bude zasadený do blízkej budúcnosti, v ktorej Japonsko výrazne zdemolovala veľká katastrofa. V tom čase dôjde taktiež k útoku z paralelného sveta, proti ktorým bude bojovať jednotka mladých dievčat „Alice“ so špeciálnymi schopnosťami.

Nové JRPG mieria do Európy | Chaos Rings III dostupný už aj u nás

Trio očakávaných JRPG Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 Record Breaker, Etrian Mystery Dungeon a Etrian Odyssey 2: Untold dostávajú dátumy vydania v Európe. Zatiaľ čo Devil Survivor 2 vyjde 30 októbra, tak Mystery Dungeon príde 11. septembra a posledne menovaný kúsok 12. februára 2016. Všetky spomínané hry vyjdú v krabicovej i digitálnej verzii.

Štvrté pokračovanie ťahovej JRPG série Chaos Rings je v predaji už aj v anglickej lokalizácii. Hra je prirodzeným pokračovaním už nastoleného štýlu, čo si nakoniec môžete pozrieť aj vo videu. Hru môžete nájsť na iOS a Androide, kde sa predáva za 19,99€.

Do Dissidie pribudol známy introvert i vždy dobre naladený pohoďák

Automatová bojovka Dissidia Final Fantasy pomaly rozširuje svoj arzenál herných postáv. Najnovšie informácie prinášajú zvesti o príchode introverta Squalla Leonhearta, hlavného hrdinu z Final Fantasy VIII a pohoďáka Bartza Klausera, hlavnej postavy staručkej Final Fantasy V. Tvorcovia zverejnili túto správu prostredníctvom živého streamu. Bartza si môžete pozrieť v čase 46:35, Squalla zase v 52:20. Hra stále nebola ohlásená pre západný trh.

Nový Fire Emblem prináša výrazné novinky

Séria Fire Emblem sa dá považovať za dosť konzervatívnu, pretože sa počas celej jej histórie nikdy nezaznamenali nejaké výraznejšie zmeny. Samozrejme, hrateľnosť sa každým novým dielom nepatrne upravovala a pribúdali viac či menej dôležité prvky, no nikdy nešlo o nič veľké.

Fire Emblem If bude ale výnimkou. Potom, čo tvorcovia ohlásili, že sa bude v jednom mieste deliť na dve hry, sa v súčasnosti prezentuje nový výrazný prvok, ktorým je budovanie svojho vlastného mestečka. Titul bude totiž obsahovať funkciu My Castle a ňou si budeme môcť budovať rôzne obchody, do ktorých umiestnime našich kamarátov ako obchodníkov.

Budeme môcť navštíviť mestečká iných hráčov prostredníctvom StreetPassu, nakupovať si od nich unikátne zbrane či veci alebo dokonca v ich mestečku proti nim aj bojovať.

Na Nintendo 3DS prichádza ďalší Monster Hunter

Monster Hunter X je nový diel výnimočnej akčnej série, ktorý prichádza exkluzívne na Nintendo 3DS. Hra pobeží na rovnakom engine ako Monster Hunter 4 Ultimate (čítajte recenziu od Juraja) a prinesie nové zbrane, bojové pohyby, príšery a prostredia.

Po novom bude hra rýchlejšia a viac zameraná na akciu, ktorá bude mať omnoho viac variácií a čísel, pričom classy tentokrát ponúknu aj svoje špeciálne útoky. Titul sa bude dať hrať až 4 spôsobmi.

Hlavnou základňou sa stane dedina Beruna umiestnená uprostred vysokánskych hôr. Okrem nej sa tu objavia aj dediny z predchádzajúcich hier série vrátane Pokke Village z Monster Hunter Freedom 2 a dediny Yukumo z Monster Hunter Portable 3rd.

Bravely Second u nás so značným meškaním | Bloodstained vyjde aj na Wii U

Druhé pokračovanie slušnej JRPG Bravely Default k nám podľa slov Nintenda príde, bohužiaľ, až budúci rok. Hra sleduje osudy Agnesa, hrdinku pôvodného titulu, ktorá bola unesená. Hráčom tak neostáva nič iné, len ju zachrániť.

Hororom opradená 2D metroidvania Bloodstained: Ritual of the Night pokorila aj 3-miliónovú hranicu na Kickstarteri, čím si zabezpečila vydanie aj na konzole Nintendo Wii U. Hra bude plne prispôsobená špecifickému dotykovému ovládaču.

Star Ocean 5 vyjde aj u nás!

Tak sme sa predsa len dočkali. Síce nebolo oficiálne potvrdené zatiaľ nič, no vyplnený trademark na oami.europa.eu hovorí jasnou rečou. Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness vyjde v Európe! Všetci fanúšikovia si odteraz môžu od srdca vydýchnuť, pretože sa k nám dostane aj piaty diel tejto fantastickej série. Táto hra je v našom japonskom špeciále pravidelným členom, a tak už toho o nej určite čo to viete.

Hlavná postava hry sa volá Fidel Camus. Tento 23-ročný mladý muž je vďaka svojmu veku najmladším hrdinom naprieč všetkými dielmi série, a to aj tvorcovia patrične využijú. Fidel sa stále len vyvíja a formuje, čo im umožní vykresliť portrét človeka stojaceho na hranici medzi detstvom a dospelosťou, čo sa týka fyzickej i emocionálnej stránky. Na jeho ceste k plnohodnotnému mužovi mu bude pomáhať jeho dlhoročná kamarátka a zároveň liečiteľka Miki.

Hodnotenia z výtlačku časopisu Famitsu č. 1382

  • Atelier Rorona Plus: The Alchemist of Arland (3DS) – 8/8/8/8 [32/40]
  • The Legend of Kusaraki (3DS) – 6/7/7/7 [27/40]
  • Natsuiro High School: Seishun Hakusho (PS4) – 8/8/8/6 [30/40]
  • Natsuiro High School: Seishun Hakusho (PS3) – 8/8/8/6 [30/40]
  • Shiren the Wanderer 5 Plus (PSV) – 9/9/9/9 [36/40]
  • Stella Glow (3DS) – 8/8/8/8 [32/40]
  • Tower of Guns (PS4) – 8/7/6/7 [28/40]
  • Tower of Guns (PS3) – 8/7/6/7 [28/40]
  • The Witcher 3: Wild Hunt (PS4) – 10/9/9/9 [37/40]
  • The Witcher 3: Wild Hunt (XBO) – 10/9/9/9 [37/40]
Zdroj: SiliconEra, Gematsu, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk