Japonský špeciál #11

Japonský špeciál #11

 

Po minulotýždňovom len prevažnom zhrnutí ohlásení japonských hier na E3 2015, ktorému kraľoval túžobne očakávaný remake Final Fantasy VII (čítajte Japonský špeciál #10), vám ponúkame opäť regulérny diel so všetkým, čo k nemu patrí, to jest plný neznámych titulov, o ktorých sa inde nedočítate a hlbšie podaných informácií o tých známejšich. Svet japonských hier je bohatý na originálne hry, krásny v ich rozmanitosti a pohlcujúci v ich netradičnom pojatí. Keď tak rozmýšľame, jedenásty diel bude predsa len v niečom iný. Prichádza totiž nezvyčajne v sobotu. Prajeme príjemné čítanie.

Trailer na nový titul série Super Robot plný príťažlivého japonského klišé

Medzi hráčmi obľúbená a medzi kritikmi chválená robotická séria sa v najnovšom dieli ukáže na Nintendo 3DS, kde hráčom predvedie, že v japonských hrách je možné úplne skutočne všetko. Ťažkotonážne roboty sa pohybujú bez známok pôsobenia gravitácie, mohutné údery mnohokrát presahujú svojimi pohybmi až do vesmíru a strely ani náhodou nerešpektujú fyzikálne zákony. Aj vďaka tomu majú ale má táto séria ťahových stratégií svoje čaro. Čaro detských snov o veľkých bijúcich sa robotoch lietajúcich vo vesmíre.

Super Robot Taisen BX vychádza v Japonsku 20. augusta. Vydanie na západe nebolo potvrdené.

World of Final Fantasy je síce pre mladších, no súboje sa pripomenú skôr starším

Na E3 2015 ohlásené RPG World of Final Fantasy pre PlayStation Vita a PlayStation 4 bude obsahovať súboje s modifikovaným ATB systémom kombinujúcim pôvodné prvky s modernými. Hra bude obsahovať mnoho miest z predchádzajúcich hier ako vzhľad zámku pripomínajúceho Cornelia's Castle z úplne prvého dielu a hlavného príbehu sa zúčastnia aj známe postavy vrátane Clouda z Final Fantasy VII, či Bojovníka Svetla. World of Final Fantasy si taktiež tak povediac prepožičia zo série Shin Megami Tensei prvok odchytu a spriatelenia sa s príšermi, ktoré sa pridajú na hráčovu stranu.

Kedykoľvek sa budeme môcť zmenšiť alebo zväčšiť stlačením tlačítka čo bude mať rôznorodý efekt. Ak budeme malí, budeme môcť využívať príšery na jazdenie, naopak, ak budeme veľkí, vezmeme si ich na plecia. Každá zo situácií určitým spôsobom ovplyvní štastistiky a schopnosti postáv.

3D Gunstar Heroes ako oslava zašlej slávy 2D strieľačiek

Na Nintendo 3DS prišla ďalšia 3D prerábka 16-bitovej klasiky, tentokrát Gunstar Heroes, ktorá bola vo svojej dobe vysokohodnotená akcia. Hra okrem patričného 3D efektu ponúka aj bonusy v podobe Full Spec módu umožňujúcim okamžité používanie všetkých zbraní v hre (zdá sa, že je to taký malý cheatik), Mega Life zdvojnásobujúcim životy, lokálneho multiplayeru, výberu medzi japonskou a americkou verziou, nastavenia grafického filtru a podobne. Ak máte pri sebe okuliare s červenou a modrou fóliou, dajte si ich na oči, trailer je totiž celý v 3D.

Hra vyšla v Japonsku pred 3 dňami.

PS4 verzia Final Fantasy VII až keď napadne prvý sneh | JoJo’s Bizarre Adventure dostane aj druhé demo

Square Enix pre herný web SiliconEra potvrdzuje, že PC port Final Fantasy VII bude vydaný na PlayStation 4 najskôr až v zime tohto roku. Web pôvodne poskytol informácie, že by hra mala vyjsť 16. októbra, no táto správa sa ukázala ako nepravdivá. PS4 verzia bude obsahovať aj nejaké prvky exkluzívne len pre túto platformu. Hra bude stáť 15,99€

Vizuálne príťažlivá mlátička JoJo’s Bizarre Adventure: Eyes of Heaven dostane v Japonsku aj svoje druhé demo, v ktorom vidieť ako sa Jonathan Joestar spolčuje s Will. A Zeppelim a dáva nakladačku zlosynom. Hru by ste u nás ale hľadali márne, vyjde totiž zatiaľ len v Japonsku, a to v priebehu tohto roka na PlayStation 3 a PlayStation 4.

Kejdži Inafune približuje nosnú tému akčnej adventúry ReCore

Hra ReCore, ktorá bola ohlásená na konferencii Microsoftu počas E3 2015, vzniká v spolupráci medzi japonským štúdiom Comcept a americkým Armature Studios. Práve jej dvorní tvorcovia, Kejdži Inafune a Mark Pacini približujú štýl, hrateľnosť a vzťahy medzi postavami. Vo videu sme mohli vidieť dievča putujúce s jej kamarátom robotom. Teraz už vieme, že to dievča sa volá Jewel a tá na úplnom začiatku hry robota Macka. S ním si postupom hrou vybuduje silný vzťah.

Robot Mack je členom frakcie snažiacej sa obnoviť ľudstvo na zdevastovanej planéte, proti ktorému bojujú roboti iných frakcií majúci v pláne im snahy prekaziť. Jewel je jednou z mála prítomných ľudí. Celý námet príbehu je tak založený na snahe dievčaťa prežiť v tomto neľútostnom svete. Samotný Mack môže byť nenávratne zničený, no Jewell jeho vždy fungujúce jadro môže implementovať do tela iného robota. Bude to stále ten istý charakter, len so stále iným výzorom. V hre budeme môcť získať jadrá aj iných robotov a rozhodnúť sa, či ich použijeme pre rôzne upgrady, alebo nimi naštartujeme iných.

Príbeh ReCore by mal byť plný mystéria a tajomstiev. Uričtým spôsobom sa tvorcovia taktiež snažiať priblížiť ich predstavy možného budúceho sveta a konca ľudskej civilizácie ako takej. Pripomeňme si video z E3 s komentárom tvorcov, v ktorom sa Mack obetuje v prospech malej Jewell. Význam pulzujúcej modrej gule, ktorá ostane po výbuchu, je nám už teraz známy.

Remake Final Fantasy VII možno na ďalšie platformy ani nevyjde

S pre mnohých z vás nepríliš potešujúcou správou prichádza Tecuja Nomura, ktorý sa nechal počuť, že sa zatiaľ plne sústredia na PlayStation 4 a o ostatných herných systémoch vlastne ani neuvažujú. Radi by totiž povzdvihli predajte tejto konzoly od Sony a rozšírili jej fanúšikovskú základňu. Keďže to bude plný remake, často sa diskutuje o rôznych zmenách či úpravach. Aj keď je tvorca ohľadom zmien zatiaľ skúpy na slovo, aspoň potvrdil, že v hre nebudú ďalšie nové hrateľné postavy, len tie, ktoré boli aj v pôvodnej verzii.

Nomura taktiež spomenul, že v hre sa objaví aj to, čo sme mohli vidieť v prezentačnom videu, podotýka avšak ale, že kvalita toho vizuálu bude dokonca ešte lepšia. O súbojovom systéme sa vyjadril, že bude viac realistickejší. My len prosíme, nech tam bude systém, aký bude, nech len ho nám zachovajú ťahový.

ZombiU aj na PlayStation 4 a Xbox One? | Nippon Ichi teasuje (pravdepodobne) nový horor

Austrálsky patentový úrad odhaľuje hru Zombi od Ubisoftu pre Xbox One. Mohlo by ísť o titul ZombiU, ktorý Ubisoft priniesol pred 3 rokmi exkluzívne na konzolu Nintendo Wii U? Tomtuto tvrdeniu nahráva aj fakt, že internetom pred časom prebehli zvesti o portovaní tohto survival hororu na PlayStation 4 a Xbox One.

Spoločnosť Nippon Ichi zverejňuje teaser stránku s hraným teasovacím videom video na hru, ktorou by mohol byť  podľa všetkého nejaký nový horor. Približne po prvej tretine videa sa objaví krvou pokryté dievča hovoriace "Veľká sestra ...podme domov.".

Nová hra série Atelier vyjde na všetky konzoly od Sony

Atelier Sophie: Alchemist of the Mysterious Book, taký názov dostala nová hra RPG série od spoločnosti Gust. Atelier Sophie sa bude dotýkať dvoch kľúčových slov "alchýmia" a "kniha" a jej hlavnou postavou bude Sophie Nohenmuller, mladá milovníčka bylinkárstva, ktorá prevádzkuje svoj ateliér nachádzajúci sa mimo mesta. Druhou postavou tu bude Prafta, kniha s blond vlasmi, ktorá sa ocitla v Sophinom ateliéry a nepamätá si na svoju minulosť. Áno, kniha. Nečudujte sa, je to predsa len japonská hra.

Hra vyjde 25. septembra 2015 na PlayStation Vita, PlayStation 3 a PlayStation 4. Zatiaľ len v Japonsku.

Sony predstavuje špeciálnu edíciu konzoly PlayStation 4 s motívom Metal Gear Solid V

S postupne sa priblížujúcim dátumom vydania piateho dielu Metal Gear Solid nazvaným The Phantom Pain spoločnosť Sony ohlasuje zberateľskú edíciu konzoly PlayStation 4. Okrem vizuálnych zmien dotýkajúcich sa predovšetkých farieb (vrchné poschodie je bordové so zlatým lemovaním vnútorného okraja) bude konzola o niečo ľahšia a šetrnejšia k odoberanému prúdu. Táto špeciálna edícia bude mať základ v najnovšej vezii CUH-1200, ktorej ťahákom sú práve tie dve spomínané zmeny.

Po dobrých správach tu pre vás máme ale aj jednu zlú. PlayStation 4 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Edition bude dostupná len v Japonsku a to od 2. septembra.

Persona 5 dostala druhý trailer, aj keď zatiaľ len pod označením "leaknutý"

Z japonskej edície Persona 4: Dancing All Night sa podarilo prekĺznuť druhému videu zachytávajúcemu rôzne gameplay zábery a náhľady na cut-scény.

Začiatok sa nesie v ťažkom temnom duchu, v ktorom sa neznáma prihovára polo-šialeným hlasom. Význam slov pochopiteľne nepoznáme. V ďalšej časti videa zažíva hlavná postava rôzne bežné situácie ako prepchaté metro, hádky spolužiakov alebo aj príkladné upozornenie od učiteľa, že na hodine sa dáva pozor. To všetko je zaobalené do svojského originálneho štýlu. Persona 5 vyzerá jednoducho nádherne.

Keďže sa video z YouTube maže rýchlosťou blesku, ponúkame  vám alternatívu. Stačí, ak kliknete na obrázok nižšie.

Prvé screeny z God Eater Resurrection vyzerajú nádejne

Nový diel série Gods Eater? Nie. God Eater Resurrection je "len" plnohodnotný remake hry u nás známej ako Gods Eater Burst. Vzhľadom na to, že sa japonská hra verzia volala God Eeater Burst je možné, že názov remaku u nás dostane opäť prídavok "s" na tvar Gods Eater Resurrection. Každopádne na jednom písmenku nezáleží, hra je koniec koncov tá istá.

Hra bude obsahovať celkom nový Predátor štýl, pridávajúci do bojov mnohé variácie, novú grafiku, schopnosť znásobenia Aragami a taktiež nové príbehové zakončenie ústiace do udalostí v God Eater 2. Hra vyjde tento rok na PlayStation 4 a PlayStation Vita.

Splatoon oslavuje míľnik | Deception IV ponúka na PlayStation Network prekvapenie

Originálna multiplayerová exkluzivita Splatoon od Nintenda prekonala v predajnosti hranicu 1 milióna predaných kusov. S touto správou sa spoločnosť pochválila na Twitteri. Že je Splatoon skutočne veľmi podarenou hrou dokazuje text a hodnotenie, ktorej hre udelil vo svojej recenzii Adam.

Na PlayStation Network je už k dostaniu demo na hru Deception IV: The Nightmare Princess, ktoré obsahuje prvé dve kapitoly príbehového módu. Demo obsahuje 12 questov, odomyká špeciálne údery postavy Velguirie a 7 trap-long komb. Hra vychádza 17. júla 2015 na PS Vita, PlayStation 3 a PlayStation 4.

Fire Emblem Fates poteší homosexuálov a milovníkov multiplayeru

Taktická stratégia Fire Emblem Fates bude obsahovať možnosť homosexuálnych manželstiev, či iuž pôjde o manželstvo gayov alebo lesbičiek. Tento krok je logickým vyústením situácií z minulosti, kedy bolo Nintendo vystavené tlačku verejnosti kvôli jednostranne pojatej sexualite v hrách. Bez známok frustrácie a nedocenenia si tak hru budú môcť užiť už snáď úplne všetci.

Novinkou v sérii bude taktiež aj prítomnosť online multiplayeru, konkrétne módu 5v5, v ktorom si budú hráči merať taktické schopnosti využívajúc pri tom ich eskadry z primárnej singleplayerovej kampane. V multiplayeri sa budú dať nastaviť rôzne podmienky, či už hra bude ponúkať všetko dostupné, alebo si určité veci vypnete. Okrem online multiplayeru tu bude samozrejme prítomný aj offline multiplayer.

Potešíme fanúšikov série Mana. Pripravuje sa nový diel!

Square Enix chystá nový diel obľúbenej série Mana (Legend of Mana, Sword of Mana, Heroes of Mana, atď), ktorú môžete poznať aj pod japonským názvom Seiken Densetsu. Aj keď súdiac podľa videa pôjde o nejakú, zatiaľ neurčitú kombináciu prvého dielu série u nás známeho ako Mystic Quest (v USA sa volá Final Fantasy Adventure, v Japonsku Seiken Densetsu: Final Fantasy Gaiden) a zatiaľ posledného vydaného Rise of Mana.

Podľa nás ale ide len o hint vedúci k pravde, že sa chystá remake prvého dielu v grafickom štýle posledného. Či sú naše predpoklady správne, uvidíme až časom. Plný názov, dátum vydania a ani platformy neboli uvedené.

Poznáme dátum vydania strategického RPG Disgaea 5

Očakávané piate pokračovanie známej série Disgaea, ktoré je pripravované ako exkluzivita konzoly PlayStation 4, vyjde u nás 9. októbra 2015. Disgaea 5: Alliance of Vengeance vyjde v USA v dvoch edíciach, štandardnej a limitovanej. Štandardná verzia bude stáť 59,99 dolárov a okrem samotnej hry ponúkne reverzibilný kryt, art book a oficiálny soundtrack. Limitovaná edícia bude stáť o 20 dolárov viac, teda 79,99 dolárov, a bude obsahovať hru, zberateľskú krabicu, art book, kompletný soundtrack na 2 diskoch, sošku Usalie a plagát.

Úplne prvý Metal Slug na Steame | Dragon Quest VI dostupný už aj na mobiloch

Na Steame sa už dá za 7,99€ kúpiť už aj úplne prvý diel kultovej akčnej série Metal Slug, ktorého úspech bol v roku 1996 pre spoločnosť SNK prvotným impulzom, že s ním trafili do čierneho. PC verzia obsahuje Story mód, Compete mód a rebríčky tých najšikovnejších hráčov.

Square Enix vydalo na iOS a Android vynikajúce JRPG Dragon Quest VI: Realms of Revelation, ktoré si môžete kúpiť za 14,99€. Šiesty diel je zároveň aj záverečným dielom celej Zenithianskej trilógie uzavierajúcim osudy Hrdinu, ktorý sa v štvrtom dieli Dragon Quest IV: Chapters of Chosen vybral odhaliť podstatu sveta a tajomnej ríše ležiacou za ním.

The Last Guardian bude óda o pomoci a vzájomnom rešpekte

O veky trvajúcom vývoji poetickej nádhery The Last Guardian už určite počul každý. Zábery nevinného chlapca veľkého okrídleného tvora zakaždým rozohnili búrlivé debaty, aký bude tento tretí počin štúdia Ico stojacim za kultovými titulmi Team Ico a Shadow of Colossus. Čo ale vlastne vieme o tejto nerozlučnej dvojici? Kreatívny riaditeľ Fumita Ueda pre web SiliconEra prezradil niekoľko veľmi pekných detailov.

Začiatok príbehu zachytáva osudové stretnutie uneseného chlapca a Triica, tvora, ktorého Ueda opísal ako mix psa, mačky a vtáka. Pre túto hru chceli priniesť originálne nežné stvorenie, s ktorého výzorom by sa ale mali hráči okamžite vedieť stotožniť. Preto sa rozhodli vytvoriť Triica z najobľúbenejších domácich miláčikov. Triico v hre ale nie je chlapcov miláčik, je to jeho kolega. Sú to vlastne spojenci, ktorí sa našli uzamknutí v ruinách a zistili, že si môžu navzájom pomáhať pri úteku.

Hra samotná spolieha práve na hráča, aby si dokázal vytvoriť vzťah s Tricoom. My ako zaintersovaní pozorovatelia budeme musieť zdarne využiť chlapcovu obratnosť a mohutnú veľkosť okrídlenej bytosti,aby sme tých dvoch nešťastníkov dostali preč z toho bludiska. The Last Guardian by mal vyjsť budúci rok na PlayStation 4. Opakujeme ešte raz, mala by.

Shin Megami Tensei X Fire Emblem sa ukazuje ako skutočne nádherné dielo

Nintendo na svojom podujatí predstavilo masívny, 40 minútový priechod hrou, ktorú môžete poznať aj pod japonským názvom Genei Ibun Roku #FE. Ak ste doteraz nevedeli, čo si pod týmto spojením dvoch veľkých sérií predstaviť, toto video je ideálnou príležitosťou pre spoznanie štýlu, hrateľnosti, postáv a grafiky. Mnohých z vás možno prekvapí až takmer j-popový art podobný napríklad tomu z Final Fantasy X-2, no aj vďaka tomu si túto skutočne príťažlivu hru nepomýlite so žiadnou inou.

Hra sa odohráva v modernom, možno povedať že až v príliš modernom Tokyu, v ktorej štvrti Shibuya začína predstavené demo. J-pop som v predchádzajúcom odstavci nespomenul náhodou, hudba a konkrétne tento štýl tu budú mať svoju kľúčovú rolu. Rozhodnutiami, ktoré spravíme, sa nezmení len tón hudby, ale aj samotné mesto, ktoré vyzerá na Wii U nádherne (hrdinka si odbije svoj debut a v obchodoch začnú hrať jej pieseň, bude visieť na plagátoch, atď). Odvahu a sebavedomosť tvorcov pri použitom štýle dokazuje aj štýl stojacich postáv, ktoré predstavujú len plné siluety rôznych farieb. Skvelý nápad, výborne sa hodiaci pre vizuál Shin Megami Tensei X Fire Emblem.

Mimo Tokya tu bude prítomný aj paralelný svet Idolsphere, odkiaľ začnú do mesta prichádzať bytosti Mirages priťahované ľudskou kreatívnou energiou zvanou Performa. Tí ľudia, ktorí majú silnú Performu, priťahujú Mirages a tie z nich začnú Performu vysávať. Vo videu je vidieť priateľku hlavnej postavy Icuki Aoja menom Cubasa, ktorej Performu vyťahuje Mirage a Cubasa sa zrazu stáva popovou speváčkou. Potom, čo nastane invázia do Tokya, začnú Mirages vysávať energiu aj z bežných ľudí.

Samotný priechod dungeonom v budove 106 pripomenie hry Persona. Sú farebné, divoko dizajnované, so špecifickým štýlom, typická Persona. Nepriateľov vidieť na mape a interakcia s nimi prebehne na štýl Shin Megami Tensei IV. Hra spojí základy oboch súbojových systémov, nájdenie slabiny zo Shin Megami Tensei a pyramídový systém vzťahov medzi zbraňami z Fire Emblem do jedneho zaujímavého celku. Novinkou tu budú útoky "Session", ktorých sa zúčastnia viacerí členovia skupiny. Z Fire Emblem série tu môžeme zazrieť napríklad Chroma, Caedu alebo aj predavačku Annu.

Hodnotenia z výtlačku časopisu Famitsu č. 1386

Tento týždeň prinieslo Famitsu celkom 9 recenzií na hry, ktorých kvality ale ani v jednom prípade nedosiahli na tie najvyššie priečky. Najlepšie obstála PS4 verzia tower defense hry Unholy Heights, za najkratší koniec tentokrát ťahala 3DS hra Vampire Sniper s počtom bodov 24/40.

  • Genso Rondo (PS4) – 7/7/7/7 [28/40]
  • Mud Attack! Max vs. Dorodoro Seijin (Wii U) – 7/8/7/8 [30/40]
  • Mud Attack! Max vs. Dorodoro Seijin (3DS) – 7/8/7/8 [30/40]
  • Mystery Gensokyo (PSV) – 8/8/7/8 [31/40]
  • Loop Line Racing (3DS) – 7/7/7/7 [28/40]
  • Metropolis Defenders (PS3) – 8/7/8/8 [31/40]
  • Metropolis Defenders (PSV) – 8/7/8/8 [31/40]
  • Unholy Heights (PS4) – 8/9/8/9 [34/40]
  • Vampire Sniper (3DS) – 7/6/5/6 [24/40]
Zdroj: Gematsu, SiliconEra, VG247, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk